Помер казкар Всеволод Нестайко

Помер казкар Всеволод Нестайко

2014-08-22 15:49:34

Помер казкар Всеволод Нестайко

Помер казкар Всеволод Нестайко

Не стало головного казкаря української літератури. 17 серпня на 85-му році з життя пішов відомий дитячий письменник – Всеволод Нестайко. Про це інтернет-виданню "Історична Правда" повідомила дружина письменника. 

На його книжках виросло кілька поколінь, а твори – були визнані золотим фондом дитячої літератури. Всеволод Нестайко народився в 1930-му році, в Бердичеві. Коли маленькому Всеволоду виповнилося три роки – його батька, бійця Української Галицької армії – репресували. Родина переїхала до Києва, де 52-го року Всеволод Нестайко став випускником філологічного факультету університету імені Шевченка. За роки письменництва він був членом редакцій журналів "Дніпро", "Барвінок", працював у видавництві "Веселка". Його найвідоміші твори – підліткова трилогія "Тореадори з Васюківки", казки "У країні сонячних Зайчиків" та "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків", оповідання "Одиниця з обманом", "П'ятірка з хвостиком", "Загадка старого клоуна", "Чудеса в Гарбузянах" та багато інших. 

Доробки Нестайка перекладені багатьма мовами, а "Тореадори з Васюківки" 79-го року внесли до особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена – як видатний твір дитячої літератури. Наприкінці січня Всеволоду Нестайку виповнилося 84-ри роки.

джерело: 5 канал


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар