Світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту

Світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту

2016-02-01 15:58:39

Світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту

Нинішнього дня 27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Встановлено дату 2005 року спеціальною резолюцією ООН. Саме того дня 1945 року радянська армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського концтабору Освєнцім (Аушвіц-Біркенау), що був розташований у 70 кілометрах від Кракова. В роки другої світової війни у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

 

„Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість”, – йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами – ще понад 90 держав. Значення резолюції Генеральної Асамблеї полягає в тому, що вона закликає пам’ятати про злочини минулого і не допустити їх повторення в майбутньому.

І мусимо пам’ятати про тих, хто був знищений у  Аушвіці, Бухенвальді, Янові,  Треблінці, Дрансі, Белжці, Собіборі, Хелмно, Майданеку, Ясеноваці, Малому Тростянці, Бабиному Ярі, Брониці: «Неприпустимо, щоб сім’ям коли-небудь знову довелося пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності. Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомагаємо відстоювати людську гідність для всіх» –так з приводу Дня Голокосту три роки тому сказав  Генеральний секреатр ООН Пак Ґі Мун.

Нагадаємо: цього року світ разом з Україною відзначатиме ще одну скорботну дату – 75-і роковини трагедії Бабиного Яру. Не зайвим, мабуть, було у зв’язку з поминанням жертв Голокосту, й дрогобичанам вклонитися пам’яті одинадцяти тисяч краян-євреїв, убитих німецькими нацистами в Броницькому лісі в 1941-1943 роках.

джерело: Леонід Гольберг






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар