ТІЦ у Дрогобичі створено. В «кишені» – 200 тисяч, з яких Центр розпочинає діяльність…

ТІЦ у Дрогобичі створено. В «кишені» – 200 тисяч, з яких Центр розпочинає діяльність…

2016-02-09 21:09:53

ТІЦ у Дрогобичі створено. В «кишені» – 200 тисяч, з яких Центр розпочинає діяльність…

Минулого тижня було знову створено ТІЦ Дрогобича. Чому знову? Декілька років уже була подібна спроба, та, на жаль, невдала. Нинішня ж влада задекларувала своє зацікавлення промоцією міста й залученням до Дрогобича подорожніх, а заодно й дрогобичанам відкрити очі на місто, в котрому все ще є що показати (так само, як і врятувати від рагульської байдужості та чиновницького вандалізму).

Днями заступник Дрогобицького міського голови Олег Дукас зустрівся з представниками молодіжних громадських організацій міста, громадськими активістами та пресою, на якій розповів про нове  створене комунальне підприємство «Туристично-інформаційний центр» і представив виконувача обов’язків директора центру історика, голову ГО «Геліос», Ігоря Чаву, котрий власне й був одним з основним з ініціаторів створення окремої структури, котра має зайнятися туризмом у місті. Очікується, що найближчим часом міський голова Тарас Кучма підпише розпорядження про при значення пана Ігора (постійного автора «Майдану» a propos) на нову для нього посаду.

Як розповів Олег Дукас,  вже є програма діяльності цього комунального підприємства. Щоправда, запропоновані туристичні маршрути є хіба орієнтовним, адже їх може бути й більше, та й ті, вже які є, можуть зазнати змін, адже насправді чимало цікавого маємо в Дрогобичі, що невідоме широкому загалу, таке. Про що навіть не кожен дрогобичанин знає.

В документі також окреслено цільову авдиторію тих, на кого буде спрямована діяльність ТІЦ: відпочивальників із Трускавця та Східниці, подорожніх, що відвідують Львів. Й, зрозуміло, що не лише мандрівники українські, а й туристи з-закордону, насамперед – з Польщі, Австрії, Ізраїлю.

Також думаємо, що незле було б і українську діаспору залучати.

Фінанси та утримання. Мають бути дві штатні одиниці – директор і менеджер. І ще треба би бухгалтера, на чверть ставки. Але це зараз погоджуємо.

Видатки на зарплатню офіс, поліграфію тощо складатиме приблизно 26 тисяч на рік.

Є в структурі виконавчих органів відділ сім’ї, молоді та туризму, й на цей рік на розвиток туризму закладено 167 тисяч гривень (з пропонованих 400).

Ми вже навіть розписали, куди мали би піти ці гроші: на розробку туристичного логотипу і туристичного гасла Дрогобича (десять тисяч гривень), закупівлю сувенірів (з квітня до грудня – по 3300 гривень щомісяця). Також п’ятдесят п’ять тисяч піде на вказівники та таблички на пам’ятках, котрих сьогодні місту бракує. Це має бути не лише інформація про важливі історичні будівлі та культові споруди, а й про видатних людей, котрі жили в тому чи іншому будинку.

А ще заплановано  витратити понад 62 тисячі на інформаційні щити українською, англійською, польською мовами.

Окремо виділено десять тисяч на поїздки з метою обміну досвідом з містами-партнерами, з подібними центрами в інших українських містах та у сусідніх містах Республіки Польща.

Також закладено певні кошти на розвиток туризму й промоцію міста в відділі культури. Насамперед – на промоцію Каменяра та  відзначення ювілейних Франкових дат, позаяк цього року виповнюється 160 років від дня народження і сто років від дня смерти видатного нашого краянина.

Зокрема «на Франка» виділено на розробку веб-сторінки. На думку Олега Дукаса варто кошти використати на створення сайт для ТІЦ, на якому створити окрему сторінку, присвячену Іванові Франкові.

Якщо ж підсумувати, підкреслив «головний гуманітарій» міста, загалом сьогодні Дрогобич має близько двохсот тисяч гривень на розвиток туризму…

Ігор Чава розповів, що вже у міжвоєнний період в Дрогобичі займалися промоцією міста, активно й результативно працювало в Дрогобичі Туристичне товариство «Татри» й на думку директора щойно створеного ТІЦ чимало з досвіду тієї інституції можна й нині запозичити.

Також Ігор розповів, де міститиметься ТІЦ. На разі пропонують йому місце в північному крилі ратуші, тому, що навпроти управління пенсійного фонду. Як на нас, – не найкращий вибір. Тим більше, що незабаром змінить «прописку» міський ЦНАП, позаяк розширює сферу діяльности, то чому його офіс не «заселити» працівниками ТІЦ. Тим більше, що це сьогодні там лише два працівники. А виникне потреба у розширенні?

Одним з основних завдань свого Центру історик Чава бачить у тому, щоби збільшити – на разі – потік туристів у двічі, себто мати їх в Дрогобичі замість нинішніх 20 тисяч щонайменше 40-45 тисяч.

Говорив пан Ігор і про конкурс, котрий буде невдовзі оголошено: з розробки логотипу міста. На його думку мав би він бути в трьох кольорах – білому, чорному та зеленому, котрі символізують головні багатства Дрогобича.

Також у його презентаційному слові йшлося й про маршрути для місцевих жителів і гостей. А запропонувати є що: це і Шульцівські місця (позаяк Бруно Шульц – найвідоміша у світі постать, пов’язана з містом), особливо цьогоріч, у рік Сьомого Шульцфесту, й Франкові «перехресні стежки», й культові споруди, й прОходи некрополем на Трускавецькій. І чимало чого ще, благо Дрогобич справді є цікавим, незвіданим і несподіваним.


Своє бачення маршрутів озвучили й присутні. Один з активістів висловив ідею екскурсії «підземним Дрогобичем» включно з відвідинами «пульту управління містом» під однією з установ культури т бомбосховищами та підземними ходами. Інший запропонував окремий маршрут для ймовірних мандрівників із Швеції – прогулянку тією дільницею, де у двадцяті роки мешкали шведські інженери, що працювали на нафтопереробному підприємстві «Польмін».

Ігор Чава заявив, що ТІЦ готовий до найтіснішої співпраці з громадськими організаціями.

Йшлося на зустрічі й про необхідність вивчення досвіду роботи туристично-інформаційних центрів у Львові та польському Любліні. Й уже невдовзі, за словами Ігоря Чави він має намір відвідати саме Люблін, який давно й активно співпрацює з нашим містом.

Також розповів Ігор Чава, що невдовзі в центрі міста з’являться й рекламні щити й оригінальної форми скляні куби з інформацією про місто, яке сьогодні справді потребує інакших підходів до туристичної сфери, яка має реально наповнювати скарбницю.

Та самотужки ТІЦ не зможе зробити місто привабливим, адже потребують уваги й наші старовинні будівлі, фасади яких часто-густо в плачевному стані, й хідники, тай відсутність готельної інфраструктури теж є неабиякою проблемою. Мабуть,  давно настав час повної реконструкції «Тустані»: бодай хоч один готель мусить мати місто…

Словом, питань не бракую, роботи в новоствореної комунальної структури попереду чимало. Й дай Боже, щоби не залишилося все на рівні декларацій, як найчастіше буває у нашому «найдивнішому в Галичині» (А. Хцюк) місті, а щоби був сенс у створені Дрогобицького туристично-інформаційного центру.

Леонід ГОЛЬБЕРГ,

Андрій ЮРКЕВ??Ч

 

 

джерело: газета Майдан






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар