Дайджест новин

Дайджест новин

2015-07-10 18:14:40

Дайджест новин

новини від «Єдина Країна»

09 липня 2015 року. Вечірній випуск

 

                                                                                                                 14

                                                                                                             14

НОВ??Н??

У ЛОНДОНІ ПРОЙДЕ ДОНОРСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ ЧАЕС

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_londoni_proyde_donorska_konferentsiya_dlya_chaes_2072926

У Лондоні 16 липня відбудеться конференція донорів щодо Чорнобильської АЕС.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час інспектування побудови об'єкту «Укриття» на ЧАЕС, а також перевірки ходу будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мета візиту урядової делегації (до ЧАЕС - ред.) - підготовка до донорської конференції 16 числа у Лондоні»,- зазначив глава уряду.

За його словами, урядову делегацію на конференції очолить віце-прем'єр Валерій Вощевський.

Яценюк дорікнув Міністерству екології, що воно «протягом тривалого періоду не зробило нічого для підготовки до донорської конференції».

Він зазначив, що до проведення конференції у Лондоні Верховна Рада повинна прийняти закон, аби дофінансувати ЧАЕС.

«Мова йде про 135 мільйонів гривень, які парламент повинен підтримати, щоб розподілити кошти і забезпечити вклад України у фінансуванні, у тому числі об'єкту «Укриття»,- пояснив він.

Яценюк також зазначив, що у 2017 році побудова об'єкту «Укриття» має бути завершена. Однак Україні буде складно надалі фінансувати експлуатацію цього об'єкта. Саме тому глава уряду звернувся до віце-прем'єр-міністра з тим, щоб на лондонській конференції було піднято питання залучення коштів для фінансування експлуатації цього об'єкту. «Самій Україні буде складно це зробити. Сподіваюся на підтримку наших міжнародних партнерів», - додав Яценюк.

ЯЦЕНЮК ПРОПОНУЄ ПЕРЕТВОР??Т?? ЧОРНОБ??ЛЬ НА ЗАПОВІДН??К

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/yatsenyuk_proponue__peretvoriti_chornobil_na_zapovidnik_2072895

На місті зони відчуження має бути створений радіологічний заповідник.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час інспектування побудови об'єкту «Укриття» на ЧАЕС, а також перевірки ходу будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для цього хочемо найняти провідні західні компанії, щоб провести радіологічну оцінку території. За 30 років багато чого могло змінитися. Нам потрібно зрозуміти, яка екологічна ситуація, і підтвердити цей стан кращими світовими компаніями, щоб експертиза і аналіз екологічної ситуації в Чорнобильській зоні мали юридичне і світове визнання»,- зазначив він.

Глава уряду також наголосив на тому, що зона відчуження може стати інвестиційно привабливим об'єктом. «Ми можемо здійснювати тут багато інвестиційних проектів». - зазначив Яценюк.

За його словами, зацікавленість уже виявляли деякі компанії з країн ЄС, однак, їх зупинила бюрократична і корупційна система. Саме тому, як наголосив Яценюк, буде кардинально змінений підхід в управлінні зоною відчуження.

ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇН??. ЯК НАС РЕКЛАМУЮТЬ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vidrodgennya_ukraiini_yak_nas_reklamuyut_dlya_investoriv_video_2072961

Міністерство економічного розвитку і торгівлі зробило промо-ролик для інвесторів, у якому викладені перспективи й знакові надбання України та її громадян.

Концепція промо побудована на тезі відродження України та відкритості в усіх сферах – від сільського господарства до високих технологій.

Україна в очах інвестора – країна безмежних можливостей. Із топовими айтішниками і надзвичайно високим рівнем освіченості громадян. Тут величезні перспективи для аграріїв та інженерів, а бізнес можна відкрити за два дні.

Відео до матеріалу можна подивитися за посиланням:

https://youtu.be/jdsquani8z8

МІН’ЮСТ ПРО В??ПРАВДАННЯ МЕЛЬН??КА: СУДОВА С??СТЕМА ПРОГН??ЛА

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/minyust_pro_vipravdannya_melnika_sudova_sistema_prognila_2072957

Міністр юстиції Павло Петренко вважає виправдувальний вирок екс-ректору Податкової академії Петру Мельнику свідченням необхідності реформування судової системи.

Про це він сказав журналістам у четвер у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це може свідчити про те, що судова система у нас, м'яко кажучи, дуже сильно відстає від тих змін, які є в країні. Вона є прогнилою до своєї суті, і те, що треба вносити зміни до Конституції, дати можливість повністю перезавантажити персональний склад суддів, - це однозначно», - сказав він.

К??Р??ЛЕНКО РОЗПОВІВ, ЯК ВШАНУЮТЬ ПАМ'ЯТЬ КНЯЗЯ ВОЛОД??М??РА

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kirilenko_rozpoviv_yak_vshanuyut_pamyat_knyazya_volodimira_2072941

Основні заходи, присвячені вшануванню нинішнього року тисячоліття успіння хрестителя Київської Руси-України князя Володимира Великого, заплановані на 27 та 28 липня. Участь у заходах візьме керівництво держави.

Про це заявив у четвер на брифінгу, присвяченому підсумкам засідання оргкомітету із вшанування тисячоріччя успіння Святого Великоапостольного князя Володимира, віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, передає кореспондент Укрінформу.

"27 липня Українська православна церква проведе молебень на Володимирській гірці, що продовжиться хресною ходою до Києво-Печерської лаври, всеношною службою і завершиться наступного дня божественною літургією на подвір'ї Успенського собору. Українська православна церква Київського патріархату 28 липня проведе божественну літургію у Володимирському соборі. Після цього відбудеться хресний хід до пам'ятника Володимиру Великому, де пройде молебень. Українська греко-католицька церква, Всеукраїнський союз об'єднань євангельських християн-баптистів, представники мусульман та іудеїв  свої заходи запланували на пізніші терміни", - зазначив Кириленко.

Він також розповів, що 28 липня у  Національному академічному театрі опери та балету імені Т.Шевченка буде проведено культурно-мистецький захід "Урочиста академія пам'яті Святого рівноапостольного князя Володимира", а увечері на Володимирській гірці відбудеться засідання Всеукраїнської ради церков. В урочистому молебні візьмуть участь керівники держави.

"До вшанування пам'яті Володимира Великого долучаться й закордонні дипломатичні установи України, Вселенський патріархат та українські церкви у діаспорах. Зокрема, у Лондоні відбудеться покладання квітів до пам'ятника Володимиру Великому, а у Стамбулі пройде  богослужіння", - додав віце-прем'єр.

Крім того, за словами Кириленка, до кінця нинішнього року плануються зустрічі учнів та студентів із відомими християнськими богословами, а також семінарів, наукових конференцій, просвітницьких заходів, спрямованих на висвітлення життя та державотворчої діяльності князя Володимира.

К??ЇВ ПР??НІС ХР??СТ??ЯНСТВО В МОСКВУ, А НЕ НАВПАК?? - К??Р??ЛЕНКО

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kiiiv_prinis_hristiyanstvo_v_moskvu_a_ne_navpaki___kirilenko_2072896

Християнізація Київської Русі-України свого часу сприяла створенню цивілізованої держави, яка ставила собі за мету входження до сім'ї європейських народів, що сповідували Христову віру. Нині не треба доводити, що князь Володимир Великий - хреститель саме Київської Русі, а не Росії.

Про це заявив у четвер на брифінгу в Києві, присвяченому підсумкам засідання оргкомітету із вшанування тисячоріччя успіння Святого Великоапостольного князя Володимира, віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, передає кореспондент Укрінформу.

Мабуть, нині нікому не треба доводити, що князь Володимир Великий - це хреститель саме Київської Русі, а не Росії, як це стверджують російські пропагандисти. Це їхня пропаганда, і нехай вони доводять це самі собі", - сказав Кириленко.

За його словами, слід спиратися лише на історичні факти, які прямо вказують, що Київська Русь-Україна, якою тоді правив київський князь Володимир, "стала піонером запровадження християнства на наших землях східних слов'ян і несла науку, просвітництво, Христову віру, Христові й цивілізаційні цінності на великі території. У тому числі - й на той простір, де колись утворилася Москва, Московське царство і все, що тепер пов'язане зі словом "Росія".

Кириленко наголосив, що для українців ця дискусія не є генеральною, оскільки давно вже істориками все показано, доведено, зібрано, систематизовано і не потребує додаткових виправдань. "А от те, що Хрещення Русі - це крок, пов'язаний із європейським вибором тодішньої старослов'янської держави, буде продемонстровано під час урочистих заходів на прес-конференціях, семінарах, "круглих столах" нашими істориками, просвітителями, церковними діячами", - підсумував Кириленко.  

ДЕРЖАВА ХОЧЕ ПРОДАТ?? 1100 ПІДПР??ЄМСТВ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/dergava_hoche_prodati_1100_pidprie_mstv_2072764

У державній власності планується залишити 300 підприємств із 1400.

Про це на брифінгу в четвер заявив голова Фонду державного майна Ігор Білоус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зараз 1400 об’єктів, заборонених до приватизації. Ми говоримо про те, щоб залишити лише 300, а решту все продавати", - сказав він.

Нагадаємо, ФДМУ готує до приватизації Одеський припортовий завод, за який планує виручити півмільярда доларів.

ГРОЙСМАН КАЖЕ, ЩО КОНСТ??ТУЦІЙНА КОМІСІЯ ТЕПЕР ВІЗЬМЕТЬСЯ ЗА «ТР??КУТН??К ВЛАД??»

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/groysman_kage_shcho_konstitutsiyna_komisiya_teper_vizmetsya_za_trikutnik_vladi_2072778

Створена Президентом Конституційна комісія, закінчивши роботу над проектом змін до Конституції в частині децентралізації, свою діяльність не завершила - вона продовжить працювати над реформуванням судової системи, вдосконаленням системи забезпечення прав людини.

Про це заявив Голова Верховної Ради, голова Конституційної комісії Володимир Гройсман на засіданні Парламентсько-громадської платформи «Конституційна реформа через суспільний діалог», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Конституційна комісія, яка створена Президентом, не завершила свою роботу. У нас є безліч питань, починаючи від трикутника влади і ліквідації як такого дуалізму влади, який закладений в основі нашої Конституції, так і питань судової системи, питань прав людини», - сказав він.

Крім того, Гройсман наголосив на важливості діалогу між суспільством, експертним середовищем та представниками влади щодо подальшого впровадження реформ в країні.

ЯГЛАНД: ПРО ОСОБЛ??В??Й СТАТУС ДОНБАСУ ТРЕБА ЗГАДАТ?? У КОНСТ??ТУЦІЇ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/osobliviy_status_donbasu_treba_propisati_v_konstitutsiii__gensek_radi_e_vropi_2072759

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд вважає, що Україні необхідно закріпити особливий статус Донбасу в Конституції.

Про це він сказав у четвер в інтерв'ю deutsche welle.

«На сьогодні, коли Конституційна комісія підготувала відповідні поправки до Основного закону України і направила їх до Верховної Ради, можна говорити про те, що шлях для децентралізації прокладено. Оскільки експерти Венеціанської комісії раніше говорили: якщо Україна хоче провести децентралізацію, то це має бути зафіксовано в Конституції. Я сподіваюсь, що Верховна Рада ухвалить ці поправки», - зазначив Ягланд.

За словами генсека, у Раді Європи дуже високо оцінили те, що українська сторона взяла до уваги всі поради Венеціанської комісії.

Ягланд також підкреслив, що місцеві вибори у самопроголошених «ЛНР» та «ДНР» повинні проводитися на основі українського законодавства.

«Ми не є стороною Мінських угод. Ми можемо лише радити Україні, що необхідно змінити в Конституції для того, щоб імплементувати домовленості, досягнуті під час другої зустрічі в Мінську. Зокрема, пункт про надання особливого статусу Донбасу», - сказав Ягланд.

На думку генсека, для того, щоб повною мірою реалізувати Мінські домовленості, «необхідно згадати про це в Конституції, тоді Верховна Рада зможе ухвалити спеціальний закон, який би надавав особливий статус Донбасу».

МІСІЮ ОБСЄ ЗАЛ??Ш??Л?? В УКРАЇНІ ЩЕ МАЙЖЕ НА РІК

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/misiyu_obse__zalishili_v_ukraiini_shche_mayge_na_rik_2072939

У складі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже налічується близько 800 спостерігачів.

 Про це в четвер на брифінгу в Києві розповів заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу проінформувати про збільшення нашої місії. Цього тижня до нас приєдналося кілька нових міжнародних спостерігачів. І тепер ми маємо 504 міжнародних спостерігачі разом з іншим міжнародним персоналом. Плюс 234 українських співробітники. У нас тепер близько 800 працівників у цілому», - сказав він.

За словами Хуга, мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні подовжений до 21 березня 2016 року. Він додав, що до місії залучатимуть нових спостерігачів, а для спостереження за ділянками, до яких «утруднений доступ», СММ ОБСЄ буде використовувати безпілотники.

ОБСЄ: Ш??РОК??НЕ НА 80% - У РУЇНАХ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/obse__shirokine_na_80___u_ruiinah_2072979

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повідомляють про вщент зруйноване безлюдне селище Широкине, в якому повно нерозірваних снарядів.

 Про це в четвер на брифінгу в Києві розповів заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачили масові руйнування, особливо в південній частині селища. До 80% цивільних будівель та інфраструктура зруйновані вщент. Вся територія закидана нерозірваними снарядами», - сказав він.

За словами Хуга, спостерігачі моніторингової місії «не побачили присутності «ДНР» у цьому селищі». Він вкотре підтвердив, що все цивільне населення покинуло Широкине.

Водночас Хуг наголосив, що ще в квітні цього року в Широкиному проживало цивільне населення і руйнування не були такими значними, як зараз.

ВІЛЬНА ТОРГІВЛЯ: УКРАЇНА І ЄС ОБГОВОРЯТЬ РОСІЙСЬКІ ЗАНЕПОКОЄННЯ ВОСЕН??

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vilna_torgivlya_ukraiina_i_e_s_obgovoryat_rosiyski_zanepokoe_nnya_voseni_2072973

На міністерських тристоронніх консультаціях Україна-ЄС-Росія восени буде розглянуто експертну доповідь про взаємодію з питань уникнення занепокоєнь російської сторони щодо імплементації поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом.

Про це Укрінформу повідомили у Представництві України при ЄС за результатами проведеного напередодні у Брюсселі чергового раунду тристоронніх експертних консультацій у форматі Україна-ЄС-РФ, присвячених пошуку практичних шляхів врегулювання занепокоєнь РФ стосовно впливу імплементації ЗВТ на російську економіку та українсько-російські торговельно-економічні зв’язки.

«За підсумками консультацій сторони домовилися підготувати спільну експертну доповідь про можливі інструменти взаємодії, яка буде винесена на обговорення на тристоронньому міністерському рівні восени цього року», - заявили у Представництві України при ЄС.

Відповідно до мандату, експерти у тристоронньому форматі обговорили три блоки питань імплементації поглибленої і всеохоплюючої ЗВТ: адміністративне митне співробітництво, гармонізація технічних регламентів і стандартів для промислових товарів, а також реформування системи санітарного та фітосанітарного нагляду.

Як повідомляв Укрінформ, положення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС щодо запровадження поглибленої і всеохоплюючої ЗВТ почнуть застосовуватися з 1 січня 2016 року.

БІОМЕТР??ЧН??Й ШЕНГЕН: ПОЛЬЩА НЕ БАЧ??ТЬ ПРОБЛЕМ, АЛЕ СЕРЕД УКРАЇНЦІВ - АЖІОТАЖ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/biometrichniy_shengen_polshcha_ne_bachit_problem_ale_sered_ukraiintsiv___agiotag_2072758

Посольство Польщі в Україні запевняє, що зміни у процедурі подачі документів на одержання Шенгенської візи не призведуть до збільшення часу оформлення такої візи.

Про це йдеться у повідомленні дипустанови, наданій на запит Укрінформу.

"Польська сторона люб'язно інформує, що новий елемент (відбитки пальців) у процедурі подачі документів на одержання Шенгенської візи зовсім не призведе до будь-якого збільшення часу оформлення такої візи", - йдеться у відповіді.

У посольстві запевнили, що польські консульські установи в Україні мають достатню кількість технічних пристроїв, необхідних для одержання відбитків пальців заявників на візу.

Польська сторона також зазначає, що відповідно до аналізу можливого впливу нової вимоги подачі відбитків пальців на активність туристичного міжнародного обміну, не очікується, що це матиме якийсь небажаний вплив на сферу діяльності туристичних компаній.

У посольстві повідомили, що процедура одержання польської національної візи не пов'язана з наданням відбитків пальців і буде здійснюватися відповідно до чинних правил.

Водночас проведене кореспондентом Укрінформу дослідження засвідчило, що записатися на подачу документів на візу до консульства Польщі у Києві неможливо. Кореспондентові повідомили, що черга на подачу до консульства розписана вже до середини вересня.

До візового центру у Києві (де беруть 30 євро за оформлення) подати документи також неможливо. Там лаконічно повідомляють, що наразі вільних дат немає.

МЕР ВІЛЬНЮСА: ПР??ЇДУ В КР??М ТІЛЬК?? НА ЗАПРОШЕННЯ ПОСЛА УКРАЇН??

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/mer_vilnyusa_priiidu_v_krim_tilki_na_zaproshennya_posla_ukraiini_2072727

Мер Вільнюса Ремігіюс Шимашюс у відповідь на запрошення посла РФ відвідати Крим сказав, що приїде на півострів тільки на запрошення України.

Про це повідомляє delfi.

«Нібито поміж іншим пролунало запрошення - чи бували ви в Криму, запрошую відвідати і подивитися, чи усе добре. Я розумію, що в ньому закодоване і цілком чітке послання. Такі речі варто приймати дуже серйозно... Мені здається, було важливо нагадати, що він абсолютно не правий, запрошуючи на окуповану територію. У мене була одна відповідь: я із задоволенням ще раз побуваю в Криму, але коли отримаю запрошення не від нього, а від посла України», - заявив Шимашюс.

Він також додав, що у відповідь на це російський посол заявив, що «можливо, чекати доведеться довго».

«Я відповів, що сподіваюся, що довго чекати не доведеться, а якщо доведеться – почекаю», - підкреслив мер Вільнюса.

НАЙБЛ??ЖЧ??М ЧАСОМ МОЖЕ ВІДБУТ??СЬ ВЕЛ??К??Й ОБМІН ПОЛОНЕН??М?? – ТАНДІТ

09.07.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/naybligchim_chasom_moge_vidbutis_velikiy_obmin_polonenimi__tandit_2073029

Україна готується до проведення великого о?

джерело: укрінформ






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар