Політична партія «Народний фронт» вимагає від Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури України назвати замовників і виконавців брудної кампанії з дискредитації свого лідера Арсенія Яценюка та Уряду, який він очолював. Брудна інформаційна атака тривала два роки, але днями українське суспільство отримало шокуючі підтвердження, як за корупційні гроші в Україні можна міняти уряди. Британська газета the independent опублікувала зізнання депутата-втікача Олександра Онищенка в тому, що він на замовлення «високопоставленого чиновника» організував цькування Арсенія Яценюка через те, що прем’єр-міністр заважав корупційним злочинам. За словами Онищенка, впродовж 10 місяців зі щомісячним бюджетом в $3 млн, він фінансував протести, платив за антиурядові акції і підкуповував ЗМІ заради публікацій проти Арсенія Яценюка. Це була своєрідна помста лідеру «Народного фронту» та його фракції в парламенті за закон про збільшення ренти на газ до 70%, адже сам депутат-втікач заробляв на корупційних схемах в газовому секторі. Підривна діяльність Онищенка, яка випливає з його зізнань, - це лише частина кампанії з дискредитації Арсенія Яценюка. Іншими її ланками були безпідставні твердження про нібито зароблений перший мільярд та придбання 24 вілл у Майамі. Але за всі ці наклепницькі заяви були спростовані самими ж авторами, які принесли вибачення Арсенію Яценюку. «Народний фронт» вимагає від НАБУ та ГПУ назвати ім'я замовника і виконавців цих брудних технологій.
|
|
Депутати, які безпідставно критикують закон про спеціальну конфіскацію, «або «в схемі» по тому, щоби повернути ці гроші назад Януковичу чи його оточенню, або турбуються про власні активи», - наголосив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, коментуючи чергове нерезультативне голосування Парламенту за закон про так звану спецконфіскацію. При цьому він зазначив, що кошти зі спецконфіскації є одним із джерел доходів Державного бюджету на 2017 рік. Арсеній Яценюк також спростував заяви деяких політиків про нібито можливість зловживань після ухвалення цього закону. Лідер "Народного фронту" підкреслив, що закон про спецконфіскацію стосується виключно арештованих активів станом на момент його ухвалення: «Подивіться, хто не голосує за цей закон про спеціальну конфіскацію, - «Батьківщина» і «Опозиційний блок». Я думаю, що ті депутати, які про це говорять, або «в схемі» по тому, щоби повернути ці гроші назад Януковичу чи його оточенню, або турбуються про власні активи». Закон повинен бути ухвалений і 1,5 мільярда доларів повинні бути в бюджеті, наголосив Арсеній Яценюк. «Я вірю в справедливість. Спецконфіскація - це не питання політичних торгів. Це - 1,5 мільярда доларів, вкрадених з бюджету, і вони повинні бути повернені до бюджету», - сказав лідер «Народного фронту».
|
|
На полігоні Гончарівське Чернігівської області відбулися випробування безпілотної техніки наземного та повітряного використання. «Безпілотні технології - це дуже важливий напрямок розвитку озброєння та військової техніки для наших Збройних Сил. Вони дозволяють виконувати широкий комплекс розвідувальних та бойових завдань, при цьому, що для нас дуже важливо, зберігають життя військовослужбовців», - сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України, один з лідерів партії «Народний фронт» Олександр Турчинов. Він зазначив, що саме тому «питання створення сучасної безпілотної техніки стало одним із важливих напрямків діяльності для наших оборонних підприємств». Відбулися випробування безпілотного багатофункціонального мінібронетранспортера «Фантом», який вже раніше був представлений «Укроборонпромом». «Сьогодні була перевірена його здатність з різних положень, зокрема, у русі, точно вражати цілі. Результатом ми задоволені», - зазначив Олександр Турчинов. Також непогано під час випробувань себе зарекомендував і безпілотний бойовий модуль, встановлений на БМП. Окрім того, Секретар РНБО України оглянув випробування тактичних розвідувально-ударних безпілотних авіаційних комплексів, які дозволяють не тільки виявляти ворога, але і точно вражати визначені цілі. «Саме на такі комплекси чекають на передовій наші військові», - сказав Секретар РНБО, додавши, що після незначних доопрацювань вже навесні «ми плануємо провести випробування цих ударних безпілотних комплексів в бойових умовах».
|
|
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. Проект був ініційований Віце-прем’єр-міністром, В’ячеславом Кириленко. «Закон захищає наш український книжковий ринок і ставить заслін усій путінській пропаганді, яка дотепер офіційно ввозиться в Україну. Під дозвільну процедуру потраплятимуть лише ті книги, які мають походження із країни-агресора. Зазначу, що обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні», - зазначив віце-прем’єр. Законом передбачено створення експертної ради при Міністерстві культури України, до якої ввійдуть визнані експерти і автори, які будуть аналізувати всі тиражі друкованої продукції, які заходять з держави-агресора. У 10-денний термін експертна рада надаватиме відповідні дозволи на ввезення книг безоплатно, за умови підтвердження авторських прав та наявності рецензій.
|
|
У наступному році Уряд Канади в рамках міжнародної технічної допомоги планує надати Україні 8,1 млн. доларів на розбудову Національної поліції. Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України, представника партії "Народний фронт" Арсена Авакова з міністром міжнародної торгівлі Канади Христею Фріланд, яка відбулася у рамках офіційного візити української делегації до Канади.Арсен Аваков повідомив, що 6,6 мільйонів доларів будуть спрямовані на підвищення кваліфікації українських правоохоронців фахівцями та тренерами канадської поліції. Натомість 1,5 мільйони доларів передбаченні для сучасного технічного оснащення поліцейських підрозділів та управлінь. Підтримка буде надана через Канадську комерційну корпорацію - офіційна агенція уряду Канади -діяльність якої координується міністерством міжнародної торгівлі Канади. «Канада є надійним партнером та другом України у проведенні реформ та захисті територіальної цілісності нашої держави. Реалізація цього проекту є важливою для нас, адже спрямовується на розбудову Національної поліції, допоможе у підвищенні кваліфікації правоохоронців та впровадженні новітніх стандартів у роботі поліцейських», – зазначив Арсен Аваков. Міністр також подякував канадській стороні за допомогу в підготовці українських патрульних поліцейських та фінансуванні реформи правоохоронної системи. У свою чергу міністр міжнародної торгівлі Христя Фріланд підкреслила, що Канада залишається партнером України у захисті суверенітету та територіальної цілісності України.
|
|
Верховна Рада дозволила контрактникам Збройних Сил України звільнятися до завершення особливого періоду чи за бажання оформити новий контракт. Право на звільнення отримають військовослужбовці, які проходять службу за контрактом. Таке право вони отримають, якщо відслужили не менше 18-ти місяців з дати продовження контракту. Ті, хто уклав контракт на термін до завершення особливого періоду, можуть звільнятися, якщо відслужили не менше 24-х місяців. Співавтор законопроекту, представник фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол наголосила, що цей законопроект суттєво модернізує проходження контрактної служби. «Справа в тому, що коли почалася військова агресія, на фронт пішли люди, які реалізувалися в мирних професіях. Але вони пішли на фронт, аби захистити країну, і підписали контракт до закінчення особливого періоду… Тепер ці люди можуть повертатися додому на свої мирні професії», - пояснила вона.
|
|
Міністерство інфраструктури на чолі з представником партії «Народний фронт» Володимиром Омеляном розробило комплексний пакет заходів щодо розвитку галузі електротранспорту в Україні. «Я твердо переконаний, що електроавтомобілі – це майбутнє, яке вже прийшло. І ми маємо враховувати цей світовий тренд при реалізації політики щодо транспорту в Україні», - наголосив міністр. Володимир Омелян повідомив про плани відомства щодо ухвалення рішень, які стимулюватимуть імпорт електричних автомобілів та розвиток їх українського виробництва. Популяризація електромобілів також матиме надзвичайно позитивний ефект для енергетичного балансу країни. «Ми зможемо відмовитися від значної частини імпортованих дорогих енергоносіїв та перейти на споживання вітчизняної електроенергії», - пояснив він. Наприкінці грудня у Мінінфраструктури очікується проведення круглого столу для обговорення відповідного пакету пропозицій.
|
|