Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року

Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року

2015-02-04 18:26:52

Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року

ЯЦЕНЮК А.П. – Доброго дня, шановні колеги!

Я почну з виконання ключових доручень, які були дані на Державній надзвичайній комісії, які виконані ДСНС і МВС. Тут окрема подяка за оперативність виконання рішень Державної надзвичайної комісії. Йдеться про евакуацію громадян з Дебальцевого, Авдіївки, з інших населених пунктів. Загалом ми за цих декілька днів евакуювали більше 2,5 тис. людей, з яких більше 600 дітей і 60 людей похилого віку, які не можуть пересуватись, більшість з яких інваліди. Основна проблема була і є в тому, що російські терористи обстрілюють цивільні автобуси. Тільки що ми відправили в зону АТО до Дебальцевого і до Авдіївки два броньованих КРАЗи. Вони повністю заброньовані як для пасажирів, так і для водіїв, кожен КРАЗ мінімум може перевести 20 людей, якщо потісняться, то це може і до 30 людей.

Таким чином, ми захищаємо людей від обстрілів, від осколків і від обстрілів російських терористів. Всі машини пофарбовані в білий колір з червоними хрестами і ще раз звертаюсь до представників міжнародних організацій, в першу чергу до ОБСЄ, і до Росії, яка контролює своїх російських терористів: припиніть обстріл мирних громадян. Ми бронею захистимо тих людей, яких треба вивести, але перестаньте стріляти по цивільному населенню. Це злочини проти людяності і за ці злочини Росії і її терористам все одно доведеться відповідати, в тому числі і в Гаазькому трибуналі.

Сподіваюся, що сьогодні до ночі цих два броньовики доїдуть до зони евакуації, і ми відновимо евакуацію цивільного населення, дітей і інвалідів з Дебальцевого, Авдіївки, тих зон, які знаходяться під постійним обстрілом російських терористів.

Тепер по Росії ще раз хочу нагадати своє доручення. Вчора Уряд прийняв рішення щодо зупинки дії Угоди між Росією і Україною про перетин державного кордону, ми зупинили два пункти. Тепер російські громадяни мають право прибувати на територію України виключно за закордонними паспортами й іншими документами, які передбачені в угоді, але за внутрішнім паспортом з 1 березня росіяни потрапляти в Україну не будуть.

Ще раз хочу нагадати: Володимир Путін давно казав про те, що треба, щоб усі були по закордонних паспортах, вони щось зараз змінили позицію. Ми свою позицію не змінюємо. З точки зору національної безпеки введено процедуру, за якою виключно закордонний паспорт є основним документом для перетину державного кордону України. Державна прикордонна служба, СБУ, Державна міграційна служба – на особливий контроль пересування російських громадян.

Окремо по малому прикордонному руху. Я доручаю Вам, МЗС, внести зміни до Угоди між Україною та Росією про малий прикордонний рух. Угода з Росією повинна відповідати європейським стандартам: чітко визначені зони, видача реєстраційного посвідчення і контроль за переміщенням, відповідно до Угоди про малий прикордонний рух.

Я так розумію, що сьогодні МЗС повинен нотифікувати Росію про прийняте рішення Уряду про зупинку дії положень між Україною та Російською Федерацією щодо пересування по внутрішніх паспортах.

Що стосується Росії, хотів би зазначити, що ми не пішли на підписання фіксованої ціни на газ з Російською Федерацією. Це був червень, коли Володимир Путін наполягав на підписанні цієї угоди. Я відмовився тоді підписання стабільної ціни, яка була вигідна Росії.

Нагадаю, що загальна ціна Росії була 485 дол., майже 500, потім вони її спустили до 385. Завдяки тому, що Україна разом з Євросоюзом відстояла свої позиції на рівні тристоронньої угоди між Євросоюзом, Україною та Росією щодо тимчасового постачання газу, ціна на газ в цьому кварталі не 500, не 385, а вже 329.

Щодо наступних кварталів. Я даю доручення Міненерговугілля разом з НАК "Нафтогаз України". Ми очікуємо ціну на природний газ в наших європейських партнерів на літній сезон, тобто другий і частина третього кварталу, від 250 до 300 дол. США. Це трошки менше, ніж 500, які нам пропонувала Росія.

Невідкладне завдання для Міненерговугілля і НАК „Нафтогаз України”: в літній період закачати максимум газу в українські газові сховища за найнижчою ціною. Падіння цін на нафту дає можливість нам скористатися позитивною ринковою кон'юнктурою і не переплачувати Росії, як ми не переплачуємо вже протягом останнього року. Дотації для Росії завершені. Ми працюємо тільки на ринкових умовах, і ми виконуємо свої контрактні зобов'язання. Дисконти і скидки нехай залишають собі в Росії.

Є ринкова ціна – будь ласка, по ринковій ціні ми купуємо в першу чергу у наших європейських партнерів. Нагадаю, раніше ми закуповували 5% газу в Європі, 95% – в Росії. За результатами минулого року 67% газу ми купуємо в Євросоюзі і тільки 33% – в Росії.

Вимагаю поетапного подальшого скорочення частки російського газу в українському енергетичному балансі. Це і вигідніше, і ефективніше.

В рамках цього – технічне завдання максимально збільшити обсяг прокачки реверсного газу. В п'ятницю до України приїжджає Прем’єр-міністр Фіцо, і я з нашими словацькими друзями також буду проводити переговори, так як вони зараз є одним з основних постачальних газу по реверсному потоку (і словаки, і поляки, й інші країни-члени ЄС), щодо збільшення обсягів постачання реверсного газу до України, точніше збільшення обсягів постачання газу європейськими шляхами до України. Дешево і ефективно.

Окремо хотів би зупинитися на економічних питаннях. Думаю, що буде правильно, якщо Уряд зустрінеться з керівниками парламентської коаліції з метою обговорення як програми співпраці з МВФ, так і подальших економічних реформ, які необхідні країні. Об'єктивно, що зараз Парламент приймає різні рішення, в тому числі рішення про позбавлення статусу президента Януковича. Я не знаю, для кого він ще залишився президентом, але це об'єктивно. Парламент приймає політичні рішення.

Після наших консультацій з членами коаліції треба все-таки ближче переходити до більш практичних рішень – складних, які не завжди легко сприймаються, але потрібних для країни. І переконаний, що парламентська коаліція разом з Урядом і Президентом України далі буде йти шляхом правильних реформ і спільно нести політичну відповідальність за всі рішення. І з кожним днем у нас буде все менше популізму, а все більше прагматизму і націленості на реальний конкретний результат, а не на тимчасові політичні дивіденди, які дуже швидко зникають.

Тому я офіційно запрошую керівників парламентської коаліції на консультації з Урядом щодо подальшої програми економічних реформ і прийняття необхідних законів у Парламенті. Підкреслюю, саме необхідних законів, а не політичних рішень.

Сьогодні у нас, колеги, заслуховування дуже важливого питання, яке є сенситивне. Це питання про надання статусу учасників антитерористичної операції, статусу учасників бойових дій.

Я просив би, щоб Голова Державної служби з питань ветеранів і учасників антитерористичної операції доповів країні про те, як проходить процедура надання статусу учасників бойових дій тим особам, які беруть участь у антитерористичній операції зі зброєю в руках, захищаючи Україну.

Щодо проектів рішень.

Уряд звільнив невідкладно заступника міністра, який отримав статус учасника АТО, на прізвище Ісаєнко. Інший сам налякався, швидко написав заяву про те, щоб у нього цей статус прибрали.

Але, я думаю, що окрім закликів до їхньої совісті, треба міняти рішення Уряду і треба міняти закон. Що ми з вами домовилися і що ми будемо пропонувати Парламенту?

Перше. Статус учасника бойових дій повинен надаватися виключно військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів, тим людям, які зі зброєю в руках захищають країну, а саме: Міністерство оборони та Збройні сили – раз, Головне управління розвідки Міноборони – два, МВС – три,Держприкордонслужба – чотири, Нацгвардія – п’ять, СБУ – шість, Держспецзв’язку – сім, Служба зовнішньої розвідки – вісім, УДО – дев'ять, ДСНС, яка зараз вивозить людей з зони АТО, – десять, Пенітенціарна служба – одинадцять і Служба спецтранспорту (це ті, які ремонтують шляхи, залізницю, які під обстрілами російських терористів намагаються відновити інфраструктуру) – дванадцять. Все, вичерпний перелік.

По цивільних. Є пропозиція взагалі відмовитися від того, щоб надавати будь-яким цивільним, у тому числі і чиновникам, статус учасника бойових дій. Замість цього я доручаю Мінрегіону разом зМінсоцполітики і Мінфіном передбачити двократне збільшення розміру зарплати для цивільних осіб, які знаходяться у зоні антитерористичної діяльності і виконують цивільну функцію із забезпечення наших Збройних Сил і Нацгвардії в боротьбі з російськими терористами за аналогом, який у нас в Збройних Силах і Нацгвардії. Тобто той, хто поза межами зони АТО, отримує одну зарплату, той, хто з цивільних виконує свою функцію в зоні АТО, механізм двократного збільшення на час перебування у зоні АТО і виконання своїх функцій.

Третє. Ми сьогодні приймемо рішення Уряду щодо механізму позбавлення статусу учасника бойових дій. Наділити комісію, яка працює при Державній службі ветеранів і учасників АТО повноваженнями щодо позбавлення статусу учасника бойових дій, в тому випадку, якщо подані неправдиві відомості до комісії. І прошу комісію невідкладно провести засідання і по цьому злощасному заступнику міністра прийняти відповідне рішення.

Тепер щодо процедури. Процедура, на жаль, тривала. Є об’єктивні, є суб’єктивні фактори. Саме тому на рівень комісії при Державній службі ветеранів та учасників АТО ми виносимо виключно спірні питання щодо присвоєння статусу учасника бойових дій. Також комісія і Державна служба виконує функцію ведення Єдиного державного реєстру учасника бойових дій.

Щодо присвоєння статусу учасника бойових дій військовослужбовцям і іншим категоріям, які щойно я зачитав. Ми передаємо ці повноваження на відповідні комісії, які створені в Міністерстві оборони та в інших силових і правоохоронних відомствах. Це дасть можливість вдвічі скоротити термін проходження документів і термін присвоєння статусу учасника бойових дій нашим військовослужбовцям.

Я прошу всіх українців, які прийняли для себе найбільш відповідальне рішення за своє життя взяти зброю в руки і захищати країну, вступати до лав Збройних Сил і Національної гвардії. Ті, хто є військовослужбовцями, ті, хто є в лавах Національної гвардії і інших силових відомств беззаперечно підпадають під всі державні гарантії захисту тих громадян України, які в регулярних військах, в Національній гвардії і в інших правоохоронних органах захищають країну.

Для того, щоб отримати статус учасника бойових дій і пільги, і гарантії від держави, треба в обов'язковому порядку вступити до лав або Збройних Сил, або Національної гвардії, щоб держава мала право надати відповідні гарантії кожному українцю, який воює за свою країну. Тому, що воювати треба злагоджено, чітко, під керівництвом Генерального штабу, під керівництвом Національної гвардії і в єдиному, виключно в єдиному комплексі, коли всі знають, які виконують команди, і коли держава має тоді право надати кожному статус учасника бойових дій і захистити його.

І останнє, що стосується протезування. Я подивився, ситуація, м’яко кажучи, складна, тому що є дуже багато хлопців, які втратили кінцівки, і складне протезування, яке не виконується в Україні.

Сьогодні приймаємо постанову і передбачаємо по цій постанові можливість грошової виплати на складне протезування за кордоном. Максимальна сума такої виплати – 609 тис. грн. на одну кінцівку. Тобто якщо втрата однієї кінцівки, з державного бюджету ми можемо виплатити до 609 тис. грн. для складного протезування, яке не робиться в Україні, за кордоном.

І по постанові спрощується взагалі вся процедура протезування за кордоном і прискорюється можливість, щоб людина отримала протез, щоб людина отримала допомогу від держави.

Це, власне кажучи, ті рішення, які пропонуються сьогодні на засіданні Уряду. Тобто сьогодні дві постанови ми приймемо щодо внесення змін до порядку надання статусу учасника АТО і щодо внесення змін до порядку складного протезування.

Я прошу невідкладно направити у Парламент внесення змін до законодавства, яке дасть можливість давати статус учасника бойових дій тільки тим, хто воює, а той, хто виконує цивільну функцію, повинен отримувати відповідні додаткові оплати в порядку, визначеному Мінрегіоном разом з Мінфіном і Мінсоцполітики.

Дякую пресі!

джерело: Тетяна Усакова






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар