Нічні новини від Укрінформу

Нічні новини від Укрінформу

2016-06-09 18:01:35

Нічні новини від Укрінформу

У В?ПУСКУ

 

НОВ?Н?.. 3

Стали відомі імена українців, знайдених мертвими на турецькому судні 3

Перестрілка у центрі Тель-Авіва забрала життя 3 осіб. 3

Кількість жертв стрілянини в Тель-Авіві зросла до чотирьох. 3

Генсека ООН шокувала реакція ХАМАС на теракт у Тель-Авіві 4

Стрілянина біля школи в Бостоні: є жертви. 4

У США розбився літак: загинула одна людина. 5

У Намібії знайшли затонулий 500 років тому корабель зі скарбами. 5

Гройсман розповів послам Вишеградської четвірки про програму реформ.. 6

Деканоідзе заявила про зростання довіри до поліції 7

Савченко вимагає персональних санкцій проти російських чиновників. 8

Савченко за децентралізацію, але проти особливого статусу для Донбасу. 8

Шимків пояснив, чому судова реформа в Україні така важлива. 8

Захисник українського політв'язня поїде на Конгрес адвокатів до Криму. 9

Адвокат Чийгоза просить медіа дістатися до «справи 26 лютого» у Сімферополь. 10

Суд арештував фігуранта "справи 2 травня" Мефьодова на 50 днів. 10

ОБСЄ: На Донеччині майже два місяці 8 тис. жителів залишаються без питної води. 11

ХТЗ вимагає направити представника податкової на збори кредиторів. 11

Жителі колишнього Комсомольська визначились з новою назвою міста. 13

Мінські угоди не торкаються проблеми Криму - німецький політик. 13

Під Кишиневом тривають молдавсько-американські військові навчання. 14

Молдова збільшить штрафи для нетверезих водіїв до $1300. 14

Сенат Франції ухвалив резолюцію: санкції проти РФ - до виконання "Мінська". 15

Резолюція Сенату Франції пов’язала пом’якшення санкцій проти РФ з прогресом «Мінська»  15

Київ у відповідь на резолюцію Сенату натякнув Парижу на твердість. 16

З мапи Болгарії можуть зникнути близько 600 сіл. 17

Війська сирійської опозиції прорвали облогу ісламістів у провінції Алеппо. 17

Клінтон таки об'єднається з Сандерсом для зміцнення партії 18

Клінтон почала пошук кандидатури віце-президента. 19

До Середземного моря увійшов ще один американський авіаносець. 19

Австралія може дозволити іноземним компаніям судитися з нею.. 20

У центрі Оттави утворилося величезне провалля. 20


 

НОВ?Н?

 

Стали відомі імена українців, знайдених мертвими на турецькому судні

 

У порту Тузла поблизу Стамбула на судні знайшли тіла двох українських моряків: 34-річного Олексія Войтцова та 33-річного Сергія Кравченка. Про це повідомляє ТСН.

Їхні напівоголені тіла виявили у душі після того, як хлопці не вийшли на ранкову зміну. За даними деяких місцевих ЗМІ, в кабінах у моряків валялося чимало пляшок з-під алкоголю.

До турецького порту корабель під прапором Мальти зайшов на технічне обслуговування. Обставини смерті українців та деталі трагедії нині розслідує турецька поліція. Тіла вже відправили на судмедекспертизу.

Нагадаємо: двох українських моряків знайшли мертвими на судні, яке проходило технічне обслуговування на верфі Тузла у Стамбулі. Українців знайшли на кораблі amapoa, який ходив під прапором Мальти. Це судно прибуло для ремонтних робіт 8 червня. Тіла 33-річного та 34-річного моряків знайшли працівники верфі та повідомили про це у поліцію.

 

Перестрілка у центрі Тель-Авіва забрала життя 3 осіб

 

У середу, 8 червня, у центрі ізраїльського Тель-Авіва сталася перестрілка. В результаті щонайменше три людини загинули та ще шестеро були поранені, передає Бі-Бі-Сі.

«Стрілянина сталася ввечері на території найбільшого закритого ринку Ізраїлю, який розташований неподалік центрального військового штабу і комплексу будівель міністерства оборони країни», - йдеться у повідомленні.

Як повідомили у поліції, нападників було двоє. Одного із них затримали, а інший був госпіталізований – зараз йому роблять операцію.

Керівник поліції Тель-Авіва Чіко Едрі назвав напад "доволі серйозним терористичним інцидентом". Хто саме стоїть за ним поки невідомо, однак правоохоронці переконані, що атака була спрямована проти ізраїльтян.

 

Кількість жертв стрілянини в Тель-Авіві зросла до чотирьох

 

Кількість загиблих в результаті стрілянини, влаштованої імовірно двома палестинцями в центрі Тель-Авіва, зросла до чотирьох, а поранених - до 16 осіб. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на місцеву поліцію.

"Двоє терористів відкрили вогонь по мирних жителях", - сказав голова районного відділку поліції, додавши, що версія про те, що на місці був присутній третій нападник, більше не розглядається. Один з нападників був заарештований на місці, інший - поранений і госпіталізований, додав поліцейський.

Як заявили в медичному центрі імені Сураскі, чотирьох ізраїльтян доставили в лікарню з важкими пораненнями, від яких вони пізніше померли.

Інцидент стався в безпосередній близькості від центрального військового штабу і комплексу будівель міністерства оборони Ізраїлю. У цьому районі розташовано також безліч кафе і ресторанів.

На записі камер спостереження одного з них, оприлюдненій ізраїльським телебаченням, видно, як двоє озброєних чоловіків стріляють по відвідувачам, які в паніці вискакують з-за столиків і тікають.

Як заявив директор ринкового комплексу Сарона, робота його охоронців, які перешкодили нападникам пройти всередину, допомогла запобігти трагедії ще більшого масштабу.

Нагадаємо: раніше повідомлялося про трьох постраждалих і вісьмох поранених.

 

Генсека ООН шокувала реакція ХАМАС на теракт у Тель-Авіві

 

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун був шокований тим, що лідери руху ХАМАС радісно відреагували на теракт у столиці Ізраїлю, який забрав життя чотирьох людей. Про це повідомляє прес-служба ООН.

"Генеральний секретар шокований тим, що лідери ХАМАС вирішили привітати цю атаку, а деякі - відсвяткувати її. Він закликає керівництво Палестини слідувати зобов'язанням і твердо виступити проти жорстокості і підбурювання", - йдеться в повідомленні.

За даними поліції Ізраїлю, теракт у Тель-Авіві, що забрав життя чотирьох осіб, скоїли двоє палестинців.

Палестинське агентство "Маан" передало, що стріляли - двоюрідні брати з-під міста Хеврона на Західному березі річки Йордан.

 

Стрілянина біля школи в Бостоні: є жертви

 

Щонайменше один підліток загинув внаслідок стрілянини поруч з однією зі старших шкіл американського міста Бостон, кілька людей отримали поранення. Про це повідомляє у середу видання boston.com

"Одна людина вбита, троє інших отримали поранення в результаті стрілянини, що сталася в середу в другій половині дня біля старшої школи Джеремі Берк в районі Дорчестер", - поінформували в поліції Бостона.

Як зазначила речник місцевого департаменту поліції Маїша Хендерсон, під час стрілянини загинув підліток. Двоє поранених – теж молоді люди – зазнали ушкоджень, які не загрожують життю. Ще одна особа, яка постраждала через інцидент – 60-річна жінка, яка отримала легкі травми.

Поліція підключила всі сили для активного пошуку підозрюваного в районі інциденту. Триває слідство.

 

У США розбився літак: загинула одна людина

 

Щонайменше одна людина загинула, ще одна отримала травми внаслідок катастрофи одномоторного літака в американському штаті Арканзас.

Інцидент стався в середу ввечері, повідомляє телеканал katv.

"Аварійні бригади підтвердили загибель однієї людини, а також травмування іншої внаслідок авіакатастрофи в окрузі Джефферсон", - йдеться в повідомленні.

За словами речника поліції штату, пораненого доставлено до лікарні. Він отримав травми ніг.

Повідомляється також, що поліція отримала виклик про інцидент близько п'ятої вечора та одразу прибула на місце катастрофи літака. Правоохоронці повідомили про аварію Федеральне управління цивільної авіації (faa). Причини авіакатастрофи розслідуються.

Як раніше повідомляло агентство, у США в один день в різних штатах розбилися два винищувачі.

 

У Намібії знайшли затонулий 500 років тому корабель зі скарбами

 

Копачі алмазів, що працюють біля берегів Африки, знайшли на затонулому 500 років тому кораблі скарб із золотих монет вартістю більше 13 мільйонів доларів. Про це повідомляє daily mail.

«Алмазокопачі, які працюють біля берегів Африки, наткнулися на 500-річний затонулий корабель, на якому знаходилися золото і монети на 9 мільйонів фунтів стерлінгів (13,27 млн доларів)», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що корабель "Добрий Ісус" був уперше виявлений поблизу берегів Намібії у квітні 2008 року.  Це був португальський корабель, що відправлявся в плавання з Лісабона у 1533 році під керівництвом капітана Франсиско-де-Норонья. Він зник разом із усією командою під час подорожі до Індії, пише видання.

Копачі знайшли уламки корабля після того, як осушили штучне озеро з солоною водою уздовж Берега Скелетів. На тому місці було знайдено безліч затонулих кораблів, але ця знахідка стала найстарішою і вперше знайдене судно було переповнене золотом і слоновою кісткою.

Повідомляється, що алмазокопачі знайшли скарб лише на шостий день пошуків. Спочатку вони виявили дивні шматки дерева і металу уздовж пляжу, а вже потім натрапили на корабель, який знаходився під піском.

На судні були німецькі мідні злитки, слонова кістка із Західної Африки, португальські, іспанські, флорентійські і венеціанські золоті і срібні монети, зброя, в тому числі мечі і ножі, одяг, і, звичайно ж, скелети.

Копачі також виявили бронзові чаші, довгі металеві стовпи, компаси та астрологічні інструменти. За словами археолога Дітера Нулі, знайдене золото залишиться в уряду Намібії.

 

Гройсман розповів послам Вишеградської четвірки про програму реформ

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обговорив із послами країн Вишеградської групи у середу напрямки поглиблення співпраці країн та плани уряду щодо проведення реформ в Україні.

У зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, Тимчасовий повірений у справах Словацької Республіки в Україні Генріх Сасай, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень та Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні iван Почух, повідомляє Урядовий портал.

Гройсман повідомив, що Уряд відданий курсу реформ, і нагадав, що нещодавно КМУ ухвалив План пріоритетних дій до кінця 2016 року, який визначає пріоритетні напрямки його діяльності.

"Зокрема, Уряд сконцентрує зусилля на досягненні макроекономічної стабільності і створення умов для стабільного економічного зростання, сприянні поліпшенню бізнес-клімату, проведенні судової реформи, боротьбі з корупцією та підвищенні якості державного управління. Також серед важливих напрямків роботи Уряду - реформа державної служби, дерегуляція, публічна приватизація та конкурсне призначення керівництва державних підприємств. Незабаром буде завершена реорганізація контролюючих структур та буде запущене електронне декларування чиновників", - йдеться у повідомленні.

Однією з ключових реформ, над якою працює Кабмін, є реформування Митної служби України, зазначив Гройсман. У цьому контексті він висловився за обмін інформацією про обіг товарів між митними органами країн.

"Існують схеми сірої контрабанди, які згубні як для нас, так і для вас", - зауважив він.

Прем'єр нагадав, що напередодні були внесені зміни до Конституції України у частині правосуддя та привітав це рішення Парламенту, що "дозволяє оновити і систему, і корпус суддів".

Також серед пріоритетів уряду - ратифікація Угоди про Асоціацію України із Європейським Союзом, європейська інтеграція країни та запровадження безвізового режиму із ЄС.

Прем'єр наголосив, що Україна виконала усі зобов'язання, передбачені Планом дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, та очікує позитивного рішення Європейського Союзу.

Гройсман також подякував Послам країн Вишеградської групи за підтримку щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Співрозмовники, серед іншого, також обговорили питання залучення інвестицій, напрямки подальшої співпраці країн та продовження політики санкцій відносно Російської Федерації.

Посли країн Вишеградської групи подякували Прем'єр-міністру за ініціативу зустрічі. Співрозмовники запевнили у підтримці України на шляху реформ та відданості продовженню політики санкцій відносно Російської Федерації. При цьому Посол Угорщини Ерно Кешкень окремо висловив готовність своєї країни продовжувати допомагати у реабілітації тяжко поранених воїнів АТО.

 

Деканоідзе заявила про зростання довіри до поліції

 

Очільниця Національної поліції Хатія Деканоідзе розповіла, що довіра до поліції зросла до 46%. Про це вона заявила в прямому ефірі телеканалу «Еспресо», повідомляє кореппондент Укрінформу.

 «Останні соціологічні опитування показали, що довіра до поліції росте. Якщо раніше рівень довіри був 3-4%, то тепер це 46%», - сказала Деканоідзе.

Вона зазначила, що треба зробити все, щоб виправдати кредит довіри, який надало суспільство.

«Ми знаємо, що це кредит довіри, який нам дав український народ. Поліція - це добре, але треба все змінювати на місцях. Щоб люди не скаржились, що розслідування не ведуться», - наголосила глава Нацполіції.

 

Савченко вимагає персональних санкцій проти російських чиновників

 

Народний депутат Надія Савченко переконана, що проти російських чиновників необхідно вводити ще й персональні санкції. Про це вона заявила під час прямого ефіру на телеканалі "112", повідомляє Укрінформ.

«Санкцій проти Росії мало. Було б не погано додати ще й персональні санкції. Для політиків із імперським замахом, у яких немає совісті ні для свого народу, ні для чужого, треба додати персональні санкції, щоб вони все відчували на власній шкурі», - наголосила Савченко.

Як раніше повідомляло агентство, нардеп сказала, кого на Донбасі не торкнеться амністія.

 

Савченко за децентралізацію, але проти особливого статусу для Донбасу

 

Народний депутат Надія Савченко заявила, що децентралізація Україні потрібна. Про це вона сказала під час прямого ефіру на телеканалі "112", повідомляє Укрінформ.

«Якщо було узурпування влади при Януковичі, трималась вона руками олігархів і проти цього виходив Майдан, то треба зробити певну децентралізацію про всій Україні», - переконана депутат.

За її словами, необхідно дати громаді більше повноважень і залишати бюджет на місцях. Водночас Савченко зазначила, що особливий статус Донбасу в умовах війни давати не можна.

«Поки горить (ситуація  в АТО), а сусід в цьому допомагає, особливі статуси роздавати не потрібно», - наголосила Савченко.

Як раніше повідомляло агентство, в СБУ не підтримали ідею Савченко щодо переговорів з лідерами бойовиків.

 

Шимків пояснив, чому судова реформа в Україні така важлива

 

Атестація суддів - тривалий процес, але він мусить бути, адже є ситуації, коли українські судді недобре володіють ситуацією. Про це в інтерв'ю "5-му каналу" заявив заступник глави АПУ Дмитро Шимків.

"Над реформою правосуддя багато працювали, щоб вона змогла досягнути того рівня, на якому знаходиться. Це конституційні зміни, це імплементаційний закон, багато вводиться: поняття суддівського досьє, питання призначення суддів тощо. І взагалі, вводиться змістовний підхід до того, як судді можуть призначатися. По-перше, це деполітизація, по-друге, рівновіддаленість від усіх гілок влади і далі – доброчесність суддів. Тому що ми всі знаємо, як важливо для нас, а також для іноземних інвесторів захистити свої права. І доброчесність судді є одним із ключових моментів імплементаційного закону. І далі, якщо судді не зможуть довести, звідки у нього доходи і їх сімей – це також важливо", - заявив Шимків.

За його словами, перші зміни будуть стосуватися вищих судів, а "далі є імплементаційні закони".

На запитання ведучої, скільки часу може зайняти судова реформа в Україні, Шимків зазначив, що у Польщі вона відбувалася 15 років, у Словаччині – більше 6 років, у Сінгапурі – ще більше.

"Багато змін в антикорупційному плані зайняло багато часу. Навіть у Грузії перші результати були на третій рік. Великий об'єм роботи і фактори, які тиснуть на Україну, - в таких умовах не була жодна держава", – заявив Шимків.

Як раніше повідомляло агентство, Парубій підписав зміни до Конституції в частині правосуддя.

 

Захисник українського політв'язня поїде на Конгрес адвокатів до Криму

 

В окупованому Криму (Ялта) 9-10 червня пройде Всеросійський конгрес молодих адвокатів «Інформаційні технології в адвокатській діяльності», в якому візьме участь адвокат українського політв'язня Сергія Литвинова Віктор Паршуткін.

Анонс повна програма Конгресу розміщені на сайті Федеральної палати адвокатів РФ.

З програми можна дізнатися, що Віктор Паршуткін - захисник українця Сергія Литвинова, якому по сфальсифікованій справі 20 квітня дали в Росії 8,5 років - виступить на Конгресі в окупованому Криму 9 червня з доповіддю «Суд присяжних: вчора, сьогодні, завтра».

У той же день лекцію «Тенденції сучасної адвокатури» прочитає Олексій Кузнєцов, журналіст, історик, ведучий програми «Не так» (спільно з Сергієм Бунтманом) на радіостанції «Ехо Москви», що вважається ліберальною.

Нагадаємо: анексія Криму не визнається світовим співтовариством. Того, хто прибуде на півострів в обхід української митниці та прикордонної служби, можуть очікувати санкції з боку України.

Адвокат Чийгоза просить медіа дістатися до «справи 26 лютого» у Сімферополь

 

Адвокат заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який проходить по "справі 26 лютого", Микола Полозов просить ЗМІ докласти додаткові зусилля для освітлення політичних процесів, що тривають в анексованому Криму. Про це він розповів в ексклюзиві кореспондентові Укрінформу.

"Ахтем Чийгоз закінчує ознайомлення з матеріалами слідства. І перед відновленням процесу хочу звернути увагу на те, що суди, які проходять в Криму, в сенсі можливостей для освітлення знаходяться в гіршому становищі, ніж процес Савченко в прифронтовому Донецьку", - розповідає Полозов.

Він звернувся до медіа з проханням прикласти особливі зусилля для того, щоб приїхати в анексований Крим для більш докладного висвітлення проходять там політичних процесів.

Адвокат пояснює, що приїзд українських журналістів в Сімферополь утруднений через статус окупованої території. Приїзд західних журналістів – через побоювання санкцій з боку України. Тому кримські процеси, в тому числі «дело 26 лютого», виявляються практично в ситуації інформаційної блокади, що дуже погано для політичних процесів, що вимагають максимально широкого і гучного освітлення.

Нагадаємо: Ахтема Чийгоза утримують в катівнях ФСБ в окупованому Криму з 29 січня 2015 року. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації ("організація масових заворушень"), яка передбачає позбавлення волі терміном на 10 років. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

По кримінальній справі про масові заворушення під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму - шестеро обвинувачених. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджи і Алі Асанов, утримуються в СІЗО-1 Сімферополя, ще троє - Ескендер Кантемір, Арсен Юнусов та Ескендер Емирвалієв - очікують вироку будинку - їх взяли на поруки.

 

Суд арештував фігуранта "справи 2 травня" Мефьодова на 50 днів

 

Малиновський райсуд міста Одеси змінив запобіжний захід фігуранту справи «2 травня» росіянину Євгенію Мефьодову з домашнього арешту на тримання під вартою строком на 50 днів, до 26 липня.

Це було зроблене у рамках справи про звинувачення в погрозах на адресу головного свідка обвинувачення, передає Громадське.

За даними слідства, 26 травня за допомогою месенджера «viber», Мефьодов надіслав свідку у справі Олександру Посміченку повідомлення з погрозами вбивства: «Хохол, я тобі обіцяв, що завалю, а ти мені не вірив. Завтра мені змінять запобіжний захід і я вийду на свободу, чекай в гості».

Це трактувалось як погроза на основі національної нетерпимості.

7 червня в Апеляційному суді Одеської області Мефьодов був затриманий в прямо залі суду. Росіянина взяли під варту через дзвінок до райвідділу одного з присутніх в залі, котрий заявив, що Мефьодов нецензурно висловлювався.

Нагадаємо: за 5 годин до цього апеляційний суд Одеської області змінив Мефьодову запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. Внаслідок такого рішення, учасники «Правого сектора» та одеської «Самооборони Майдану» забарикадувалися в суді на кілька годин.

 

ОБСЄ: На Донеччині майже два місяці 8 тис. жителів залишаються без питної води

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) відзначає напружену ситуацію на Донеччині в районі міста Докучаєвська - села Березове, де майже два місяці, з 15 квітня поточного року, 8 тисяч жителів залишаються без питної води. Про це кореспондентові Укрінформу повідомила асистент відділу по роботі з пресою і публічною інформацією СММ ОБСЄ Марія Алексевич, надавши звіт про діяльність місії та останні новини станом на 8 червня 2016 року.

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) продовжує відзначати напружену ситуацію у районі Березового -Докучаєвська, приблизно за 30 км на південний захід від Донецька. Вісім тисяч осіб в районі, по обидві сторони від лінії розмежування, з 15 квітня залишаються без питної води", - сказано у звіті.

Також СММ повідомляє, що поблизу контрольованого українським урядом села Березове «проведення ремонтних робіт на лініях електропередачі, пошкоджених внаслідок обстрілу, неможливе через те, що ця ділянка сильно замінована».

 

ХТЗ вимагає направити представника податкової на збори кредиторів

 

Спеціалізована державна податкова інспекція (СДПІ) по обслуговуванню великих платників в місті Харкові відмовляється брати участь у запланованому на четвер, 9 червня, зборах кредиторів АТ «Харківського тракторного заводу». Про це повідомляє офіційний сайт ХТЗ.

«АТ «ХТЗ» отримало відповідь СДПІ по обслуговуванню великих платників в місті Харкові, відповідно до якого остання відмовляється брати участь у зборах кредиторів посилаючись на формальні підстави», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, СДПІ у своєму листі, оприлюдненому прес-службою ХТЗ, заявляє, що у ПАТ станом на 8 червня 2016 року «відсутні ознаки загрози неплатоспроможності, про що свідчить баланс підприємства». Також СДПІ вимагає запросити на збори представників Міністерства фінансів і Держказначейства.

У той же час, АТ "ХТЗ" заявляє, що "Спеціалізована державна податкова інспекція по обслуговуванню великих платників у місті Харкові є одним з найбільших кредиторів АТ "ХТЗ". Саме вимоги податкової стали однією з причин, за якими, на даний момент, діяльність заводу повністю заблокована через кримінальні провадження, зупинено виробничий цикл, підприємство позбавлене можливості виконувати свої зобов'язання перед кредиторами».

АТ "ХТЗ" пропонує своїм кредиторам, у тому числі і СДПІ, реальний і єдино можливий план виходу з кризової ситуації – досудова санація, яка дозволить повністю погасити вимоги перед усіма кредиторами, включаючи державу. Проте, відмова брати участь у зборах кредиторів та затвердження плану санації свідчить про те, що СДПІ не ставить перед собою мети задовольнити кредиторські вимоги і, як наслідок, поповнити державний бюджет, тим самим продовжуючи блокувати діяльність заводу і позбавляючи інших кредиторів можливості отримати задоволення своїх вимог».

Згідно з повідомленням, основною темою зборів акціонерів і кредиторів, яке ХТЗ скликає на 9 червня, повинен стати старт досудової санації підприємства. Враховуючи це, «Публічне акціонерне товариство «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе» вимагає направити представника Спеціалізованої державної податкової інспекції по обслуговуванню великих платників р. в Харкові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби України для участі у загальних зборах кредиторів».

Крім того, як наголошується в повідомленні, враховуючи характер звинувачень, пред'явлених генеральному директору "ХТЗ", та їх суспільний резонанс, АТ запрошує представників усіх зацікавлених державних органів взяти участь у загальних зборах».

Нагадаємо: 19 травня 2016 р. генеральному директорові акціонерного товариства "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" Андрію Ковалю було висунуто підозру у диверсії. Йдеться про вчинення дій, спрямованих на руйнування і пошкодження АТ "ХТЗ" як об'єкта, що має важливе народногосподарське та оборонне значення.

Проте в «ХТЗ» заявляють, що всі звинувачення, висунуті проти посадових осіб АТ «ХТЗ», не мають під собою "жодної правової основи, і мають намір домагатися справедливості у всіх інстанціях, включаючи міжнародні".

Однак, на підставі порушених кримінальних справ був проведений арешт майна та банківських рахунків підприємства, діяльність заводу паралізована.

На даний момент, «через неможливість виконання фінансових зобов'язань, АТ "ХТЗ" вимушене звернутися до процедури досудової санації як єдино можливого шляху виходу з штучно створеної кризи», - йдеться в повідомленні на сайті підприємства.

 

Жителі колишнього Комсомольська визначились з новою назвою міста

 

Мешканці колишнього Комсомольська незадоволені перейменуванням міста у Горішні Плавні.

На чергових громадських слуханнях, що відбулись 8 червня, 70% присутніх проголосували за перейменування міста у Святомиколаївськ, пише місцеве видання svitanok.

Містяни не захотіли, щоб колишній Комсомольськ носив затверджену Верховною Радою назву Горішні Плавні.

Щоправда, місто перейменують знову лише в тому разі, якщо це рішення схвалить парламент.

Нова назва також ще має пройти експертизу на відповідність історико-географічному контексту.

Нагадаємо: 19 травня Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Комсомольськ Полтавської області у Горішні Плавні. Місцеві мешканці обурені таким рішенням, бо запевняють, що з ними нової назви ніхто не погоджував, а Горішніми Плавнями колись називалось село біля Комсомольська.

 

Мінські угоди не торкаються проблеми Криму - німецький політик

 

Виконання Мінських угод, навіть тоді, коли стане реальністю, не вирішить усіх проблем у відносинах між Україною та Росією. Про це заявив спеціальний уповноважений Федерального уряду з питань головування в ОБСЄ і координатор міжгромадської співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами Східного партнерства Гернот Ерлер, виступаючи у середу на організованій фракцією Лівих у бундестазі дискусії на тему виконання Мінська-2, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

“Наразі є дорожня карта, Мінські угоди. Але важливо розуміти, що Мінські угоди не зачіпають проблему Криму і не дають відповіді на майбутнє взаємовідносин між Росією та Україною. Важливо знати, що ми зараз знаходимося у фазі номер 1 політичного етапу, за яким повинні послідувати інші етапи", - сказав Ерлер.

Політик констатував, що жоден із 13 пунктів Мінських угод досі не реалізований на 100%, хоча всі вони мали бути виконані до кінця минулого року.

"Ми виходимо з того, що всі 13 пунктів Мінська-2 мають бути реалізовані обома сторонами. Ми говоримо, щоб Росія впливала на сторони конфлікту. Тут є певний прогрес", - відзначив представник німецького політикуму.

Важливим для безпеки є примирення, але на лінії зіткнення відбуваються постійні сутички і щодня надходять дані про порушення. Так, навів Ерлер дані на середу, 8 червня, 9 чоловік поранено і одного українського солдата вбито.

Говорячи про відведення військ, уповноважений Меркель відзначив, що воно розпочате, але не закінчене, причому звернув увагу на те, що "основні проблеми на стороні сепаратистів: 80% встановленої зброї знаходиться на території регіонів Донецька і Луганська".

Є певний прогрес у законі про вибори, але прориву справжнього поки немає, сказав політик.

"Ми чекаємо, коли законодавчі зміни будуть прийняті Верховною Радою, але ситуація у парламенті зараз несприятлива", - відзначив він, додавши, що закон про вибори на Донбасі "не знайшов поки правильного рішення".

Уповноважений Федерального уряду з питань головування в ОБСЄ визнав, що наразі ведеться дискусія про озброєну або неозброєну поліцейську місію, яка разом з місцевою поліцією забезпечуватиме безпеку виборців і спостерігачів на цих виборах.

Загалом говорячи про роль ОБСЄ, він підкреслив, що 800 спостерігачів СММ, які знаходяться зараз в Україні, є "єдиним незалежним джерелом інформації про те, що дійсно відбувається на сході України".

 

Під Кишиневом тривають молдавсько-американські військові навчання

 

Військовослужбовці Батальйону спеціального призначення «fulger» Національної армії Молдови і солдати Десятої групи сил спеціального призначення Збройних сил США проводять на військовому полігоні Бульбока військові навчання «jcet 2016» (combined joint exchange training). Про це передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Як повідомив командуючий молдавською батальйоном «fulger» Іон Ожог, метою навчань є обмін досвідом між молдавськими та американськими військовослужбовцями.

Навчання завершаться 30 червня. У них беруть участь понад 70 молдавських військовослужбовців і 9 військових інструкторів США.

Нагадаємо: молдавсько-американські військові навчання «joint combined exercise training» проводяться з 2009 року.

 

Молдова збільшить штрафи для нетверезих водіїв до $1300

 

Уряд Молдови затвердив законопроект, згідно з яким розмір штрафів для нетверезих водіїв складе від 400 до 1300 доларів, в залежності від ступеня сп'яніння. Про це передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Ми поставили перед собою завдання боротися з нетверезими водіями, які стали представляти серйозну небезпеку для всіх інших громадян», заявив прем'єр Молдови Павло Філіп.

Крім цього, документом передбачено збільшення розмірів адміністративних штрафів, максимальний розмір яких складе від 1300 доларів (для фізичних осіб) до 4-х тисяч доларів (для юридичних осіб).

Згідно з законопроектом, якщо порушник громадського порядку відмовляється платити штраф, йому загрожує до 30 днів тюремного ув'язнення.

Найближчим часом законопроект буде представлений парламенту для обговорення і затвердження.

 

Сенат Франції ухвалив резолюцію: санкції проти РФ - до виконання "Мінська"

 

Верхня палата парламенту Франції ухвалила з поправками резолюцію, яка містить звернення до уряду щодо пом’якшення режиму санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації, але при цьому обмеження пропонується залишити до виконання Мінських угод. Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції, «за» відповідне рішення проголосувало 302 сенатори, «проти» - 16.

Резолюція Сенату, на відміну від резолюції Національних Зборів (нижня палата парламенту Франції), у якій пропонувалося поступове зняття санкцій, має більш збалансований зміст. Одним із головних її положень є вимога до Сенату, який повинен підтвердити свою «незмінну прихильність територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України і засудити анексію Криму Росією». Авторами документу виступили члени сенатської комісії з європейських справ сенатор Ів Поццо ді Борго (фракція udi-ua) та сенатор-соціаліст Сімон Сютур.

Загалом, крім власне самого тексту, на розгляд Сенату внесено 28 поправок. Незважаючи на результати голосування, резолюція не має зобов’язуючого характеру і не матиме впливу на рішення президента та уряду Франції щодо продовження санкцій проти Росії.

 

Резолюція Сенату Франції пов’язала пом’якшення санкцій проти РФ з прогресом «Мінська»

 

Сенат Франції ухвалив пропозицію до європейської резолюції щодо режиму санкцій Європейського союзу проти Російської Федерації, яка, зокрема, пропонує французькому уряду пов’язати поступове пом’якшення санкцій проти Росії, особливо економічних, зі «значним прогресом» на шляху виконання мінських домовленостей.

На цьому наголошується в офіційній заяві Сенату, надісланій Укрінформу секретаріатом верхньої палати парламенту Франції.

«Автори пропозиції європейської резолюції закликають уряд до поступового і часткового пом’якшення режиму санкцій Європейського Союзу проти Росії, особливо економічних санкцій, пов'язуючи його зі значним прогресом і цілями визначеними мінськими домовленостями», - йдеться у заяві.

У документі також зауважується, що у той час як Європейська рада з 28 і 29 червня повинна знову розглянути питання щодо продовження санкцій проти Росії, дана пропозиція європейської резолюції прагне «вочевидь вийти за обмеження поточної ситуації, яка не може тривати невизначений термін, і, таким чином довести необхідність досягнення прогресу, "пропонуючи при цьому конкретне і реалістичне рішення виходу з кризи".

У секретаріаті нагадали, що 8 червня Сенат обговорював пропозицію європейської резолюції щодо режиму санкцій Європейського союзу проти Російської Федерації, яка була представлена сенаторами Івом Поццо ді Борго (фракція udi-ua) та Сімоном Сютуром (фракція s-lr), які виступили авторами інформаційного звіту «Європейський Союз/Росія: санкції і після?» від імені сенатської комісії у європейських справах.

Автор також закликали уряд забезпечити зменшення або скасування санкцій, які мають обов'язково супроводжується аналогічними заходами з боку Росії, зокрема, для тих французьких підприємців, хто потребує скасування ембарго на певні продукти зі свинини.

У Секретаріаті також додали, що «за» дану резолюцію, яка носить суто декларативний характер, проголосувало 301 (а не 302, як раніше повідомлялося) сенатори, проти виступили лише 16.

 

Київ у відповідь на резолюцію Сенату натякнув Парижу на твердість

 

Після ухвалення переважною більшістю (301) французьких сенаторів резолюції щодо режиму санкцій Європейського союзу проти Російської Федерації посольство України закликало уряд Франції до «мудрості» та «твердості» у питанні його збереження. Про це йдеться у twitter дипломатичного представництва України у Франції.

«Сенат проголосував за резолюцію, яка підтримує знаття санкцій з Росії. Очікуємо на твердість та мудрість уряду», - написали дипломати.

Разом з тим, посол України у Франції Олег Шамшур, коментуючи Укрінформу ухвалення Сенатом резолюції, сказав, що це не стало несподіванкою.

«Такий розвиток подій очікувався після того, як відповідну резолюцію було ухвалено на Національних зборах Франції», - зазначив він. За його словами, одразу після 28 квітня з’явилася інформація, що подібна резолюція планується до ухвалення в Сенаті.

«Її внесли спільно представник «Республіканців» Ів Поццо ді Борго, сенатор, відомий своїми проросійськими настроями, який був у складі делегації парламентаріїв, що торік відвідували окупований Росією Крим, і сенатор від Соціалістичної партії пан Сютур», - розповів Олег Шамшур.

Говорячи про практичні наслідки резолюції, дипломат зауважив, що вони мінімальні.

«Цей документ, як і резолюція Національних зборів, не має юридично зобов’язуючої сили, а у Франції, як відомо, зовнішня політика відноситься до прерогатив президента Республіки. Отже цілком зрозуміло, що питання щодо продовження санкцій проти Росії у зв’язку з її анексією Криму та агресією на сході України вирішуватиметься на рівні уряду Франції і керівників урядів та держав країн-членів Євросоюзу», - зазначив посол.

Він також нагадав, що ухваленню цієї резолюції передував саміт «Великої сімки», де Францію представляв Франсуа Олланд.

«Сімка» зробила «сильну заяву», в тому числі, наголосивши на своїй готовності вжити проти РФ додаткових обмежувальних заходів», - підкреслив Шамшур.

З іншого боку, додав він, не варто недооцінювати негативний вплив ухваленої резолюції, оскільки дискусія щодо можливості скасування санкцій проти Росії у французькому політикумі та в експертних колах є досить жвавою.

«Ухвалення резолюції безумовно не можна трактувати як крок, що сприятиме еволюції дискусії в єдино вірному і прийнятному для України руслі – збереженні режиму санкцій до повного виконання мінських домовленостей та повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», - підсумував український посол.

 

З мапи Болгарії можуть зникнути близько 600 сіл

 

З п'яти тисяч сіл в Болгарії 571 населений пункт знаходиться на межі зникнення з карти країни. Такі дані оприлюднені болгарським Національним інститутом статистики, передає власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з представленими даними, за станом на кінець 2015 року, в 411 селах країни проживають не більше десяти осіб, а в 160 селах не зареєстровано жодного постійного мешканця. У 69-ти селах країни проживає всього по одній людині.

У представленому Інститутом статистики звіті наголошується, що за останні роки 14 населених пунктів Болгарії вже зникли з карти країни.

Поряд з цим, найбільшим болгарським селом залишається Лозен, що в кількох кілометрах від болгарської столиці. Його населення складає близько 7 тисяч жителів.

 

Війська сирійської опозиції прорвали облогу ісламістів у провінції Алеппо

 

У Сирії війська опозиції, за підтримки повітряних ударів міжнародної коаліції під проводом США, прорвали облогу міста Мареа, що у північній провінції Алеппо, відтіснивши бойовиків угруповання «Ісламська держава». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За повідомленнями спостерігачів за правами людини у Сирії, силам опозиції вдалося зробити це після того, як курдські війська розпочали наступ проти ісламістів на сході країни.

Бойовики угруповання «Ісламська держава» розпочали наступ на Мареа у травні, відрізавши місто від постачання, яке йшло через турецький кордон.

При цьому Туреччина закрила кордон для цивільних, які намагаються залишити Сирію, у результаті близько 160 тисяч людей залишилися заблокованими у провінції Алеппо.

Нагадаємо: опоненти сирійського президента Башара аль-Асада у Сирії, де війна триває від 2011 року, – це не однорідна група, а десятки розрізнених угруповань, зокрема й радикальних ісламістів.

 

Клінтон таки об'єднається з Сандерсом для зміцнення партії

 

Гілларі Кілнтон, яка вже зібрала необхідну кількість голосів делегатів для отримання номінації від Демократичної партії на подальших президентських перегонах у США, висловила намір об'єднати зусилля з іншим кандидатом – сенатором Берні Сандерсом.

У інтерв'ю телеканалу abc news вона зауважила, що просуватиме багато з тих питань, які озвучив Сандерс у своїй платформі.

"Представники наших кампаній спілкуються один з одним. Я хочу об'єднати партію, і я з нетерпінням чекаю можливості поговорити з ним (Берні Сандерсом – ред.) особисто, оскільки я думаю, що його кампанія була дуже динамічною і мала захоплюючий досвід для мільйонів американців, особливо молодих людей, які підтримали його", - зауважила Клінтон.

Вона підкреслила, що хоче донести до штабу сенатора, що "працюватиме здебільшого по тих же питаннях, що й Сандерс". Екс-держсекретар також підкреслила, що вона зі своїм суперником-однопартійцем має "набагато більше спільного, ніж з республіканським вірогідним кандидатом Дональдом Трампом".

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок ввечері, після завершення праймеріз одразу в шести американських штатах, президент Обама привітав Гілларі Клінтон із досягненням кількості делегатів, необхідної для кінцевого рішення щодо висунення її на пост президента від Демократичної партії.

 

Клінтон почала пошук кандидатури віце-президента

 

Кандидат у президенти США Гілларі Клінтон, яка після останніх праймеріз у вівторок закріпила свої шанси стати єдиним номінантом від Демократичної партії, почала підбір кандидата на посаду віце-президента до своєї команди. Про це вона розповіла в інтерв'ю центральному американському телеканалу cnn.

"Я шукаю найбільш кваліфікованих людей, в тому числі жінок, звичайно, тому що я хочу бути впевненою, що той, кого я обираю, може одразу стати президентом, якщо щось трапиться – це найважливіша кваліфікація", - зауважила Клінтон.

Вона також підкреслила, що не надає значення тому, ким буде ця людина, "поки ця людина дійсно може робити роботу, яка від неї вимагається".

Водночас кандидат у на посаду глави Білого дому зазначила, що поки не може сказати, коли саме зможе оприлюднити свій вибір.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у середу Гілларі Клінтон зробила ще одну заяву щодо перспектив своєї виборчої кампанії. Вона, зокрема, оголосила, що має намір об'єднати зусилля з іншим кандидатом на найвищу посаду в Америці – сенатором Берні Сандерсом.

 

До Середземного моря увійшов ще один американський авіаносець

 

Американський авіаносець «Дуайт Ейзенхауер» на чолі ескадри кораблів флоту США увійшов у середу до Середземного моря. Про це кореспондентові Укрінформу у ФРН повідомили з штаб-квартири командування США в Європі.

"Військовий корабель США «Дуайт Д. Ейзенхауер» авіаносної ударної групи (ike csg) увійшов сьогодні до Середземного моря в район операцій 6-го флоту США для підтримки інтересів національної безпеки США в Європі", - повідомили з Штутгарта.

Окрім виконання бойових завдань по боротьбі з ІДІЛ, кораблі різного призначення і літаки ударної групи виконують у зоні відповідальності командування ВМС США ініціативу "Зелений флот" - заходи щодо збереження енергії в якості ключового бойового чинника, оскільки це дозволить їм здійснювати триваліші походи з великим запасом озброєнь.

Наразі ударна група складається з авіаносців "Дуайт Ейзенхауер" і "Ер Вінг", ракетного крейсера "Сан-Хасінто", крейсера "Монтерей", міноносця "Ескадра", ракетних есмінців "Рузвельт", "Мейсон", "Нітце" і "Стаут".

Як раніше повідомляв Укрінформ, тиждень тому в Середземне море прибув авіаносець ВМС США "Гаррі С.Трумен", з якого 3 червня було здійснено бойові вильоти в Ірак та Сирію на підтримку операції "Непохитна рішучість".

 

Австралія може дозволити іноземним компаніям судитися з нею

 

Австралійський уряд розглядає можливість доповнення Угоди про вільну торгівлю з Японією спірним положенням, яке дозволить іноземним корпораціям подати в суд на уряд Австралії, якщо вони вважають, що уряд ввів або змінив закони, які суттєво зашкодили їх інтересам. Про це повідомляє видання theguardian.

«Японія і Австралія приступили до проведення переговорів, однак ще нічого не вирішено», – заявили в офісі Міністра торгівлі Австралії Стівена Чіобо.

Якщо такий пункт буде додано до угоди між Японією і Австралією, це означатиме що всі інші угоди Австралії про вільну торгівлю з Японією, Китаєм, Південною Кореєю і, головне, Угода про Транс-Тихоокеанське партнерство, повинні будуть містити аналогічні положення.

Попри офіційні причини, вважається, що переговори ініціювала Японія у відповідь на програш у тендері на будівництво підводних човнів для Австралії.

Лідер Лейбористської партії Білл Шортен заявив, що у разі перемоги його партії, усі угоди про вільну торгівлю Австралії буде переглянуто з метою видалення згаданої поправки.

Раніше тютюновий гігант philip morris намагався скористатися згаданою поправкою в інвестиційному договорі між Гонконгом і Австралією, підписаному у 1993 році, під час своєї невдалої спроби подати в суд на уряд Австралії за введення уніфікованого пакування цигарок, запровадженого колишнім прем’єром Австралії Джулією Гіллард у 2012 році.

Як повідомляв Укрінформ, Франція побудує субмарини для австралійського флоту.

 

У центрі Оттави утворилося величезне провалля

 

У центрі Оттави під землю пішли чотири смуги проїжджої частини, спровокувавши витік газу та евакуацію навколишніх будинків.

Як передає кореспондент Укрінформу, провалля утворилося на перетині rideau street та sussex drive, всього в двох кварталах від федерального парламенту.

Термінової евакуації зазнали усі розташовані навколо будівлі, зокрема центральний торговий центр міста, банк та книжковий магазин. На щастя, житлових будинків поруч немає.

У міськраді було скликано термінову нараду з цього приводу і громадянам порадили триматися подалі від провалля, яке швидко наповнилося водою через пошкоджену трубу. Пожежникам довелося також припинити постачання електроенергії до навколишніх будинків, аби вберегтися від спалаху газу.

Через будівельні роботи дорога, яка пішла під землю, була закрита для руху приватного транспорту, тому людських жертв вдалося уникнути, втім один автомобіль, в якому не було водія, все ж пішов під землю, коли провалля почало розширюватися.

У центрі Оттави утворилося величезне провалля

Наразі причина інциденту невідома, втім він трапився у безпосередній близькості від майбутньої станції метро, на якій тривають підземні роботи.

 

джерело: укрінформ






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар