Нардеп Б.Матківський підписався за відставку Генпрокурора, прилучився до законопроекту про мораторій

Нардеп Б.Матківський підписався за відставку Генпрокурора, прилучився до законопроекту про мораторій

2015-02-10 15:51:45

Нардеп Б.Матківський підписався за відставку Генпрокурора, прилучився до законопроекту про мораторій

Народний депутат України Богдан Матківський поставив свій підпис під депутатською ініціативою щодо відставки Генерального прокурора України Віталія Яреми. Це він зробив після зустрічі з Генпрокурором  на засіданні фракції.  

 

«Я не просто підписав -  я проаналізував сказане прокурором, його відповіді на запитання і лише після цього поставив підпис, - каже народний обранець. - Переконаний, що цьому відомству потрібний більш рішучий, діяльний керівник. Хто ним буде – наразі не відомо. Але я стою на тому, що, звільняючи В.Ярему, маємо знати, хто прийде на його місце. Адже нерідко трапляється, коли на зміну приходять гірші кадри. Не можемо цього допустити, а також і обезголовлення Генеральної прокуратури на невизначений термін. За останні півтора місяця відкрито багато кримінальних проваджень, що стосуються злочинних дій попередньої влади під час Революції гідності, так і її економічних злочинів проти держави, і їх потрібно доводити до суду. Бо може й таке бути: як відкрили провадження, так і закриють. Щоб цього не трапилося, на посаді Генпрокурора має бути патріотична, високопрофесійна і принципова людина, яка активно буде боротися з корупцією і поставить на місце топ-посадовців, котрі досі не зрозуміли, що Майдан переміг».

 

Богдан Матківський брав участь у підготовці законопроекту щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді, є одним з авторів. Верховна Рада прийняла його в першому читанні. За внесення цих змін у Закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" проголосували 277 народних депутатів із 319 зареєстрованих у сесійній залі.

 

Законопроектом пропонується додати дуб в перелік цінних та рідкісних порід дерев. Таким чином, в цьому списку повинні бути акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець, дуб.

 

Також пропонується доповнити закон ст. 2-1 "Мораторій на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів", згідно з якою вивезення за межі митної території України (експорт і реекспорт) лісоматеріалів і пиломатеріалів в необробленому вигляді забороняється строком на 10 років.

 

За словами народного депутата, це дуже потрібний законопроект. Він стимулюватиме розвиток виробництва, створення робочих місць. А це зарплати, податки, надходження до Пенсійного фонду України.

 

«Сьогодні ми вивозимо необроблену деревину, продаємо її за дуже низькими цінами, - каже Б.Матківський. - Наприклад, кубометр дуба в Іспанії коштує 500 євро, а ми продаємо за 130-140 євро. Різниця осідає в кишенях тих, хто експортує деревину. Так не має бути».

 

Та, як зауважив народний депутат, були й такі депутати, які не проголосували за законопроект, бігали і казали «Це погано, бо на експорті ми заробляємо».

 

До ще одного дуже важливого документу, ухваленого Верховною Радою України, привернув увагу наголосив народний обранець. Це -  Закон про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, яким заборонено московську пропаганду на наших телеекранах. «Мова йде про припинення трансляції всіх серіалів і кінофільмів знятих після 2014 року, і всіх стрічок, що пропагують армію і правоохоронні органи РФ, знятих після 1991 року», - зазначив Б.Матківський.

Законом, зокрема встановлюються загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, що шкодить національній безпеці України, а саме - прославляє збройні формування держави-окупанта; забороняється публічне використання такої продукції та визначаються санкції до суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть таку заборону.

 

Документ містить також положення, відповідно до якого на юридичних осіб – суб’єктів господарювання покладається відповідальність за неправомірне розповсюдження і демонстрування аудіовізуальних творів та встановлюється розмір адміністративно-господарського штрафу за кожен випадок такого розповсюдження або демонстрування.

 

«При розгляді питання дехто намагався переконувати, що телекомпанії не можуть цього зробити тому, що вже купили фільми, - зауважив Б.Матківський. – Мовляв, потратили гроші. Ну, нічого. Народ України сьогодні тратить шалені кошти на утримання армії, скільки людей працює на волонтерських засадах, допомагаючи бійцям перемогти ворога. І ніхто не жаліється. Ще й останні копійки з пенсії віддають для оборони країни».

 

Розповів народний депутат про курйоз, який виник під час розгляду законопроекту Бойка щодо залучення російського контингенту для миротворчої місії, який набрав незначну кількість голосів. Але під час голосування 6 депутатів з Блоку Петра Порошенка помилково натиснули кнопки «за». У сесійній залі з цього приводу розгорілися дебати. Дехто пропонував виправити помилку шляхом повернення до голосування. Та ніхто не захотів брати на себе відповідальність за повернення до голосування, бо виборці цього б не зрозуміли. Врешті-решт вирішено, щоб кожен з цих депутатів пояснив своїм виборцям чому так трапилося, що проголосував «за».

 

Висловився Б.Матківський з приводу парламентської дисципліни. «Є таке розуміння як позиція фракції, - зазначив нардеп. – В основному слід дотримуватись того, про що домовляємось на фракції, - На засіданнях фракції завжди присутні майже усі депутати. Ми дуже докладно обговорюємо кожен законопроект, зважуємо усі «за» і «проти» й визначаємося. Але так як я депутат-мажоритарник, то дотримуюсь своєї думки. Мене люди обрали на те, щоб я думав своєю головою. Я ніколи не підтримаю рішень, які ведуть до розбрату і хаосу. У мене є своя позиція, яка може відрізнятися від позиції того чи іншого виборця, але ніколи не буде зрадницькою щодо виборців і України».

 

Прес-служба народного депутата України.

джерело: Прес-служба народного депутата Укр?






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар