Гомін Галичини


Перспективний план ОТГ Дрогобичини на розгляд депутатів ЛОР поки не виноситимуть

Перспективний план ОТГ Дрогобичини на розгляд депутатів ЛОР поки не виноситимуть

2016-10-22 20:17:53

Перспективний план ОТГ Дрогобичини на розгляд депутатів ЛОР поки не виноситимуть

Про це повідомив керівник регіонального Офісу реформ Віталій Корецький після завершення зібрання, яке сьогодні відбулося у Дрогобицькій райдержадміністрації. Очільники району, голови міст та сільські голови вкотре намагалися напрацювати спільне бачення щодо утворення об’єднаних територіальних громад регіону. Річ у тім, що Перспективний план ОТГ Дрогобиччини двічі був скерований на доопрацювання депутатами профільної комісії Львівської обласної ради через невідповідність пропозицій ЛОДА рішенням місцевих громад.

Керівництво області пропонує створити на Дрогобиччині сім громад: Трускавецьку, Бориславську та Дрогобицьку міські й Меденицьку, Підбузьку, Новосільську, Східницьку сільські. Але про свої наміри створити окремі громади голосно заявили Стебник та Рихтичі. Керівництво міста калійників вважає, що є усі підстави, аби Стебник став адміністративним центром ОТГ, сільська ж рада Рихтич уже подала необхідний пакет документів в ЛОДА. Борислав також не погоджується з пропонованим Перспективним планом – він готовий приєднати до себе 14 населених пунктів разом зі Східницею. У Східниці – інші плани. Трускавцю ж нав'язують 5 сільських рад, не питаючи згоди у громади міста-курорту.

1477066057_dsc_0369.jpg

Такий гордіїв вузол питань розрубати непросто. Зрозуміло, що процес децентралізації є складним, проте багатьох неузгодженостей можна було б уникнути, якби він відбувався відкрито й гласно. У Трускавці міською владою не було ініційовано громадського обговорення у жодному форматі, міський голова Кульчинський організував лише кілька кулуарних зустрічей. Про таку ж ситуацію повідомили представники громад регіону, звучали запитання «Чому малюють перспективні плани без нас, чому думка громади не береться до уваги?» Один з виступаючих окреслив головну проблему: «Відбувається одержавлення місцевого самоврядування, громади позбавлені можливості визначити свою долю – схема, що нав’язується, є недієздатною».

- Гаряі дискусії, які мають місце, свідчать, що людям – небайдуже. Це і є правдива реформа децентралізації, - зазначила голова ГО «Рада міста» Леся Дідик. – Алгоритмом прийняття рішення стосовно створення  тієї чи іншої громади має стати не розподіл фінансів, а перспектива розвитку територій. І принцип субсидіарності – готова громада організуватися і взяти на себе відповідальність – то делегуйте їй це право».

Леся Дідик наголосила: бачення «Ради міста» стосовно трускавецької  громади не співпадає з перспективним планом, пропонованим ЛОДА. І звернулася до присутнього на засіданні очільника Офісу реформ з конструктивною пропозицією: організувати у Трускавці бодай одну фахову дискусію щодо формування ОТГ. Віталій Корецький погодився, пообіцявши, що наступного тижня разом з експертами Офісу прибуде до міста-курорту.

Віталій Корецький також зазначив, що процес форматування Дрогобицького району є незавершеним, він потребує пошуку механізмів врегулювання. Тож наступного тижня немає сенсу виносити його на розгляд депутатів Львівської обласної ради.

Ольга КУЦ

* фото з сайту drohobych-rda.gov.ua

джерело: Джерела Трускавця


Що ще читають на цю тему

Новій Трускавецькій громаді бути! (з сесії міськради) (відео)

Увага! ІІ пленарне засідання xiv сесії міської ради переноситься на 27 жовтня

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВ?Х В?ДАНЬ З ІСТОРІЇ КУЛЬТУР? ФРАНКОВОГО КРАЮ

Сваволя і дрогобицької влади немає меж...?
Коментарів немає
Додати коментар


Коментар