Дайджест новин: РЕЛІГІЄЗНАВЕЦЬ - МОСКОВСЬК??Й ПАТРІАРХАТ ДОБРОВІЛЬНО УКРАЇНУ НЕ «ВІДПУСТ??ТЬ»

Дайджест новин: РЕЛІГІЄЗНАВЕЦЬ - МОСКОВСЬК??Й ПАТРІАРХАТ ДОБРОВІЛЬНО УКРАЇНУ НЕ «ВІДПУСТ??ТЬ»

2015-12-12 19:47:10

Дайджест новин:  РЕЛІГІЄЗНАВЕЦЬ - МОСКОВСЬК??Й ПАТРІАРХАТ ДОБРОВІЛЬНО УКРАЇНУ НЕ «ВІДПУСТ??ТЬ»

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

12 грудня 2015 року. Ранковий випуск

НОВ??Н??

 

СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА МАЮТЬ ВЕЛ??КУ ВОГНЕВУ ПОТУЖНІСТЬ ТА УДАРНУ С??ЛУ - ПОРОШЕНКО

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1929695-suhoputni-viyska-mayut-veliku-vognevu-potujnist-ta-udarnu-silu-poroshenko.html

 

Президент України Петро Порошенко привітав військовослужбовців, працівників та ветеранів Сухопутних військ Збройних Сил України. Про це повідомляється на сайті Глави держави.

 

"Ви залишаєтеся найчисельнішим видом Збройних Сил України, що володіє великою вогневою потужністю та ударною силою, високою маневреністю і надійним броньовим захистом, відіграючи важливу роль у забезпеченні обороноздатності нашої держави", - йдеться у привітанні Президента.

 

За його словами, сьогодні швидкими темпами відновлюється та модернізується військова техніка, формуються нові бойові частини і підрозділи, підвищується рівень професійної і морально-психологічної підготовленості особового складу.

 

Порошенко наголосив: "Стійкість піхотинців, танкістів, артилеристів, зенітників, вертолітників та представників інших військових спеціальностей Сухопутних військ продемонстровані в ході антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, їх вірність обов'язку та військовій Присязі вже стали легендами. У цей день ми схиляємо голови перед пам'яттю воїнів, які віддали своє життя за мирне майбутнє України. Вічна їм слава!". Також Президент подякував всім військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Сухопутних військ Збройних Сил України за високий професіоналізм, відданість обов'язку.

 

ПОРОШЕНКО У БРЮССЕЛІ ГОВОР??Т??МЕ ПРО ПІДР??ВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ РФ В УКРАЇНІ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929538-poroshenko-u-bryusseli-govoritime-pro-pidrivnu-diyalnist-rf-v-ukrajini.html

 

Президент України Петро Порошенко під час міні-саміту у Брюсселі, що відбудеться напередодні засідання Ради ЄС 16 грудня, говоритиме з вищим керівництвом ЄС про невиконання Москвою Мінських угод для продовження щодо неї санкцій. Про це кореспондентові Укрінформу повідомило джерело у дипломатичних колах.

 

«Президент у Брюсселі 16 грудня проведе міні-саміт за участю всіх керівників Євросоюзу - Туска, Юнкера, Шульца, Могеріні та ряду єврокомісарів. Необхідність проведення цього заходу пов'язана з розвитком подій з приводу рішення ЄС продовжити секторальні санкції проти Росії», - сказав співрозмовник.

 

За його словами, Порошенко наводитиме конкретні факти невиконання Росією Мінських домовленостей. При цьому він поінформує про посилення Росією підривної терористичної діяльності в Україні.

 

Крім того, в ході міні-саміту відбудеться також «серйозна розмова» з приводу запровадження безвізового режиму для України вже у 2016 році.

 

ЯЦЕНЮК РОЗРАХОВУЄ НА СПР??ЯННЯ КІПРУ У БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929569-yatsenyuk-rozrahovue-na-spriyannya-kipru-u-borotbi-z-koruptsieyu.html

 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Президентом Республіки Кіпр Нікосом Анастасіадісом і подякував за підтримку територіальної цілісності.

Про це повідомляє Урядовий портал.

 

"Уряд України високо цінує підтримку територіальної цілісності та суверенітету України з боку Кіпру", - зазначив Яценюк.

 

У ході бесіди співрозмовники обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці - від економічної співпраці до взаємодії в правоохоронній сфері.

 

Яценюк звернувся до Президента Кіпру щодо міжнародно-правової допомоги в розкритті інформації про активи низки високопоставлених чиновників, які підозрюються в корупції та розкраданні бюджетних коштів.

 

Окремо йшлося про підтримку Кіпром європейської інтеграції нашої держави. "Ми переконані, що ви підтримаєте рішення про запровадження безвізового режиму з ЄС для українського народу", - підкреслив він.

 

Глава українського уряду наголосив, що Україна цінує рішення Парламенту Кіпру щодо ратифікації Угоди про політичну асоціацію між Україною та ЄС та Угоди про ЗВТ, що має набути чинності 1 січня.

 

КЛІМКІН В ООН: ВІД ОБСЯГІВ РОСІЙСЬКОЇ БРЕХНІ ФАКТ?? НЕ ЗМІНЯТЬСЯ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929603-klimkin-v-oon-vid-obsyagiv-rosiyskoji-brehni-fakti-ne-zminyatsya.html

 

Доповіді офіційних представників ООН і ОБСЄ, факти на місцях та, зрештою, російські військовополонені спростовують брехливі заяви РФ, що вона не є стороною конфлікту в Україні.

 

Про це заявив у п'ятницю під час засідання РБ ООН у Нью-Йорку глава МЗС України Павло Клімкін, передає власний кореспондент Укрінформу.

 

"Зараз ви чули від російського представника, що Росія не є стороною конфлікту. Продовжуються заяви, що це внутрішній конфлікт, і знову Росія каже, що російські військові там перебувають у відпустці", - зазначив Клімкін у відповідь на промову постпреда РФ при ООН Віталія Чуркіна.

 

У цьому зв'язку міністр заявив, що тільки минулого тижня Україна обміняла російського майора на одного зі своїх полонених. "Звичайно, Росія може сказати, що Елвіс Преслі живий, але обсяг її брехні не здатен змінити факти", - підкреслив український міністр.

 

Він також зауважив, що чотири доповідачі з ООН і ОБСЄ, які виступили під час засідання РБ ООН в п'ятницю, спростували всі тези росіян про непричетність до конфлікту в Україні. "Питання в тому, чи проживає російська сторона в паралельній реальності? Моя відповідь – ні, пропаганда продовжується. А причина в тому, що російська сторона хотіла би, щоб Донбас і Україна були російськими", - наголосив глава українського МЗС.

 

Обговорюючи заяви Москви щодо реалізації мінських домовленостей, Клімкін зауважив, що досягнення миру пов'язане з мотивацією. "Миру можна добитися тільки якщо його хотіти. Україна хоче миру, оскільки це наша можливість і наш шанс на виживання. Чи має таку мотивацію Росія – питання залишається відкритим", - сказав він.

 

Замість цього Росія та підтримувані нею незаконні збройні формування не відмовляються від провокацій та масових обстрілів, ховають важку зброю в заборонених для цього районах, блокують доступ СММ, стопорять обмін військовополоненим. Вони також ставлять палки в колеса діяльності міжнародних гуманітарних організацій в регіоні, а потім заявляють про гуманітарну кризу в районах конфлікту. "І звичайно ж, Росія продовжує ротацію та підкріплення військових підрозділів на окупованих територіях Донбасу", - наголосив міністр закордонних справ України.

КЛІМКІН ЗАКЛ??КАВ РАДБЕЗ ООН РОЗГОРНУТ?? М??РОТВОРЧУ МІСІЮ В УКРАЇНІ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929597-klimkin-zaklikav-radbez-oon-rozgornuti-mirotvorchu-misiyu-v-ukrajini.html

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернувся з повторним закликом до Ради Безпеки ООН прийняти рішення про створення місії з підтримки миру на окупованих територіях України.

 

Про це він заявив у п'ятницю в Нью-Йорку під час засідання Радбезу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

"Для забезпечення стійкої деескалації необхідні комплексні міжнародні дії. Ще в березні Україна звернулася в ООН з офіційним запитом розгорнути операцію з підтримки миру, щоб підтримати дію Мінських домовленостей", - зауважив глава українського МЗС.

 

Така місія, або ж розширення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, за його словами, дозволить забезпечити виконання одразу кількох аспектів, погоджених у білоруській столиці.

 

"Це, зокрема, роззброєння незаконних збройних формувань, моніторинг та перевірка виводу російських військ та зброї, забезпечення доступу для гуманітарної допомоги, створення умов для проведення місцевих виборів відповідно до стандартів ОБСЄ", - зауважив Клімкін.

 

"Я закликаю ще раз Раду Безпеки ООН взяти на себе керівництво зі створення подібного роду місії", - наголосив міністр закордонних справ України.

 

АДВОКАТ РОЗКАЗАВ, ЯК СЛІДСТВО ПРОВАЛ??ЛО ЕКСПЕР??МЕНТ З «ВЕЖЕЮ САВЧЕНКО»

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1929506-advokat-rozkazav-yak-slidstvo-provalilo-eksperiment-z-vejeyu-savchenko.html

 

Адвокат Надії Савченко Ілля Новиков роз'яснив ситуацію щодо слідчого експерименту з вишкою мобільного зв'язку, з якої, за версією слідства, вона, нібито, коригувала вогонь.

 

Про це він повідомив у коментарі кореспонденту Укрінформу.

 

«Два слідчі експерименти, проведені раніше стороною обвинувачення, є абсолютно некоректними. Раніше, поки була сонячна погода, захист пропонував провести такий експеримент коректно. Нам тоді заявили, що не час, оскільки свої докази надає сторона обвинувачення. А зараз кажуть, мовляв, вже настала зима, інша видимість - експеримент неможливий», - розповідає Новиков.

 

На його думку, такими очевидно неадекватними, заангажованими рішеннями суд сам дискредитує себе перед світовою громадськістю. А це є основним завданням команди захисту в умовах політично мотивованого судочинства, як на процесі Савченко.

 

Що стосується двох експериментів з вишкою, які проходили в травні цього року в Підмосков'ї, їх проводив слідчий Дмитро Маньшин, який вже не один раз «засвітився» своїми підтасовками під час процесу Савченко. Перший експеримент взагалі провалився. Виявилося, що на відстані 2,6 км не можна відрізнити журналістів із штативами від бойовиків із зброєю в руках. Тоді в другому експерименті поставили завдання відрізнити людей в цивільному одязі від бойовиків у камуфляжі. Експеримент проводився некоректно, дані оформлені неправильно, але у результаті записано: «Все видно. Добре можна розрізнити». Це привело до того, що СКР перекваліфіковував обвинувачення, зробивши його навіть важчим для Савченко. Якщо раніше її майже рік звинувачували в «полюванні» на російських журналістів, то тепер переписали, що вона, нібито, спеціально намагалася знищити мирних жителів, які залишали 17 червня 2014 року селище Металіст.

 

З приводу понятих у другому, «вдалому» експерименті - вказано їх ПІБ і номер в/ч. Адвокат Новиков припускає, що до понеділка обвинувачення підготує виписку, що це «солдати термінової служби, які вибули за місцем проживання, і викликати їх на процес в даний момент неможливо».

 

Нагадаємо, в четвер адвокат Новиков подав клопотання про проведення слідчого експерименту: з вишки мобільного зв'язку на відстані в 2,6 км відрізнити озброєних людей від мирних. У відповідь прокуратура попросила час до понеділка, щоб вирішити питання про згоду чи незгоду щодо проведення слідчого експерименту. У результаті суддя вирішив розглянути питання про проведення додаткового слідчого експерименту в понеділок, 14 грудня.

 

ПОРТНОВ "ПРОДАЄ" ПАПКУ З ПІДП??САМ?? ЗА ВІДСТАВКУ ШОКІНА

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929591-portnov-prodae-papku-z-pidpisami-za-vidstavku-shokina.html

 

Екс-заступник голови Адміністрації Президента за часів Януковича Андрій Портнов оголосив, що "продає" аркуші з підписами нардепів за відставку генпрокурора Віктора Шокіна, про зникнення яких сьогодні заявив Єгор Соболєв.

 

Про це Портнов написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

"Оголошення. Продам недорого папку з підписними листами за відставку генерального прокурора України або виміняю їх у нього ж на хорошу, раніше нікому не продану кримінальну справу, або на справу, що перебуває в стадії передпродажної підготовки, або на свою кримінальну справу. Форма розрахунків готівкова. Самовивезення, стовідсоткова передоплата. Прямі поставки. Посередників прошу не турбувати", - написав він.

 

До запису Портнов додав фотографію списку підписантів, яка вже давно була оприлюднена в інтернеті.

 

Нагадаємо, у п'ятницю Соболєв заявив, що напередодні з його столу в парламенті зникли аркуші з підписами за відставку Шокіна.

 

НАФТОГАЗ ГОТОВ??Й В??КУПОВУВАТ?? НАФТУ, ВІД ЯКОЇ ВІДМОВ??ВСЯ КОЛОМОЙСЬК??Й - ЕКСПЕРТ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1929694-naftogaz-gotoviy-vikupovuvati-naftu-vid-yakoji-vidmovivsya-kolomoyskiy-ekspert.html

 

НАК "Нафтогаз" і "Укртранснафта" згодні гарантувати прокачування не викупленої «Укрнафтою» нафти на експорт для будь-яких можливих покупців.

 

Про це вказує експерт нафторинку, директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, пише zn.ua.

 

"Скільки заробив "Приват" на скуповуваній за заниженими цінами нафті "Укрнафти"? Здавалося б, при чому тут "Укртранснафта"? Справа в тім, що вона була частиною вибудуваної системи відважування від аукціонів з продажу української нафти "чужинців", — зазначає Куюн.

 

Експерт зазначає, що у 2009 році деякі аукціони проходили за ціною, яка була у чотири рази нижче за ринкову. Однак ніхто, крім "приватівських" структур, не викуповував цю нафту і не відправляв її на експорт.

 

"Тому, що всі знали: навіть якщо комусь вдасться потрапити на аукціон, згодом "Укртранснафта" ніколи не прокачає цю нафту за заявкою "не того" покупця і тим більше не перевалить в порту", - пише він.

"За роки роботи "приватівського" менеджменту всі на ринку отримали чіткий посил — "Укрнафта" буде відвантажувати нафту тільки своїм. УМВБ, де відбуваються торги, створить всі необхідні перешкоди для того, щоб хтось не потрапив з боку. Так, аукціони стали формальністю, але вони формують об'єктивну ринкову ціну", — пояснило zn.ua ситуацію джерело в Аукціонному комітеті. Починаючи з 2007 р. "приватівці" використовували кілька схем з метою отримання заниженої ціни. Це і внесення змін до регламенту торгів, і махінації з біржовими вимогами, і змінні умови поставок — все це було спрямовано на умертвіння бажання будь-кого купувати цю нафту. Для цього, зокрема, на родовищах "Укрнафти" були демонтовані наливні залізничні естакади, а відвантаження по трубопроводу велася виключно на заводи "Привату", куди чужинцям вхід заборонено.

 

Виправити ситуацію вдалося лише у поточному році, ліквідувавши 15-відсоткову знижку, виключивши з Аукціонного комітету представників "Укрнафти", які часто зривали або дестабілізували роботу цього органу.

 

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Коломойський погрозами намагається домогтися скасування продажу сировини "Укрнафти" на аукціонах. "Коломойський вже розігрує цю карту. Перед подачею Роллінсом пропозицій в уряд два аукціони були зірвані. Крім того, за даними джерел в "Нафтогазі", Коломойський перейшов до відкритих погроз відмовитися від покупки сировини "Укрнафти" у разі звільнення з компанії Володимира Пустоварова — виконавчого директора, який особисто відповідальний за виведення коштів з "Укрнафти" на "приватівські" структури і утворення боргів перед бюджетом. Однак ці погрози відмовитися від української нафти і перейти на постачання Кременчуцького НПЗ за моря — не більше ніж блеф. Поява хоча б одного реального покупця в особі того ж "Нафтогазу" або "Укртранснафти" одразу зруйнує цей міф. Не кажучи вже про те, що держава може забезпечити переробку цієї нафти на одному з європейських НПЗ за схемою толінгу", - писав раніше Куюн.

 

Сьогодні ж, як зазначає zn.ua, у "Нафтогазі" та "Укртранснафті" розглядають варіанти викупу української нафти у випадку саботажу з боку "Привату" і тим більше готові гарантувати прокачування цієї нафти на експорт для будь-яких можливих покупців.

 

«ПРАВ??Й СЕКТОР» ПР??П??НЯЄ БЛОКАДУ КР??МУ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929610-praviy-sektor-pripinyae-blokadu-krimu.html

 

Представники «Правого сектору» заявляють про завершення своєї участі в громадянській блокаді Криму та про зняття чергувань на всіх блокпостах.

 

Про це у п’ятницю, 11 грудня, повідомив речник «Правого сектору» Олексій Бик.

 

«Оперативний штаб «Правого сектору» на блокаді ухвалив рішення, що у зв’язку з тим, що наші партнери по блокаді дозволили пускати електрику, фактично усунули нас від ухвалення рішень, ми змінюємо формат присутності на кордоні з Кримом. Ми більше не будемо брати участь у кримському Майдані, блокувати дороги, стояти на блокпостах. Ми завершили свою участь у блокаді Криму», – цитує речника "Крим.Реалії".

 

Він додав, що не виключає ймовірності повернення, «але це передбачає додаткові узгодження, переговори, і зміни формату відносин у рамках блокади».

 

Водночас один з ініціаторів громадянської блокади Криму Ленур Іслямов повідомив Крим.Реаліі, що представник «Правого сектору» залишається в штабі акції.

 

«"Правий сектор" полишає громадянські пости, які зараз сенсу вже не мають. Ми теж ці блокпости зараз залишаємо, бо ми їх переформатуємо. У нас немає жодних проблем з «Правим сектором». Ми саму громадянську акцію переформатуємо», – наголосив Іслямов.

 

НІЧ В АТО: БОЙОВ??К?? 50 РАЗІВ ОБСТРІЛЯЛ?? УКРАЇНСЬКІ ПОЗ??ЦІЇ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1929663-nich-v-ato-kremlivski-naymantsi-vedut-vogon-vzdovj-vsogo-frontu.html

 

Майже 50 разів бойовики російсько-терористичних бандформувань відкривали вогонь в зоні проведення АТО впродовж минулої ночі.

 

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

 

Позиції наших військ в районі Красногорівки прицільно було обстріляні ворожим снайпером та з гранатомета. Також, застосувавши автоматичний станковий гранатомет, бандити намагались поцілити українських воїнів у Широкиному.

 

Зі стрілецької зброї, крупнокаліберних кулеметів та гранатометів різних систем бандити неприцільно били в районі населених пунктів Луганське, Зайцеве, Майорськ, Світлодарськ та Миронівський, що на Артемівському напрямку.

 

На Донеччині з цього ж озброєння кремлівські найманці методично вели вогонь поблизу Авдіївки, Пісків, Опитного, Мар’їнки, Новгородського, Красногорівки.

 

Окрім того, в районі Красногорівки проросійські загарбники гатили з зенітної установки та здійснили у бік наших позиції п’ять пострілів з 82-мм міномету.

 

У ПР??ФРОНТОВОМУ СЕЛІ НА ДОНЕЧЧ??НІ ВІДНОВ??Л?? ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1929634-u-prifrontovomu-seli-na-donechchini-vidnovili-elektropostachannya.html

 

У прифронтовому селі Гранітному, яке майже місяць було без світла через підірвані терористами електроопори, поновили енергопостачання.

 

Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський на своїй сторінці в Фейсбук.

 

«Гранітне знову зі світлом! Близько місяця тому терористи підірвали електроопори біля села. Два тижні переговорів з тією стороною про допуск до проведення ремонтних робіт не мали результату. Бойовики не зацікавлені у відновленні нормального життя на території, контрольованій українською владою», - написав губернатор.

 

При цьому додав: «Не чекаючи з моря погоди, мною було прийнято рішення тягнути лінії електропередач з нашого боку. Для цього довелося встановити 110 опорних стовпів, прокласти 5,2 км електричних мереж. І близько 2,5 тисяч жителів отримали підтвердження, що навіть на лінії розмежування вони мають захист і підтримку».

 

Ш??МОНОВ??Ч ПОРАД??В, ЯК ЕФЕКТ??ВНІШЕ ШУКАТ?? ЗН??КЛ??Х БЕЗВІСТ??

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929586-shimonovich-poradiv-yak-efektivnishe-shukati-zniklih-bezvisti.html

 

Україні доведеться розв'язувати одну з найбільших проблем, пов'язаних зі збройними конфліктами, – пошук зниклих безвісти та загиблих у боях. Для цього було б доцільно створити окремий механізм, здатний підвищити ефективність цих зусиль.

З такою пропозицією виступив у п'ятницю на засіданні РБ ООН по Україні помічник генсека Організації з прав людини Іван Шимонович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

"Попереду для України - найстрашніший спадок конфлікту. Це пошук зниклих безвісти та загиблих", - зазначив Шимонович.

 

Він нагадав, що, за інформацією МВС України станом на 18 вересня, понад три тисячі людей вважаються зниклими безвісти.

 

"У цій ситуації потрібні три речі: поліпшення внутрішньої координації МВС, СБУ та Міноборони та створення єдиного механізму, який працював би з сім'ями зниклих безвісти; поглиблення зусиль громадянського суспільства; взаємодія з представниками на територіях, підконтрольних бойовим угрупованням", - наголосив представник ООН.

 

Нагадаємо, у Нью-Йорку у п'ятницю відкрилося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

 

Українську делегацію на ньому очолює міністр закордонних справ  Павло Клімкін. У залі також присутні Юрій Сергеєв, який завершує свою каденцію на посаді постійного представника України при ООН, та Володимир Єльченко, який змінить його на цій посаді.

 

РАДБЕЗ ООН РОЗПОЧАВ ЗАСІДАННЯ ЩОДО УКРАЇН??

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929532-radbez-oon-rozpochav-zasidannya-schodo-ukrajini.html

 

У Нью-Йорку відкрилося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

 

Українську делегацію на ньому очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

У залі також присутні Юрій Сергеєв, який завершує свою каденцію на посаді постійного представника України при ООН, та Володимир Єльченко, який змінить його на цій посаді.

 

За протоколом, це 7576-та зустріч Радбезу, вона проходитиме на підставі матеріалів "звернення постійного представника України при ООН на адресу президента Ради Безпеки" від 28 лютого 2014 року. Нинішнє засідання скликане за ініціативи Сполучених Штатів, які з 1 грудня прийняли естафету головування в організації.

 

Як уточнили Укрінформу в українській місії, очікується, що увага зосереджуватиметься на ситуації в Криму, на Донбасі, а також невиконанні Росією Мінських домовленостей та численних порушеннях режиму припинення вогню на лінії розмежування.

 

Усього Рада Безпеки ООН провела 21 засідання по Україні в 2014 році і сім у нинішньому, враховуючи ситуацію зі збитим над Донбасом пасажирським літаком Малазійських авіаліній. Таким чином, нинішня зустріч по ситуації в Україні – вже 29-та за останні два роки..

 

Перше екстрене засідання Радбезу відбулося 1 березня 2014 року, після того, як Рада Федерації РФ дала Путіну дозвіл на використання військової сили на території України.

 

На засіданнях Радбезу також порушувались питання про цілісність України і незаконність кримського референдуму, дотримання Будапештського меморандуму. Практично всі учасники обговорень засуджували дії Росії в Криму.

 

Неодноразово Радбез скликався з приводу різкого загострення ситуації на Донбасі та необхідності дотримання Мінських домовленостей.

 

Разом з тим, у Радбезі порушувались питання становища кримських татар, порушення прав людини на окупованих територіях, гуманітарної кризи на Донбасі.

 

29 липня 2015 року Рада Безпеки ООН на своєму засіданні мала ухвалити Резолюцію щодо створення Міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи пасажирського літака boeing 777 17 липня 2014 року в Донецькій області. Однак Росія заблокувала ухвалення документа, скориставшись своїм правом вето як постійний член Ради Безпеки.

 

ООН: 80% СМЕРТЕЙ Ц??ВІЛЬН??Х НА ДОНБАСІ - ВІД МІН

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929563-oon-80-smertey-tsivilnih-na-donbasi-vid-min.html

 

Основною причиною загибелі мирних мешканців на окупованих територіях сходу України є вибухові пристрої, які залишились після боїв, та саморобні бомби.

 

На цьому наголосив у п'ятницю під час засідання Ради Безпеки ООН по Україні помічник генсека Організації з прав людини Іван Шимонович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

"На сході України спостерігається зниження інтенсивності обстрілів та кількості жертв. Тим не менше, люди продовжують гинути. Головним чином, через вибухові пережитки війни та саморобні вибухові пристрої", - зауважив представник ООН.

 

За його словами, "число загиблих цивільних осіб через такі пристрої впродовж останніх місяців становить 80%".

 

У цьому зв'язку Шимонович заявив про необхідність "провести широку роботу щодо розмінування, в тому числі створити відповідний механізм координації, забезпечити навчання населення щодо ризику мін та поінформованість з усіх сторін лінії зіткнення".

 

Водночас представник ООН поінформував, що така робота вже розпочата на рівні тристоронньої контактної групи по Україні, яку тепер треба підтримати практичними діями.

 

США В ООН ВЩЕНТ РОЗНЕСЛ?? ПОЗ??ЦІЮ РОСІЇ ПО КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929605-ssha-v-oon-vschent-roznesli-pozitsiyu-rosiji-po-konfliktu-na-donbasi.html

 

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер гостро розкритикувала позицію офіційної Москви, яка продовжує ухилятися від виконання мінських домовленостей, не визнавати своєї агресії та намагається перевести процес врегулювання в Україні в зовсім інше русло.

 

З відповідною заявою представник США виступила в п'ятницю під час засідання Ради Безпеки ООН по Україні, передає власний кореспондент Укрінформу.

 

"Ми зібралися тут сьогодні, тому що Росія продовжує окупацію автономного регіону України – Криму в порушення міжнародних прав та своїх договірних зобов'язань… Ми тут, оскільки, Москва, як і раніше, разом із сепаратистами веде війну проти України, і як уже зазначалося, бойовикам продовжує надходити жива сила, матеріальне забезпечення, боєприпаси з Росії", - прямо заявила Пауер.

 

Крім того, за її словами, потужні збройні угруповання під командуванням російських офіцерів і зараз діють на українській території.

 

"Ми тут, тому що Москва й сепаратисти продовжують перешкоджати міжнародним зусиллям з моніторингу за припиненням вогню… Ми зібрались тут через кричущі порушення зобов'язань Росії, коли підконтрольні їй сили бойовиків продовжують нападати на українські позиції на лінії зіткнення", - наголосила Пауер.

 

Вона також розкритикувала заяву російського представника Віталія Чуркіна, який назвав доповідь помічника генсека ООН Івана Шимоновича "відволіканням уваги" від справжніх проблем. "Незрозуміло, що намагається приховати Росія, але можна зрозуміти, на жаль, її небажання дозволити Радбезу вислухати неприємні факти, чого допускати неможна. Важливо представляти факти такими, якими вони є", - підкреслила з цього приводу представник США.

 

Вона закликала Москву виконати обіцянки за мінськими домовленостями та забезпечити, щоб сепаратисти негайно скасували обмеження для гуманітарних організацій, які доставляють критично необхідну гуманітарну допомогу.

 

"Ми закликаємо Москву обрати шлях до миру та виконати Мінські домовленості", - заявила Саманта Пауер.

 

ЧУРКІН ЗНОВУ УШКВАР??В: В??МАГАЄ ВІД К??ЄВА "ЗВІЛЬН??Т??" 7 УКРАЇНСЬК??Х МІСТ

12.12.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1929577-churkin-znovu-ushkvariv-vimagae-vid-kieva-zvilniti-7-ukrajinskih-mist.html

 

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін вимагає від Києва "звільнити" 7 українських містах на Донбасі, у який ЗСУ "віроломно" встановили контроль.

 

Про це він заявив у п'ятницю під час засідання Ради Безпеки Організації з питань України, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

"4 грудня українська сторона самовільно та попри наявні домовленості захопила сім населених пунктів, які на момент підписання комплексу заходів перебували в буферній зоні та досі не контролювалися жодною зі сторін", - сказав російський представник.

 

Він зауважив, що Москва розглядає ці дії як провокаційні.

 

"Українські війська з цих населених пунктів мусять бути виведені", - вимагає Чуркін.

 

Він традиційно звинуватив українську сторону в регулярних обстрілах позицій російсько-сепаратистських військ.

 

Російський представник також висловив недовіру оцінкам помічника Генсека ООН з прав людини Івана Шимоновича. "Доповідь його місії має обговорюватися в Раді з прав людини в Женеві. Повернення до цієї теми зараз - це спроба відволікти увагу від найважливішого на сьогодні завдання: організації комплексу заходів з виконання мінських домовленостей", - сказав він.

Дісталося й віце-президенту США Джозефу Байдену, який цього тижня здійснив дводенний візит до Києва. Зокрема, Чуркін заявив про те, що таким чином досягаються "нечистоплотні геополітичні цілі" в регіоні.

 

Традиційно російський представник згадав про "екстремістські та неофашистські настрої" в Україні, а також про проблеми з правосуддям, переслідування інакомислячих та навіть - страти без суду.

 

Нагадаємо, у Нью-Йорку у п'ятницю відкрилося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

 

Українську делегацію очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін.

ІНТЕРВ'Ю

ОЛЕКСАНДР САГАН, ПРОФЕСОР, РЕЛІГІЄЗНАВЕЦЬ - МОСКОВСЬК??Й ПАТРІАРХАТ ДОБРОВІЛЬНО УКРАЇНУ НЕ «ВІДПУСТ??ТЬ»

12.12.2015

Загострення останнім часом відносин між православними громадами (які хочуть змінити юрисдикцію з МП на КП) та київською митрополією блаженнішого Онуфрія знову поставило на порядок денний питання створення єдиної помісної церкви.

Повну версію інтерв'ю можна прочитати за посиланням:

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1928469-oleksandr-sagan-profesor-religieznavets.html

Пропонуємо Вам черговий випуск щоденного інформаційно-аналітичного вісника «Єдина Країна». 

На його сторінках систематизовані новини з найгарячіших точок держави, розміщені інформаційні та аналітичні мат?

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар