Дайджест новин: СВЯТКОВІ МАРШРУТ??: КУД?? ПІТ?? В К??ЄВІ НА НОВ??Й РІК ТА РІЗДВО

Дайджест новин: СВЯТКОВІ МАРШРУТ??: КУД?? ПІТ?? В К??ЄВІ НА НОВ??Й РІК ТА РІЗДВО

2015-12-26 14:27:56

 

 

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

26 грудня 2015 року. Ранковий випуск

НОВ??Н??

 

ПІДТР??МКА АРМІЇ МАЄ БУТ?? ДЛЯ НАУКОВЦІВ ПРІОР??ТЕТОМ – ПРЕЗ??ДЕНТ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1936977-pidtrimka-armiji-mae-buti-dlya-naukovtsiv-prioritetom-prezident.html

 

Підтримка Збройних сил має бути пріоритетом у діяльності українських науковців.

 

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з науковцями, освітянами та парламентаріями, які опікуються питаннями розвитку та підтримки науки в Україні, йдеться на сайті Президента.

 

«Спільними зусиллями нам вдалося максимально скоротити відстань між науковою розробкою до її практичної реалізації, особливо що стосується сфери національної безпеки і оборони», - цитує главу держави його прес-служба.

 

Президент наголосив, що існує можливість через систему державного оборонного замовлення у безпосередній співпраці з виробниками запропонувати інноваційні розробки, які дадуть змогу посилити обороноспроможність країни та забезпечать науковців фінансуванням.

 

Учені у своїх виступах навели приклади зростання ефективності наукових розробок. Особливо відчутними вони стали за минулий рік у сфері атомної енергетики, ракето- й авіабудуванні.

 

Та, попри певні успіхи, науковці зауважували на малому державному фінансуванні академічної та дослідницької науки, низькому попиті на наукові розробки, слабкій взаємодії бізнеса та науки. Учасники зібрання запропонували найближчим часом провести форум, який би об'єднав бізнесменів та науковців та дозволив пришвидшити процес реформування науки в Україні.

 

Крім того, під час зустрічі обговорювалися питання альтернативних небюджетних джерел фінансування науки, зокрема через Фонд фундаментальних досліджень із залученням міжнародних грантів.

 

ПОРОШЕНКО НАЗВАВ «КРАЩУ УМОВУ» РОЗВ??ТКУ НАУКОВЦІВ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936968-poroshenko-nazvav-kraschu-umovu-rozvitku-naukovtsiv.html

 

Президент України Петро Порошенко пообіцяв науковцям створити кращі умови для роботи.

 

Про це йшлося на зустрічі Президента зустрівся з науковцями, освітянами та парламентаріями, повідомляє прес-служба Глави держави.

 

Глава держави повідомив про своє рішення підписати Закон України «Про науку та наукову діяльність», який був нещодавно прийнятий Верховною Радою України.

 

«Ми створимо для молодих учених найкращі умови. Але цією найкращою умовою буде змагальність, ви будете змагатися за гранти. Ви будете змагатися за кошти «Оборонпрому», за кошти державного оборонного замовлення. Будете змагатися, щоб отримати кошти по енергоефективності», – сказав Президент.

 

«Ми маємо розраховувати в першу чергу на себе. І цей Закон, який ми підписали, відкриває перед нами унікальні перспективи. Але перед справжніми вченими, справжніми науковцями, людьми, які хочуть перетворити Україну в сучасну європейську державу. І критерієм для мене буде, – щоб це відчув звичайний громадянин», – заявив  Порошенко.

 

ЯЦЕНЮК КАЖЕ, ЩО ПЕРЕВІР??ТЬ ВСІ Ц??ФР?? В ДЕРЖБЮДЖЕТІ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1936988-yatsenyuk-kaje-scho-perevirit-vsi-tsifri-v-derjbyudjeti.html

 

Уряд ретельно перевірить усі позиції ухваленого парламентом закону про державний бюджет на 2016 рік.

 

Про це сказав Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час засідання уряду в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Нам ще попереду необхідно буде проводити непрості переговори з нашими міжнародними партнерами, щоб і надалі отримувати фінансову підтримку. Тому що зараз, після детальної і складної роботи з нашими колегами по парламенту, необхідно ще раз вивірити всі цифри, ще раз перевірити закон України, який уже прийнятий, на відповідність нашим зобов'язанням перед міжнародними фінансовими організаціями, і довести їм, що, не дивлячись на надзвичайно складну ситуацію в Україні, все ж таки політики проявили мудрість», - сказав Яценюк.

 

Звісно, додав він, далеко не всі фракції проголосували за закон про державний бюджет. Глава уряду зазначив, що оцінює дії тих, хто не голосував, як втечу від відповідальності, як безвідповідальність, як слабкість.

 

ПЛАН?? ЩОДО ВІДСТАВК?? УРЯДУ ПРОВАЛ??Л??СЯ – ЯЦЕНЮК

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1936947-plani-schodo-vidstavki-uryadu-provalilisya-sogodni-vrantsi-yatsenyuk.html

 

Плани певних сил щодо дестабілізації ситуації в державі та відставки уряду провалилися.

 

Про це сказав Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Всі плани з дестабілізації України, з відставки уряду, зі зриву нашого плану реформ - усі плани провалилися...І це той кредит довіри, який ми як уряд України, народні депутати України, які підтримали закон України про державний бюджет, не маємо права змарнувати», - сказав керівник Кабміну.

 

Яценюк зазначив, що тепер влада має продемонструвати чіткі та поступові кроки на шляху реформування держави.

 

Прем'єр-міністр подякував народним депутатам за підтримку держбюджету на 2016 рік, зазначивши, що вони підтримали не уряд, а народ України.

 

Яценюк також нагадав, що торік за головний фінансовий документ країни парламентарії дали на 30 голосів менше, ніж цього року.

 

ПЕТРЕНКО РОЗПОВІВ, ДЕ З 1 СІЧНЯ НАДАВАТ??МУТЬ АДМІНПОСЛУГ??

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1936984-petrenko-rozpovi-de-z-1-sichnya-nadavatimut-adminposlugi.html

 

Українці з 1 січня 2015 року зможуть отримувати адміністративні послуги з реєстрації бізнесу і нерухомості відразу у трьох надавачів.

 

Про це на засіданні уряду сказав міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви можете звернутися до кожного з 7 тисяч приватних нотаріусів, ви можете звернутися до будь-якого адміністративного центру з надання послуг, які будуть створені при органах місцевого самоврядування. І третій блок, який був запропонований нашими депутатами, - це акредитовані суб'єкти, які будуть створені при обласних та державних адміністраціях у формі державних підприємств», - зазначив міністр.

 

За його словами, цього тижня близько п'яти тисяч українців змогли скористатися новою системою сервісів та реєстрації бізнесу і нерухомості. «Українські нотаріуси вже почали надавати такі послуги з 21 грудня, трохи раніше, ніж місцеві органи влади. І протягом першого тижня роботи нотаріуси надали п'ять тисяч таких сервісів українським громадянам», - сказав Петренко.

 

На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів підтримав розроблені Міністерством юстиції підзаконні акти, яка забезпечать імплементацію пакету законів щодо децентралізації та демонополізації послуг із реєстрації майна та бізнесу.

 

«Сьогодні український уряд прийняв усі необхідні підзаконні акти, розробником яких був Мін’юст, які забезпечать з 1 січня 2016 року реалізацію повного комплексу реформ щодо децентралізацій та демонополізації послуг із реєстрації майна і бізнесу», - зазначив керівник Мін’юсту.

 

Він нагадав, що 13 грудня Верховна Рада прийняла великий пакет законів, які реформують систему сервісів і реєстрації бізнесу та нерухомості.

 

АНТ??КОРУПЦІЙН??Й ПРОКУРОР РАДІЄ БЮДЖЕТУ: "ДАЛ?? 74 МІЛЬЙОН??. В??СТАЧ??ТЬ"

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936935-antikoruptsiyniy-prokuror-radie-byudjetu-dali-74-milyoni-vistachit.html

 

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький надзвичайно задоволений передбаченими у Держбюджеті видатками на відомство.

 

Про це він сказав у коментарі кореспондентові Укрінформу.

 

"Я більш ніж задоволений. Тепер є чим мотивувати людей до роботи. Дали 74 млн. Вистачить", - зазначи Холодницький.

 

За його словами, наступного року фінансування САП проходитиме через Генпрокуратуру: "У них є бухгалтерія, тому вони -  розпорядники коштів. Але ці гроші йтимуть виключно на САП, вони не можуть бути зменшені чи витрачені на щось інше".

 

Нагадаємо, в інтерв`ю Укрінформу Холодницький розповів, що урядовим проектом держбюджету фінансування САП передбачалося на рівні звичайного департаменту Генпрокуратури. Відповідно слідчі, замість обіцяної зарплати розміром 50 тис. грн мали отримувати лише 7-8 тис.

 

У цьому зв`язку Холодницький тоді зазначив, що Генпрокурор 23 листопада написав листа на ім'я Прем'єр-міністра з обгрунтуванням, що на зарплати, закупівлю чотирьох автомобілів базової версії марки "Фольксваген Пассат", комунальні платежі та комп'ютерну техніку САП потрібно 78 мільйонів 110 тисяч гривень.

 

БОГОМОЛЕЦЬ ПРОПОНУЄ НОВУ МОДЕЛЬ СОЦЗАХ??СТУ - «ЛЮД?? ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ»

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936937-bogomolets-proponue-novu-model-sotszahistu-lyudi-dopomagayut-lyudyam.html

 

В Україні потрібно створювати такі механізми соціального захисту, що можуть стати фундаментом нової концепції надання державної допомоги.

 

Про це у п'ятницю під час презентації в Укрінформі платформи адресної допомоги родинам загиблих в АТО «Люди допомагають людям» сказала народний депутат Ольга Богомолець.

 

«Сьогодні ми презентуємо нову модель соціального захисту - платформу «Люди допомагають людям». Наше завдання не тільки критикувати державу, не тільки боротися з корупцією, а й створювати нові механізми, які будуть закладати новий фундамент для держави в розумінні того, що держава має виконувати функцію сервісу», - сказала Богомолець.

Читайте також: Київська облрада заблокувала купівлю квартир для сімей загиблих бійців АТО - Янченко

 

За її словами, ще з часів Революції гідності було багато зловживань навколо благодійної допомоги постраждалим, пораненим та сім'ям загиблих, тому платформа «Люди допомагають людям» базується на механізмі прямої адресної допомоги родинам загиблих воїнів АТО, в яких залишилися неповнолітні діти або батьки-інваліди.

 

«Не існує фонду, не існує ніякого проміжного механізму, люди самі через платформу обирають, кому вони можуть або хочуть допомогти», - сказала нардеп.

 

Вона зазначила, що співробітники платформи перевіряють інформацію по кожній родині, співпрацюючи із органами місцевої влади, із урядовими установами, а також з силовими структурами. Ця умова, додала Богомолець, прописана в договорі відповідальності з партнерами проекту, які забезпечують транзакції коштів.

 

Переказ коштів здійснюється офіційними партнерами проекту «Райффайзен банком Аваль» та системою «Портмоне» безпосередньо на картковий рахунок родини. Як повідомили представники партнерів, всі транзакції здійснюються безкоштовно.

 

Крім грошової допомоги, можна долучитися до підтримки іншими способами. На сайті проекту є опція «Хочу допомогти», де кожен бажаючий може розмістити інформацію щодо надання певних послуг, наприклад психологічної допомоги, допомоги в навчанні, працевлаштуванні, медичні послуги тощо.

 

Як повідомила Богомолець, планується охопити такою допомогою всі родини загиблих в АТО і розвивати платформу в напрямку надання допомоги бійцям, що в ході проведення бойових дій отримали статус інваліда 1 групи.

 

ШТАТ?? ВІТАЮТЬ УХВАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО БЮДЖЕТУ – ЧАЛ??Й

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1937062-shtati-vitayut-uhvalennya-ukrajinskogo-byudjetu-chaliy.html

 

Американська сторона "дуже позитивно" оцінила прийняття Верховною Радою в ніч на п'ятницю серії важливих законів, у тому числі держбюджету на наступний рік, що підтвердило можливість України поступово рухатися в напрямку реформ.

 

Про це зазначив у коментарі Укрінформу Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Валерій Чалий.

 

"Безпосередньо зранку (у п'ятницю – ред.) після ухвалення бюджету вночі в Києві я довів результати до американської сторони, і вони дуже позитивно сприйняли цей сигнал", - поінформував дипломат.

 

При цьому він зауважив, що найбільшу увагу Вашингтона привернули два моменти. По-перше, це зміни до податкового законодавства, а також у сфері публічних закупівель – "те, що декларувалося українською стороною, як це виконуватиметься". По-друге, за його словами, неухвалення бюджету "створило б реальні проблеми отримання фінансової допомоги як з боку МВФ, так і на двосторонньому рівні".

 

Крім того, як зазначив український посол, затверджені Верховною Радою законопроекти "стали для американської сторони сигналом, чи здатні нинішні українські політики об'єднатися для проведення реформ".

 

Він підкреслив, що це тепер значно допоможе в подальших зусиллях з розширення підтримки України з боку Сполучених Штатів.

 

ПАПА Р??МСЬК??Й ПОХВАЛ??В КРАЇН??, ЩО ПР??ЙМАЮТЬ БІЖЕНЦІВ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/1936994-papa-rimskiy-pohvaliv-krajini-scho-priymayut-bijentsiv.html

 

Допомога біженцям та іншим людям у потребі - богоугодна справа та має всіляко заохочуватися.

 

Про це Папа Римський Франциск сказав у своєму традиційному різдвяному зверненні urbi et orbi (Місту та світу) у Ватикані.

 

«Бог віддячить усім – як індивідам, так і державам – хто щедро допомагає численним мігрантам і біженцям, дає їм змогу побудувати гідне майбутнє для себе та дітей і інтегруватися у суспільства, які їх приймають», - наголосив папа Франциск.

 

Він звернувся і до самих біженців із проханням не втрачати надію. «Слід всіляко допомагати всім, хто тікає від нестримної бідності та війни, часто пересуваючись у нелюдських умовах при цьому ризикуючи своїм життям», - зазначив понтифік.

 

За його словами, незважаючи на усі блага сучасної цивілізації, багато людей досі страждають. «Навіть нині велика кількість чоловіків та жінок позбавлені людської гідності та, як Ісус-дитина, страждають від холоду, бідності та відторгнення», - підкреслив глава католицької Церкви.

 

Окрім цього Папа Римський закликав приділяти увагу найбільш вразливим людям, особливо «малолітнім солдатам, жінкам, які зазнали насилля, та жертвам торгівлі людьми і наркобізнесу».

 

З ХАРКОВА ДО ТУРЕЧЧ??Н?? В??ЛЕТІЛ?? ПОНАД 300 ЕТНІЧН??Х ТУРКІВ З ДОНБАСУ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936998-z-harkova-do-turechchini-viletili-ponad-300-etnichnih-turkiv-z-donbasu.html

 

Понад 300 турків-месхетинців, доставлених до Харкова з території Донбасу, впродовж дня вилетіли до Туреччини. 

 

Коментар журналістам дав в аеропорту Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Вивезення турків-месхетинців з Донбасу до Туреччини ніяк не пов'язане із загостренням політичних відносин Туреччини і Росії останнім часом... Найбільший чинник - це бойові зіткнення в районі Слов'янська", - зазначив посол.

 

За його словами, рішення про переселення етнічних турків прийняли у квітні в результаті домовленостей між урядами України і Туреччини.

 

Першими рейсами, стало відомо, на двох турецьких аеробусах із Харкова вилетіли 347 осіб. Всього переселять близько 3 тисяч осіб. 

 

"Турки-месхетинці як переселенці отримають у Туреччині посвідку на проживання, житло і роботу. Усі вони залишаться громадянами України. За бажання вони зможуть отримати турецьке громадянство за спрощеною системою - або повернутися в Україну", - пояснює Почесний консул Туреччини у Харкові Володимир Білий.

 

У 1944 р. за наказом Сталіна понад сто тисяч турків-месхетинців депортували з Грузії в Середню Азію. У 1956 р. їм дозволено повернутися на Кавказ. Наприкінці 80-х років 90 тис. осіб переселилися в Азербайджан, на Північний Кавказ, Україну.

 

Як повідомляв раніше Укрінформ, у січні за ініціативою уряду Республіки Польща літаками з Харкова до Польщі вивезли близько двохсот етнічних поляків, які мешкали у Донецькій та Луганській областях.

 

НА ДОНЕЧЧ??НІ ВІДНОВ??Л?? ГАЗОПРОВІД, ПОШКОДЖЕН??Й У БОЯХ РІК ТОМУ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-regions/1937020-na-donechchini-vidnovili-gazoprovid-poshkodjeniy-u-boyah-rik-tomu.html

 

У Донецькій області через рік після пошкодження газопроводу внаслідок активних бойових дій відновлено газопостачання селища Дружба біля м. Дзержинська.

 

Про це у п'ятницю повідомили в Управлінні інформаційної політики та з питань преси Донецької військово-цивільної обласної держадміністрації.

 

«У листопаді розпочалося будівництво газопроводу середнього тиску від ГРП-20 смт Кірове до ГРП-39 смт Дружба, що з'єднав систему газопостачання селища і м. Дзержинська. Сьогодні блакитний вогник повернувся до будинків жителів. З обласного бюджету виділено 1,5 млн грн на будівництво підземного газопроводу", - йдеться у повідомленні.

 

В облдержадміністрації нагадали, що надземну ділянку газопроводу високого тиску, який проходить через три гілки каналу «Сіверський Донець-Донбас», було пошкоджено під час проведення АТО 21 липня 2014 року. Подання блакитного палива у селище призупинили у грудні минулого року. Без газопостачання опинилися 370 житлових будинків, опалювальна котельна ЗОШ №7, газопровід високого (4,9 км), середнього (3,49 км), низького (14,99 км) тиску. У січні поточного року було також пошкоджено і згодом відключено газопровід високого тиску від Горлівської ГРС до Доломитного заводу, який розташований на території, непідконтрольній Україні.

 

Нині цю проблему розв'язано, запевнили в ОДА.

 

У ТЕРНОПОЛІ ЗАВЕРШ??ВСЯ ВІДБІР КАНД??ДАТІВ У ПАТРУЛЬНУ ПОЛІЦІЮ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936996-u-ternopoli-zavershivsya-vidbir-kandidativ-u-patrulnu-politsiyu.html

 

Освоювати ази служби у патрульній поліції до Львова поїдуть 215 молодих тернополян, які успішно пройшли усі етапи конкурсних випробувань.

 

Про це повідомляє Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

 

«Загалом на початку конкурсний відбір до лав патрульної поліції Тернополя склав 24 особи на одне місце. До фінального етапу - особистої  співбесіди дійшли близько тисячі претендентів, які подолали усі попередні випробування та перевірки», - йдеться у повідомленні.

 

Протягом трьох днів  у Тернополі працювали вісім комісій, до складу яких увійшли  психологи, громадські активісти та представники Департаментів патрульної поліції Львова Одеси та Києва. Фахівці оцінювали рівень мотивації, морально-психологічні та особистісні якості кандидатів.

 

За результатами співбесіди до патрульної поліції пройшли 215 молодих людей. 70 відсотків - це чоловіки, 30% - жінки.

 

У ЛЬВОВІ ВІДКР??Л?? МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ІР??НІ КАЛ??НЕЦЬ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1937034-u-lvovi-vidkrili-memorialnu-doshku-irini-kalinets.html

 

На стіні львівської школи, де навчалась письменниця та дисидент Ірина Калинець, відкрили меморіальну дошку.

 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Такі люди як Ірина Калинець заслуговують не лише пам'ятної дошки чи назви вулиці. Вони заслуговують на те, щоб їхні імена та долі вивчалися в кожній школі. Бо завдяки таким людям ми маємо нашу державу», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний.

 

Дошка розміщена на фасаді середньої школи № 87, де навчалась майбутня письменниця. Саме тут вона написала свої перші твори.

 

За тоталітарного режиму Ірина разом зі своїм чоловіком поетом Ігорем Калинцем були засуджені до тривалого ув'язнення за «націоналізм та антирадянську діяльність». У 1998 році за громадську діяльність її було визнано «Героїнею світу» (США, Ротчестер). У 2000 році І.Калинець нагородили орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

 

ОКУПАНТ?? ПЕРЕТВОРЮЮТЬ ДРЕВНІЙ ХЕРСОНЕС НА "САКРАЛЬНУ КОРСУНЬ" – ЕКСПЕРТ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936970-okupanti-peretvoryuyut-drevniy-hersones-na-sakralnu-korsun-ekspert.html

 

Окупанти не допускають експертів ЮНЕСКО на територію Національного заповідника «Херсонес Таврійський» у Криму і намагаються перетворити його з накуового центру на релігійний.

 

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомила кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Київського університету імені Грінченка Марина Будзар.

 

«У Національному заповіднику «Херсонес Таврійський», разом з іншими, існує ризик недотримання однієї з головних вимог ЮНЕСКО - обов'язок збереження об'єкту в тому вигляді, у якому він був занесений до списку Всесвітньої спадщини», - сказала Будзар.

 

Історик повідомила, що з січня по серпень 2015 року в заповіднику відбувалися кадрові, структурні та адміністративні зміни, що свідчать про «нестабільність існування заповідника як наукового і культурно-освітнього комплексу».

 

За її словами, у повній відповідності із заявами російського президента Путіна про значущість Херсонеса як «сакрального» місця для «російської державності» і «колиски» хрещення Русі, змінюються пріоритети у розвитку заповідника як науково-дослідного центру.

 

«Основний акцент у розвитку «Херсонеса Таврійського» тепер може бути зроблений не на продовженні античного і середньовічного векторів наукових досліджень, а на реалізацію проекту «Севастополь-Херсонес - купіль християнської Русі», - розповіла історик.

 

Крім того, у заповіднику ускладнена робота польових експедицій, а також зафіксовані випадки нападу на учасників археологічних розкопок з боку так званих представників «кримської самооборони».

 

Як повідомляв Укрінформ, 1 серпня 2015 року президент РФ Путін включив Національний заповідник «Херсонес Таврійський» до Єдиного реєстру об'єктів культурної спадщини Росії. У списку культурної спадщини ЮНЕСКО цей об'єкт знаходиться з червня 2013 року.

 

СУД ПРОДОВЖ??В ДОМАШНІЙ АРЕШТ Д??РЕКТОРУ УКРАЇНСЬКОЇ БІБЛІОТЕК?? У МОСКВІ

26.12.2016

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1936939-sud-prodovjiv-domashniy-aresht-direktoru-ukrajinskoji-biblioteki-u-moskvi.html

 

Пресненський суд Москви продовжив до 28 січня домашній арешт директору державного бюджетного закладу культури "Бібліотека української літератури" в Москві Наталії Шаріній.

 

Про це передає кореспондент ТАСС.

 

"Суд ухвалив задовольнити клопотання слідства і подовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 28 січня", - оголосив рішення суддя.

 

Зокрема, слідство наполягало, що на волі Шаріна може створити штучні докази своєї невинуватості, наприклад, чинити тиск на свідків, які є її підлеглими.

 

Зі свого боку захист Шаріної категорично заперечував проти подовження запобіжного заходу. Адвокати надали суду медичні документи про те, що їх підзахисній необхідне лікування.

 

Сьогоднішнім рішенням термін слідства у справі також продовжено до 28 січня.

 

Як повідомлялося, сьогодні на засіданні президентської ради Росії з питань мистецтва і культури президент РФ Володимир Путін сказав, що він не знає про арешт директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної.

 

Нагадаємо, з 30 жовтня директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна перебуває під домашнім арештом за обвинуваченням у "поширенні екстремістської літератури". У грудні пройшли обшуки і вилучення у інших співробітників бібліотеки, а також в офісі бібліотеки.

 

Шаріна обвинувачується за статтею 282 КК РФ про розпалювання національної ненависті і ворожнечі.

 

 

ІНТЕРВ'Ю

 

СВЯТКОВІ МАРШРУТ??: КУД?? ПІТ?? В К??ЄВІ НА НОВ??Й РІК ТА РІЗДВО. ІНФОГРАФІКА

26.12.2016

Новорічно-різдвяні свята у 2016 році дарують сім святкових вихідних дорослим і двотижневі зимові канікули школярам. Нудьгувати на свята киянам та гостям столиці точно не доведеться, адже, новорічні та різдвяні події відзначатимуть відразу на п'яти площах — Софійській, Михайлівській, Поштовій, Троїцькій, Контрактовій, а також на Співочому полі.

Відтак Укрінформ підготував інфографіку про те, куди можна піти в Києві на Новий рік та Різдво.

Софійська та Михайлівська площі: новорічно-різдвяне свято - Новий рік між двома дзвіницями.

На Софійській площі розташована головна ялинка країни, навколо пам'ятника Б. Хмельницького облаштований оглядовий майданчик з гірками, а навколо пам'ятника княгині Ольги — каток.

На Михайлівській площі буде панувати справжнє свято для дітей — дитяча залізниця, оглядове колесо, крижані скульптури. Праворуч від Михайлівського собору розташована Резиденція Святого Миколая — окремий будинок, де Миколай прийматиме дітей і роздаватиме подарунки.

Троїцька площа: біля Олімпійського стадіону буде ще одне святкове містечко з ялинкою, атракціонами і ярмарком. Тут буде каток з прокатом та майстер-класами з катання. Вранці - уроки хокею, вечорами - диско на льоду. До речі, дитяча школа фігурного катання буде працювати безкоштовно, потрібно тільки встигнути зареєструватися.

Площа льодового покриття - 600 квадратних метрів. До катку буде примикати ice -кафе.

Поштова площа: Європейська зима. Вперше після реконструкції на Поштовій відтворена традиційна атмосфера європейського свята, де свій Різдвяний колорит представлятимуть різні країни Європи, серед яких гідне місце займає Україна. Відвідувачі можуть ознайомитися з різними святковими традиціями, скуштувати традиційні святкові страви та сувеніри.

Контрактова площа — новорічний фестиваль У пошуках made in ukraine — різдвяний ярмарок та театралізовані дійства з залученням джазових музикантів.

Арка Дружби народів (Центральний парк культури і відпочинку): тематичний ярмарок з новорічно-різдвяною торгівлею, народними гуляннями, зимовими розвагами.

Співоче поле: Зимова Країна мрій. Вперше представлений проект Зимова Країна мрій, виконаний в українському стилі і спрямований на розвиток справжніх українських традицій. Гостей чекають: різдвяний ярмарок, традиційні гуляння, святкові вертепи, свято кулешу, виступи відомих українських колективів і колядників. Основні заходи, які увійшли в проект: 19 грудня — День Святого Миколая; 26 грудня — Передноворічний гала-концерт.

На території Печерського ландшафтного парку відбудеться розважальний масовий захід «Зимова казка» — новорічні інсталяції, новорічна ялинка, різдвяний ярмарок, зони фуд-кортів, для дітей — атракціони, квести, зимові розваги, святкові вистави, концертні програми, новорічна дискотека.

sky park також змінився до зими, і перетворився в містечко зимових розваг. Атракціони і ярмарок, автодром, карнавали і спортивні розваги. Зимовий і святковий настрій панує тут, навіть якщо на дворі вогкість і сльота. Зона відпочинку працює у святковому режимі з 1 грудня по 29 лютого за адресою: пр. Генерала Ватутіна, 2-Т.

ВДНГ. Найбільша зона розваг «Зимова країна» в Україні відкрилася 10 грудня на ВДНГ, і буде радувати гостей до першої весняної відлиги. Тут об'єднані всі зимові забави: величезний каток, резиденція Діда Мороза, ярмарки, фуд-корти і дитячий павільйон з веселими аніматорами.

Зимова країна працює у будні з 10:00 до 23:00, у вихідні з 10:00 до 00:00.

Платформа village: На території Арт-заводу Платформа організатори обіцяють створити атмосферу маленького затишного села в Тірольській Долині. По суті, це буде класично новорічне містечко з ялинкою на головній площі, святковою ілюмінацією, різдвяним фуд-кортом, катком, музикою.

Ковзанка під відкритим небом працюватиме з 8 до 22, запустять навіть школу фігурного катання. Виступи діджеїв обіцяють по вихідним.

Графік роботи київського метрополітену: У Новорічну ніч - з 31 грудня 2015 року на 1 січня 2016 – роботу метро Києва подовжать на три години. Також підземка працюватиме на три години довше у Різдвяну ніч – з 6 на 7 січня.

Підготували: Мирослав Ліскович, Ігор Любшин

З приводу придбання інфографіки звертайтесь за телефоном (044) 244-90-68 або пишіть на market2@ukrinform.ua

http://www.ukrinform.ua/rubric-culture/1936918-svyatkovi-marshruti-kudi-piti-v-kievi-na-noviy-rik-ta-rizdvo-infografika.html

Пропонуємо Вам черговий випуск щоденного інформаційно-аналітичного вісника «Єдина Країна». 

На його сторінках систематизовані новини з найгарячіших точок держави, розміщені інформаційні та аналітичні матеріали за підсумками прес-конференцій, брифінгів, зустрічей, фахових дискусій, організованих Інформаційно-аналітичним центром «Єдина Країна» спільно із зацікавленими міністерствами, відомствами, державними установами, громадськими організаціями, правовими інституціями тощо.

Будемо вдячні за критичні зауваження й пропозиції щодо змісту й форми подачі матеріалу. Охоче використаємо їх у процесі вдосконалення нашого продукту.

Згідно із Законом України «Про інформаційні агентства» ст.26 продукція інформаційного агентства є його власністю. При розповсюдженні відомостей і матеріалів Укрінформу іншими засобами масової інформації посилання на Укрінформ є обов’язковим.

  Головна редакція підготовки та випуску  

інформаційної продукції, відповідальна за випуск Сухомлин К.Г.

джерело: укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар