Мистецтво пояснень не потребує: якщо намагатися дати мистецькому, художньому явищу якесь окреслення, дефініцію чи характеристику, воно перестає бути мистецтвом… Це й  підтвердив «ДроАртДей»: мистці, що брали в ньому участь, запрошували до співучасти й співпереживань глядачів, котрих того дня до вечірньої школи зійшлося чимало…

Початком Фестивалю, організованого Олександром Максимовим та Ігорем Стахнівим з театру «Альтер», стала лекція  Ярини Шумської,  молодої але вже добре відомої не лише в рідному Львові перформерки, танцівниці, мистецтвознавчині перформерки зі Львова у кав’ярні «Ґустав Клімт». Саме завдяки глибокій і детальній розповіді присутні  змогли збагнути, що являє собою перформанс як феномен сучасного мистецтва.

– Ми вирішили організувати наш Фестиваль “droartday” для того , щоби показати  дрогобичанам і гостям місто   щось нове, незвичне  й не традиційне – пояснив один з організаторів і кураторів імпрези Олександр Максимов.

– В Дрогобичі справді творити щось якісне та вартісне, варто лише цього захотіти і згуртувати для цього однодумців – додав співорганізатор Дня актуального мистецтва Ігор Стахнів.

Впродовж дня  усі зацікавлені та небайдужі  могли оглянути виставки мистців, котрі експонувались у не менш атмосферних стінах вечірньої школи.

– Вечірня Школа – як етап саморозвитку. Той етап, коли людина йде свідомо на дослідження Себе. Метафора Вечірньої Школи завжди присутня і житті. Це своєрідний шанс на часомісце для здобуття знань, переосмислення, самовизначення і реалізацію. І важливо його не проґавити. Школа – це постійний розвиток. А розвиток – це процес переходу з одного стану в інший – підсумував Ігор Стахнів.

Актуальне й вельми неординарне сучасне мистецтво явили глядачам вісім мистців: Ярина Шумська(Львів), Мар`ян Олексяк (Дрогобич), Олександр Максимов(Дрогобич),  запорожець, що мешкає нині  у Львові micro cuts (Максим Заверика ), Ігор Стахнів (Дрогобич), Андрій Гелитович (Львів), Ольга Склярська (Самбір/Львів), Тарас Пастущук(Львів).

Маріанна БУЯК,

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ

Світлини Л. Ґольберґа

Відео від “Галицької варти”

 
 

Світлини до публікації

Більше світлин на