ПРОЕКТ "ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕКА ДРОГОБ??ЦЬКОЇ ПЕРІОД??К??" СТАРТУВАВ

ПРОЕКТ "ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕКА ДРОГОБ??ЦЬКОЇ ПЕРІОД??К??" СТАРТУВАВ

2015-09-14 21:29:34

ПРОЕКТ

Шановні друзі, колеги, читачі! Хочемо поділитися з Вами новиною! Розпочали процес формування онлайн-бібліотеки Дрогобицької періодики (1883-2015). Це була одна з наших мрій, втілення першого етапу якої зайняв не один день. В бібліотеці (каталозі) зібрані понад 90% пресових видання міста, їх короткий опис, наявні посилання на їх цифрові копії, які є або у нас, або в цифрових архівах світу, якщо зараз нема, то будуть невдовзі. Чимало є дрогобицьких видань про які збереглися лише згадки, чимало було і є мороки із їх датуванням, уточненням. Але нам таки вдалося зібрати певну базу, яку потрібно буде ще перефотографувати-пересканувати та доповнити. Як кажуть, то це діло часу.
Якщо в когось будуть старі міські видання, або зауваження-уточнення, то будемо дуже раді, якщо Ви з нами поділитися, допоможете, порадите.
____________________________
Коротко про пресу Дрогобича:
23 лютого 1883 є червоно датою відліку історії ЗМІ Дрогобиччини, це дата виходу першої газети міста та регіону.
Від 1883 по 2013 рік в Дрогобичі нараховуємо понад 120 видань: газет, альманахів, журналів, одноднівок, які поширювалися як на усе місто, так й на цілий регіон і за його межі. Рівняючи кількісно, то, наприклад, у Львові від 1898-1914 вийшло понад 450 різних газет та журналів. В Дрогобичі за цей період вийшло понад 12 видань, що складають заледве 3%.
За всю "пресову історію" міста довготривалими були і є лише три видання: «drohobyczer zeitung» (1883-1914), «Більшовицька правда» (від 1939), яка, згодом, трансформувалась в «Радянське слово», а в наш час виходить як «Галицька зоря» та «Радянський педагог» (від 1962), який з 1992 року виходить під титулом «Франківець».
За цей період міська періодика виходила польською, українською, німецькою, французькою, російською та мовою їдиш.
Найпліднішим, з точки зору пресової історії Дрогобича, є 2012 рік, коли одночасно виходило-існувало понад 10 газетних видань, зокрема це: "Вільне Слово", "Галицька Зоря", "Каменярі", "Гомін Галичини", "Тустань", "Фортуна", "Дрогінфо", "З любов'ю у світ", "Жива вода", "Нові горизонти"...

1883 - відлік історії єврейської преси міста, відлік історії ЗМІ Дрогобиччини
1884 - відлік історії польської преса міста
1907 - відлік історії української преси міста.

джерело: Дрогобичер Цайтунг






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар