Голодомор. Пам’ятаємо…

Голодомор. Пам’ятаємо…

2015-12-08 12:38:40

Голодомор. Пам’ятаємо…

Новини в «Галицька Зоря» від 4 грудня 2015р.

Голодомор. Пам’ятаємо…

28 листопада на Меморіалі «Тюрма на Стрийській» відбулися панахида та скорботне віче з нагоди 82-ї роковин Голодомору в Україні.

Після хвилини мовчання за невинно убієнними українцями понад два десятки священиків СДЄ УГКЦ спільно відслужили панахиду. Відтак слово мав отець Дмитро Заміщак. Він назвав страхітливе вбивство українців у 1932-33 роках уроком трагедії планетарного масштабу, яка не має права повторитися.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма назвав Голодомор спланованою війною проти українського селянства, інтелігенції. Він провів паралелі між подіями 80-річної давнини і сьогоденням: і ворог той самий, і та ж війна. І так само нерішуче поводиться європейська спільнота, намагаючись відсторонитися від того, що відбувається на Сході України. Як тоді мешканці Галичини подавали руку допомоги змореним голодом братам, так і сьогодні плече фронту підставляють насамперед вояки і волонтери Західної України. підмітив ще одну знакову аналогію Тарас Кучма,

Секретар міської ради Олег Хрущ у виступі позиціонував Голодомор як один із багатьох інструментів радянської імперії щодо нищення українського народу.

Сумний вірш про Голодомор продекламувала вихованка СШ №2 Катерина Маліш.

Завершився захід спільним виконанням Гімну «Боже великий, єдиний!» та покладанням владою і громадськістю лампадок до Хреста пам’яті. Квіти до меморіалу невинно убієнним жертвам НКВД поклав депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

джерело: Дрогобичер Цайтунг


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар