Більше світлин на З нагоди ювілею дрогобицького достойника, знаменитого тренера-педагога в Дитячо-юнацькій спортивній школі імені Боберського відбулося яскраве свято акробатики, ведучим якого був заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії, вихованець ювіляра Роман Веклюк.

Він і розпочав урочистості коротким словом про винуватця заходу. Відтак ювілярові учні школи вручили коровай. А вже опісля лунали привітання та здравиці на честь леґендарного майстра акробатики. Зі словами подяки та теплими, щирими побажаннями до Мирона Степановича звернулися директор Дрогобицької ДЮСШ Іван Файчак, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, головний спеціаліст відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олег Войцеховський, помічник народного депутата Тарас Гентош…

І вже після офіційної частини розпочалося саме свято краси й гармонії, що завжди вирізняло й вирізняє такий видовищний вид спорту як акробатика.

Шквал оплесків зірвали жіночі пари Олександра Табачинська – Юлія Пилип’як та Ольга Шутяк – Юлія Юськів.

А були ще й масові виступи вихованців відділення акробатики, й неймовірні, яскраві стрибки на акробатичній доріжці.Не так давно з’вилася в нас також і акро-йога. Вельми оригінальний сучасний різновид акробатики. Й Аліна Ліснянська та Денис Іваницький буквально зачарували  глядачів, адже багато хто раніше такого не бачив.

Й після кожного виступу діти буквально засипали Мирона  Степановича квітами.

Сам ветеран підкреслив, що ця акробатична феєрія – найкращий з усіх подарунки, які колись отримував.

І справді: юні дрогобицькі-спортовці-акробати показали вискоий клас і майстерність та засвідчили високий потенціал відділення, яке створював сьогоднішній соленізант.

А Мирон Степанович, не надто багатослівний, пригадав роки робити в школі, своїх вихованців, зокрема – уже згадуваного тут Романа Веклюка, котрий нині очолює відділ акробатики спортшколи імені Боберського. Тепло згадував аксакал свого дещо молодшого колегу, теж знаменитого колись акробата, першого на Львівщині майстра спорту взагалі й з акробатики – зокрема Станіслава Хоменка. Авторові цих рядків неабияк приємно було це чути, адже свого часу Станіслав Вікторович Хоменко був одним з найкращих вчителів фізики в місті й мені довелося бути його учнем у четвертій школі..

На звершення святкування, яке промайнуло немов одна мить тренера-ювіляра вітали наймолодші дрогобицькі акробати – й старші, й тренери, й наймолодші.

А вже ввечері Мирон Бачмага зібрав за святковим столом своїх найближчих…

Коментар

Оксана ГР??Ц??К, майстер спорту, чемпіонка Європи, колишня вихованка Дрогобицької ДЮСШ, котра спеціально з-за кордону приїхала на святкування:

– В Дрогобич до відділення акробатики я потрапили (приїхала з Трускавця) у шестилітньому віці. Мене привів учитель фізкультури Віктор Дмитрович Пічугін. І власне з того часу я почала регулярно їздити на тренування до Дрогобицької ДЮСШ, де вже тоді доволі сильною та розвинутою була акробатика.

Першим тренером була Жанна Юріївна Жгута, та в мене розгледіли більше здібностей до стрибкової акробатики, і я перейшла під опіку Романа Івановича Веклюка.

Й з дев’яти років (з четвертого класу) я – у стрибковій акробатиці.

Що ж до історії акробатики в нашому реґіоні, то вся вона в цих трьох словах – Мирон Степанович Бачмага.

До речі, до моєї акробатичної карєри він також дотичний. Свого часу мій батька, одинак у незаможній родині, мусів пішки ходити на тренування з Трускавця. І хотів було кинути, та Мирон Степанович прищепив йому таку любов до акробатики, що потім вона перейшла на мене й спорт став моїм життям…

І взагалі те, що маємо таких потужних тренерів, таку акробатичну школу, такі перемоги наших спортсменів на престижних змаганнях – це справді заслуга будівничого нашого відділення акробатики Мирона Бачмаги.

Тому й свято вдалося й вийшло таки гарним, адже йде воно від поваги та любові до того, хто створював акробатику в нашому місті.

Довідка:

Мирон Степанович Бачмага народився 16 червня 1930 року у Миколаєві на Львівщині.
По закінченні десятого класу 1947 року вступив До Львівського інституту фізичної культури. !951 року отримав диплом і був скерований на роботу до Дрогобицького педагогічного університету.

Наступного, 1952 року, в Дрогобицькій ДЮСШ утворено першу групу акробатів. Відтоді розпочинається багатолітня тренерська діяльність Мирона Бачмаги, а цей час вважається часом заснування школи спортивної акробатики в нашому місті.

За 53 роки тренерської роботи Мирон Бачмага виховав і підготував понад 20 майстрів спорту, десятки переможців обласних, республіканських, Всесоюзних (до 1991 року) та Всеукраїнських змагань.

Чимало учнів ювіляра самі стали педагогами: доктор технічних наук, професор Віктор Токарєв, кандидат фізмат наук, доцент Віктор Рахманін кандидат педагогічних наук, доцент Львівського університету фізкультури Роман Петрина, заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії Роман Веклюк та багато інших.

Мирон Степанович Бачмага – відмінник освіти України, суддя республіканської, всесоюзної та української національної категорій.

Нині у відділенні акробатики Дрогобицької ДЮСШ імені Івана Боберського працюють виключно вихованці відділення акробатики, й усі вони є майстрами спорту.

Зерно дрогобицької спортивної акробатики, закладене Мироном Бачмагою, дає вагомі плоди: спортовці відділення вибороли дюжину медалей на першостях України та світу, підготовлено понад 80 майстрів спорту, вихованкою школи є майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи Оксана Грицик, цьогоріч п’ятеро акробатів-дрогобичан захищатимуть спортивну честь України в складі збірної держави.

Останнім часом жіноча пара Олександра Табачинська – Юлія Пилип’як стали чемпіонками України серед юніорів 2014 року та бронзовими призерами Чемпіонату України серед дорослих, жіноча пара Ольга Шутяк – Наталія Юськів посіли друге місце.

Обидві пари на змаганнях у Польщі посіли відповідно перше та друге місце.

Чоловіча збірна команда Львівщини посіла третє (2014) та друге (2015) місця на чемпіонаті України серед дорослих, а майстер спорту , бронзовий призер Європи серед юніорів, посів третє місце й увійшов до основного складу національної збірної України, котра братиме участь в Чемпіонаті світу.

Юнацька збірна Львівської області стала чемпіоном України цього року в Києві, а Михайло Лесишин і Олег Марчук стали чемпіонами України у своїх вікових категоріях.

На останньому чемпіонаті України серед юніорів наші стрибуни також показали вагомі результати: Олег Мазурик став чемпіоном України, Михайло Лесишин здобув дві срібні та бронзову нагороди, Віталій Войтів – срібну, а Віталій Кравецький – срібну нагороду.

Світлини автора та Ольги Чернецької (Трускавець)Світлини до публікації