Гомін Галичини
Із прес-конференції секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика

Із прес-конференції секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика

2014-12-26 17:22:52

Із прес-конференції секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика

Керуючі посади залишаються досі вакантними

Ситуація, що склалася з владою міста є напруженою. Після звільнення Олексія Васильовича Радзієвського судовим рішенням з посади міського голови, з керівників міста залишився єдиний — секретар міської ради Тарас Метик, який виконує обов’язки міського голови.

Питання з обранням першого заступника та керуючого справами міста, оскільки досі ці посади залишаються вакантними, а роботи чимало, щоб виконувати її одному секретареві міської ради, й досі залишається відкритим.

Закінчується календарний рік, потрібно вирішити усі фінансові питання, особливо — покриття заборгованості. Попереду грядуть реформи, які потрібно буде впроваджувати на місцях, тому ведуться переговори з депутатами щодо визначення кандидатур на вільні керівничі посади.

Перша зустріч депутатів та секретаря міської ради відбулася 3 грудня. На посаду першого заступника депутати запропонували кандидатури Петра Суди, Богдана Іванціва та Володимира Ямельницького. Однак, пан Богдан Іванців відмовився від пропозиції колег. Тому претендентів залишилося двоє.

Щодо посади керуючого справами міста, то серед усіх думок та пропозицій зупинилися на трьох кандидатах — Богдана Николаїшина, Володимира Годяка та Михайла Яніва, якого пропонує депутатська більшість.

У середу, 10 грудня, під час першого пленарного засідання 55 сесії Дрогобицької міської ради депутати розглянули кандидатуру Петра Суди на посаду першого заступника. Однак таємним голосуванням депутати не обрали цього кандидата.

Результати голосування: «За» – 20, «Проти» – 23, «Утрималися» – 4, Погашено бюлетенів – 3.

Також на цьому засіданні рішенням депутатів було виведено зі складу виконкому екс-секретаря міської ради Романа Курчика та колишнього міського голову Олексія Радзієвського, а натомість введено секретаря міської ради Тараса Метика.

Оскільки посади залишалися вакантними, то Тарас Метик продовжив переговори з депутатами та представниками громадськості щодо кандидатур.

«Я відкритий до конструктивного діалогу з усіма, адже ми чітко усвідомлюємо, що відтягувати усі ці процеси, часу нема, а місту потрібні кваліфіковані, енергійні та ініціативні фахівці», — постійно наголошував секретар міської ради Тарас Метик.

Згодом на посаду першого заступника запропонували кандидатуру Івана Лепкого — керівника департаменту міського господарства. Іван Лепкий погодився з цією пропозицією колег. Однак з незрозумілих причин, перед обговоренням його кандидатури на зустрічі з депутатами, він відмовився.

Станом на нинішній день група депутатів пропонує на посаду першого заступника Володимира Ямельницького, а на посаду керуючого справами міста — Михайла Яніва. Тарас Метик заявляє, що оскільки дві попередні кандидатури, які він, за пропозиції депутатів, підтримував, а вони не пройшли, то настала черга тих кандидатів, які пропонує так звана опозиція. Тому на наступне засідання сесії він напевне пропонуватиме депутатам розглянути ці дві кандидатури.

Однак на понеділковій нараді в Ратуші Тарас Михайлович озвучив ще трьох претендентів на вакантні посади, які є кандидатами наук економічного спрямування, особливо в аспекті розвитку регіональної економіки: Романа Корпана — начальника відділу економіки, Ігоря Якима — начальника служби у справах дітей, та Зеновія Кваснія — головного спеціаліста з питань внутрішньої політики відділу забезпечення діяльності виконкому. Посадовець наголосив, що на «лаві запасних» у нього потужна команда, адже ці люди є не тільки професіоналами і знають усі аспекти управлінської роботи, але й є науковцями, які мають чималі здобутки.

Ялинка

18 грудня 2014 року на пл.Ринок було встановлено Новорічну ялинку. За допомогою навчальних закладів м.Дрогобича були виготовлені іграшки-прикраси у формі ангеликів та голубів – символів миру та доброї звістки. Придбано дощик-гірлянди на суму 2 350 грн. Для оформлення ялинки використано якісні іграшки з попередніх років.

Однак, через 2 години після оформлення ялинки її стали обкрадати, про що було проінформовано чергового Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській обл.

За добу після оформлення в нижній частині конструкції між гілками зроблено отвори.

24 грудня 2014 року обірвано 2 м. гірлянди, зірвано бант, який тримав дощик. На ялинку пришпилено сміття (коробки від сигарет, цукерок, засоби гігієни…).

Фінанси

Очікуване виконання дохідної частини загального фонду міського бюджету у 2014 році становитиме близько 90%. Виконання спеціального фонду (єдиний податок, надходження від відчуження майна комунальної власності, надходження від продажу земельних ділянок) буде виконано більше, ніж на 100,0%.

При затвердженні бюджету незабезпеченість працівників бюджетних установ асигнуваннями на заробітну плату складала майже 2 місяці. Проте, за рахунок проведеного протягом року перерозподілу непершочергових видатків та одержаної з державного бюджету додаткової дотації у поточному році вдасться виплатити працівникам бюджетних установ заробітну плату в повному обсязі, в тому числі і за 2-гу половину грудня достроково та винагороду за сумлінну працю педагогічним працівникам установ освіти та культури.

Оплату інших найнеобхідніших видатків буде частково проведено, проте на кінець року утвориться кредиторська заборгованість у розмірі близько 7,0 млн. грн.

По спеціальному фонду видатки складуть близько 46,0 млн.грн., з них видатки бюджету розвитку 12,0 млн. грн.

Профінансовано субвенції з Державного та обласного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 7,5 млн. грн.

Станом на 24.12.2014р. залишок коштів на реєстраційних рахунках держказначейства загального фонду становить 0,1 млн.грн., спеціального фонду – 3,5 млн.грн.

Благоустрій та житловий фонд

Проведено поточний ремонт дороги на вул. Шашкевича, Св. Юра, 22 Січня, Тиха, Є Коновальця, Самбірська.

Проведено капітальний ремонт дороги на вул. Горішня Брама та вул. Л.Українки.

Частково виконано роботи по капітальному ремонту дороги на вул. Самбірська та капітальний ремонт тротуару на вул. П. Орлика.

Розпочато роботи з влаштування вуличного освітлення на вул. Залісся.

До початку опалювального сезону підготовлено системи центрального опалення в 155 житлових будинках. Капітальний ремонт внутрібудинкових мереж центрального опалення, водопостачання та каналізації проведено в житлових будинках на вул. Коновальця,5, 13, В.Великого,80/1, Грушевського,154, Грюнвальдська,16.

Економіка

1. Розроблено та затверджено Програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, членів сімей, загиблих під час Революції Гідності (період з 19 по 21 лютого 2014 року) – мешканців м. Дрогобича, осіб, що переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на 2014 – 2016 роки. Даною програмою передбачено допомогу особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в АТО, особам, які отримали поранення та інші ушкодження в ході АТО та Революції Гідності, членам сімей учасників бойових дій, загиблих в зоні АТО, та члени сімей, загиблих під час Революції Гідності (період з 19 по 21 лютого 2014 року) та особам, що переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

2. Розроблено Програму соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та стебника на 2015 рік та подано дані до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2015 рік.

3. Продовжується робота над розробкою плану дій сталого енергетичного розвитку міста Дрогобича до 2020 року, впровадження якого дасть можливість скоротити викиди co2в атмосферу щонайменше на 20%, шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії. Зазначені заходи нададуть можливість залучити кошти європейських донорів на впровадження заходів з енергозбереження для бюджетних установ міста, що значно скоротить видатки місцевого бюджету на оплату за використані енергоресурси.

4. Вдалося налагодити тісну співпрацю з департаментом ЖКГ ЛОДА щодо реалізації інвестиційного проекту «Проведення модернізації із заміною котлів з переведенням їх на альтернативний вид, з використанням твердого палива, Дрогобицької міської лікарні №3 по вул. Трускавецькій, 67 м. Дрогобич львівської області (реконструкція)». Загальна кошторисна вартість проекту складає 2793,574 тис. грн.,

5. Укладено договорів про сплату пайової участі у розвитку соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури міста Дрогобича на загальну суму 140тис.грн.

6. Рішенням виконкому надано дозвіл на розгортання Інтернет мережі провайдером “НЕТ ЗАХІД”. Даним провайдером запропоновано послуги Інтернету для відділу освіти на пільгових умовах.

7. Проводиться робота по ліквідації стихійного відстою автотранспорту загального користування напроти магазину “Океан” (яка готується для торгівлі з автотранспорту перенесеного з вул. Шолом Алейхема).

8. Затвержено Правила торгівлі алкогольними напоями у м. Дрогобичі.

Соціальний захист

94 особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, призначено одноразову матеріальну допомогу, загальна сума якої становить 18,9 тис. грн. Ці допомоги виплачено за рахунок коштів міського бюджету.

Виплачено допомоги 5 сім’ям загиблих військовослужбовців в зоні АТО на загальну суму 5000 грн. та 4 особам, які отримали поранення під час ведення бойових дій, на суму 2000 грн.

Відповідно до рішення xlii сесії міської ради управлінням нараховано адресних допомог, компенсацій та пільг при оплаті житлово-комунальних послуг особам з числа інвалідів, колишніх політичних в’язнів, репресованих, воїнів та інвалідів УПА і членів їх сімей.на загальну суму 163,2 тис.грн.

З нагоди святкування Дня міста 10 інвалідам вручено цінні подарунки та допомоги на суму 2 тис.грн., а також до відзначення 72-ї річниці створення УПА виплачено матеріальної допомоги 30 особам на суму 4,5 тис.грн.

Крім того, управлінням призначено щомісячну адресну допомогу 96 особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на суму 278,5 тис.грн.

До Міжнародного дня інвалідів (3 грудня) підготовлено урочисті заходи, під час яких відбулося вручення матеріальних допомог активістам громадських організацій, які опікуються неповносправними (розпорядження міського голови № 344-р від 04 вересня 2014 року та № 435-р від 17.11.2014 року).

Управління спільно з волонтерами Дрогобицького механіко– технологічного коледжу підготувало 30 подарункових наборів для дітей – інвалідів та дітей із малозабезпечених сімей до Дня Святого Миколая.

Переселенці

Впродовж вересня-грудня 2014 року одним із основних акцентів у роботі Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було питання вирішення соціальних та психологічних проблем сімей, які прибули та вже з березня 2014 року проживали у Дрогобичі та Стебнику із тимчасово окупованої території АР Крим та східних областей України, де ведуться бойові дії.

Станом на 22.12.2014р. у місто Дрогобич прибуло 383 переселенців в тому числі 90 осіб із АР Крим та 293 осіб із східних областей України. Окрім психологічної роботи із сім’ями, що прибули на тимчасове проживання в м.Дрогобич для них організовано три пізнавальні екскурсії вулицями нашого міста.

На сьогоднішній день велика робота проводиться із сім’ям в яких батьки є учасниками АТО. На обліку центру перебуває 47 сімей в них 90 дітей. Психологи проводять як індивідуальні так і групові психологічні консультації.

Комунальні ресурси

Згідно з рішенням сесії від 16.10.2014 р. №1400 «Про надання дозволу на виготовлення проектів детального планування територій у м. Дрогобичі для виділення земельних ділянок учасникам АТО» надано дозвіл на розроблення проектів детального планування територій м. Дрогобича в районі вул. Наливайка. Детальнее планування території передбачає наявність у зазначеному кварталі близько 150 земельних ділянок. Після розробки детального планування території буде проведено необхідну роботу по затвердженню цієї документації рішенням сесії міської ради. Після цього земельні ділянки буде виділено учасникам АТО.

Заходи до Дня Святого Миколая та анонси

Традиційно, у Ратуші відбулася низка заходів до Дня Святого Миколая.

Цього року подарунки від Святого Миколая отримали:

30 сімей за сприяння управління праці та соціального захисту населення, 500 дітей за сприяння Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 330 одиноких дрогобичан за сприяння Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 357 багатодітних сімей .

На новорічно-Різдвяні свята будемо мати 43-є дітей із зони АТО. Готуємо їм програму пізнання міста Дрогобича.

У неділю, 28 грудня, о13.30 у Світлиці Дрогобицької міської ради відбудеться благодійний аукціон «Ікона для воїна» на підтримку бійців 8-го батальйону Національної Гвардії України. Аукціон організовується за участю працівників музею «Дрогобиччина», творчого об’єднання «Кактус», організаторів благодійного мистецького аукціону «Митці для України».

Прес-реліз відділу забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради

 

 

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар