Гомін Галичини




Інформаційно-аналітичний вісник «Реформи» 1-9 жовтня 2014 року

Інформаційно-аналітичний вісник «Реформи» 1-9 жовтня 2014 року

2014-10-09 19:36:34

                                                                             

Інформаційно-аналітичний вісник

«Реформи»

1-9 жовтня 2014 року

 

 


 

 

ЗМІСТ

Планування та забезпечення реформ   3

Ефективне управління  5

Тема тижня. Антикорупційна рефома  8

Інвестполітика  15

Судова реформа  27

Реформування правоохоронних органів  32

Реформа оборонного сектору  36

Реформа енергетичного сектору  38

Децентралізація, реформа місцевого самоврядування  38

Реформа системи охорони здоров‘я  40

 

 

 

Планування та забезпечення реформ

 

Місія ЄС з реформування цивільної безпеки запрацює в Україні до кінця року

До кінця поточного року в Україні буде розгорнута дорадча місія Євросоюзу із реформування сектору цивільної безпеки.

Про це власному кореспондентові Укрінформу повідомили в Раді ЄС за результатами затвердження напередодні концепції зазначеної місії.

«Формальний початок виконання завдань місії відбудеться пізніше цього року, щойно місія набуде оперативної спроможності. Мандат місії визначено на два роки», - заявили в ЄС.

Це буде цивільна, неозброєна місія, яка не здійснюватиме виконавчих функцій, окрім надання дорадчої допомоги України у реформуванні цивільного безпекового сектору, а також спостерігатиме за імплементацією процесу реформ.

Серед пріоритетів діяльності місії - забезпечення прав людини, боротьба з корупцією, гендерні питання.

Експертний персонал ЄС буде розподілений серед відповідних владних органів України. Штаб місії дислокуватиметься у Києві.

 

 

 

Президент хоче залучити суспільство до проведення реформ в Україні

Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львова представив для львівської громади програму реформ “Стратегія реформ — 2020” і наголосив на важливості судової, антикорупційної та медичної реформ в Україні, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.

“У керівництва країни є тверда політична воля змінити країну, забезпечити ці зміни”, — сказав Глава держави, висловивши переконання, що до реформування країни необхідно активно залучати суспільство.

“Це не може і не має бути реформа Президента, президентської Адміністрації, партії чи Уряду — це реформа всіх нас. Стратегія, яка запропонована, — це лише кістяк. "М’ясо" маємо наростити всі разом. Вважаю, все у нас вийде”, — заявив Петро Порошенко під час виступу у Львівському національному університеті.

“Корупція — найсильніший союзник бойовиків, терористів та інтервентів”, — заявив Президент, висловивши сподівання, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 7 жовтня ухвалить пакет антикорупційних законів, запропонований Президентом.

 

 

 

В АП планують створити сайт для обговорення та громадського моніторингу реформ

В Адміністрації Президента України мають намір створити портал для обговорення реформ. Про це у понеділок заявив заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, передає кореспондент УНН.

"Ми створюємо портал reforms.ua, де буде громадське обговорення реформ де будуть показники їхньої реалізації", - зазначив Д.Шимків.

Він додав, що на цьому порталі, окрім обговорення, буде інформація про хід реалізації реформ, зокрема, про ухваленні нормативні акти, спрямовані на реалізацію перетворень у державі.

Нагадаємо, П.Порошенко презентував концепцію реформ “Стратегія 2020” 25 вересня.

На прес-конференції він назвав 8 пріоритетних сфер у програмі реформ "Стратегія - 2020". Як повідомлялося, в Адміністрації президента розпочали працювати над впровадженням цих основних реформ, які будуть реалізовуватись до 2020 року задля вступу в ЄС.

 

 

 

ЄББР в Україні пропонує гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) пропонує гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу.

ЄБРР ( www.ebrd.com), власниками якого є 64 країни та дві міждержавні організації, підтримує розвиток ринкової економіки і демократії.

Він надає грантову підтримку малому та середньому бізнесу в Україні з 2010 року. ЄБРР допомогає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти (безповоротню фінансову допомогу) для часткової оплати послуг консультантів. Фінансування надає Європейський Союз та країни-донори.

Результати проектів, профінансованих ЄБРР, через рік після їх завершення: 26% українських малих і середніх підприємств збільшили дохід на 45%, 24% - збільшили продуктивність на 30%, 15% – розширили асортимент продукції, 13% - залучили фінансування в середньому на 630 тис. євро кожне.

Які малі та середні підприємства можуть отримати грант ЄБРР

• Штат - до 250 працівників

• Приватна власність, в якій більше ніж 50% належить громадянам України

• Період діяльності підприємства не менше двох років

• Гарна ділова репутація

• Позитивна динаміка розвитку та потреба в залученні консультанта

• Сектори: всі, крім фінансового, страхового, тютюнового, ігрового, міцних алкогольних напоїв, військово-промислового.

Гранти надаються на такі види консультацій:

• Стратегія

• Маркетинг

• Бізнес-планування

• Організаційна і операційна діяльність

• Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій

• Інженерно-технічні рішення

• Впровадження стандартів серії iso та інших галузевих стандартів

• Фінансовий аналіз та планування, перехід на МСФЗ

• Енергоефективність та екологічний менеджмент та ін.

Для отримання більш детальної інформації, зв’яжіться з Групою підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні:

вул. Немировича-Данченка, 16, м. Київ, 01133, Україна

тел.: +38 044 277 1145, факс +38 044 277 1160

e-mail knowhowukraine@ebrd.com

 

 

 

Зупинка реформ в Україні матиме катастрофічні наслідки - П.Порошенко

Зупинка у реалізації реформ в України може призвести до катастрофічних наслідків. Про це на зустрічі з інвесторами у Києві повідомив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент УНН.

"Зупинка реформ буде катастрофою для України. І я, і уряд це розуміємо. Тому немає жодних протиріч між Президентом і урядом, Президентом і прем'єром. Ми робимо одну роботу і втілюємо одні реформи", - сказав він.

Водночас П.Порошенко наголосив на важливості прийняття Верховною радою пакету антикорупційних законів, що стане передумовою створення привабливих умов для інвесторів.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко напередодні заявив, що для того, щоб Україна могла подати заявку на членство у Європейському союзі, потрібно запровадити 62 реформи.

Нагадаємо, П.Порошенко презентував свою концепцію реформ та ключових програм “Стратегія 2020” 25 вересня.

 

 

 

 

Ефективне управління

 

Україна починає співпрацю із комітетом Єврокомісії в галузі е-врядування

Голова Агентства, Олександр Риженко, в рамках digital action day в Брюcселі провів зустріч з Нелі Крус, Єврокомісаром з питань цифрових технологій. 

29 вересня, відбулася міжнародна конференція “digital action day”. Українську делегацію очолив Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань е-урядування України. До складу увійшли також двоє представників робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку е-урядування при Віце-прем’єр-міністрові України В.Гройсманові.

“digital action day” відбувається під егідою Європейської комісії з інформаційних коммунікацій, в рамках програми “digital agenda for europe. a europe 2020 initiative”. Захід відкрила Нелі Крус, віце-президент Європейської Комісії, Єврокомісар з питань цифрових технологій.

Під час конференції Голова Державного агентства з питань е-урядування України провів ряд зустрічей щодо залучення європейських експертів до роботи над спільними проектами з розвитку електронного урядування в Україні.

Зокрема, представники України зустрілися з пані Крус та паном Міхалом Боні, членом Європейського Парламенту, колишнім міністром з питань адміністрування та цифризації Польщі, для обговорення стратегічно важливих кроків для ефективного впровадження електронного урядування в Україні.

“Сторони домовилися про співробітництво з комітетом з питань е-урядування Європейської Комісії та залучення європейських експертів для обміну досвідом щодо впровадження кращих європейських практик в сфері електронного урядування”, — повідомив Голова Держагенства з питань е-урядування Олександр Риженко.

Візит української делегації на “digital action day” відбувся за сприяння міжнародного фонду “Відродження”.

 

 

 

Латвія поділилася досвідом реформ у сфері електронного урядування з українськими фахівцями

Латвія поділилася досвідом імплементації електронного урядування з членами робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування України.

З 10-13 вересня цього року, експерти з робочої групи по е-урядуванню перебували в Ризі, де ознайомилися із структурою електронного урядування Латвії. Робочий візит був організований за ініціативи експертів з Робочої групи з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України, В.Гройсманові.

“Такий обмін знаннями надзвичайно корисний, адже допоможе віднайти ефективні рішення для успішної імплементації е-урядування в Україні”, – сказав Олексій Вискуб, керівник підгрупи з питань стандартизації е-урядування та е-послуг.

Згідно останнього дослідження ООН 2014 року, щодо розвитку електронного урядування, Латвія посіла 31 місце серед 193 країн. За 2 роки, країна піднялася на 11 позицій в списку країн світу, які впроваджують електронне урядування. Головною складовою такого успіху став суттєвий прорив за напрямом надання електронних послуг. Така висока активність мешканців пояснюється тим, що Латвія займає 3 місце в ЄС та 5 у світі за показником швидкості Інтернет. Головним органом влади у сфері електронного урядування є Міністерство захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії, яке наразі займається розробкою нового стратегічного документу щодо розвитку е-урядування в Латвії до 2020 року.

Члени робочої групи ознайомились з роботою Міністерства, структурою порталу адміністративних послуг та системою електронної взаємодії, особливостями роботи з системою електронного документообігу та електронної ідентифікації, базовими нормативно-правовими документами щодо е-урядування, а також короткостроковими та довгостроковими планами Латвії.

Візит відбувся завдяки міжнародному фонду “Відродження” та посольству Республіки Латвія в Україні.

 

 

 

Впровадження електронного урядування в Україні. Інфографіка

Тема тижня. Антикорупційна рефома

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки

Законопроектом пропонується затвердити засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2014 — 2017 роки;визначити порядок та суб’єктів здійснення моніторингу, координації її імплементації, а також критерії оцінювання її виконання; доручити Уряду протягом трьох місяців затвердити державну програму, у якій визначити конкретні заходи, строки їх виконання та відповідальні органи, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Антикорупційна стратегія спрямована, зокрема, на:

  • створення в Україні системи прийняття рішень щодо антикорупційної політики на основі аналізу достовірних даних про корупцію, моніторингу виконання цих рішень та їх впливу на стан справ з корупцією незалежним спеціально уповноваженим органом з питань антикорупційної політики у партнерстві із громадянським суспільством, а також формування суспільної підтримки у подоланні корупції;
  • створення системи доброчесної та професійної публічної служби відповідно до міжнародних стандартів та кращого світового досвіду;
  • запровадження ефективних антикорупційних програм у центральних органах виконавчої влади, а також у державних, казенних, комунальних підприємствах та господарських товариствах, у яких державна або комунальна частка акцій перевищує 50 відсотків, забезпечення для суспільства прозорості їх діяльності;
  • усунення ризиків корупції та впровадження прозорої системи проведення державних закупівель;
  • подолання корупції у судочинстві;
  • усунення корупційних передумов ведення бізнесу, формування сприятливого для відмови від корупційних практик бізнес-клімату та не толерантного ставлення бізнесу до корупції;
  • створення системи інструментів, які би дозволяли ефективно виявляти та розслідувати корупційні злочини, конфісковувати майно, яке було предметом злочинної діяльності або одержане як її наслідок, притягувати до відповідальності осіб, причетних до вчинення корупційних злочинів тощо.

Оцінка ефективності Антикорупційної стратегії здійснюватиметься на основі щорічних досліджень стану корупції в Україні та визначення рівня імплементації міжнародних стандартів у сфері антикорупційної політики.

За результатами здійснення досліджень стану корупції, індикаторами успішної реалізації Стратегії будуть збільшення частки населення, яка негативно ставиться до корупційних проявів, зменшення частки населення, яка мала власний досвід корупційної поведінки, зростання кількості громадян, готових повідомляти про факти корупційних проявів, а так само громадян, які заявили про факти корупції, що мали щодо них місце, до компетентних органів.

Визначення рівня імплементації міжнародних стандартів оцінюватиметься виходячи із виконання рекомендацій для України, наданих Групою держав проти корупції (greco), а також рекомендацій наданих в рамках моніторингу Стамбульського плану дій для країн Антикорупційної мережі країн  Організації економічної співпраці та розвитку, імплементація Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС,  покращення значення Індексу сприйняття корупції за результатами досліджень "transparency international".

Оцінка стану виконання Стратегії здійснюватиметься щороку за результатами парламентських слухань у Верховній Раді України. З цією метою спеціально уповноваженим органом з питань антикорупційної політики готуватиметься проект щорічної національна доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики, до якої включатиметься звіт щодо стану виконання

джерело: Укрінформ






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар