Гомін Галичини




Дрогобицький ШШК «Софія»: усі ми – єдина сім’я!

Дрогобицький ШШК «Софія»: усі ми – єдина сім’я!

2017-04-02 19:48:59

Дрогобицький ШШК «Софія»: усі ми – єдина сім’я!

Коли один індійський султан вперше в житті побачив шахи, він упав на коліна перед ними і став бити поклони. Його слуга, ледве стримуючи сміх, сказав: «Пане, це не ідоли для молитви, а фігури, які потрібно розташувати на дошці, а потім, рухаючи ними, грати». Звісно, що з часом змінювалися правила, вигляд дошки і фігур. Та і називались шахи колись зовсім інакше: чатранг, чатуранга, шатрандж. Але завжди і всюди люди вважали, що шахи володіють казковою силою, що в них прихована велика таємниця, і що з їх допомогою можливо вирішити найскладніші питання і навіть зробити вибір між життям чи смертю.

Шахи зближують людей усіх континентів, служать справі миру і дружби, допомагають встановлювати дружні контакти між країнами з різними економічними системами. Недарма міжнародна організація шахістів ФІДЕ обрала своїм девізом слова «gens una sumus» з однойменним Гімном – «Усі ми – єдина родина». Міжнародна організація ФІДЕ (fide – фр. fédération internationale des échecs) створена у Парижі 20 липня 1924 року під час проведення Літніх Олімпійських ігор 1924. Федерація шахів України вступила до ФІДЕ в 1992 році. Відтак цей день у світі з 1966 року відзначається як Міжнародний день шахів. Дрогобич також взяв участь у цьому святкуванні силами Дрогобицького шахово-шашкового клубу «Софія» (директор – Петро Химин).

Захопливе видовище розпочалося 20 липня на площі Ринок у Дрогобичі. Зі святом Шахів привітали присутніх заступник Дрогобицького міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас, майстер спорту України з шахів Святослав Попович та кандидат в майстри спорту України Іван Летнянка. З нагоди міжнародного Дня шахів на майдані Ринок відбулася театралізована вистава за участю маленьких дрогобичан та сеанс одночасної гри з майстром спорту України з шахів Святославом Поповичем (м. Львів). Спочатку у строкатих костюмах шахових фігур під марш композитора Майкла Камена вийшли вихованці дитсадка № 15 «Лелеченька». «Фігури вишикувалися, готові до бою… і ми розпочинаємо наш бій!» – урочисто оголосив ведучий заходу Іван Летнянка. За підтримки кандидатів в майстри спорту з шахів Олександра Соловйова та Володимира Кузика ступали на оголошене місце шахової «дошки» живі фігури: пішаки, коні, ферзь, король… Ходи шахових фігур, які оголошував з мікрофона Іван Летнянка, відображав на дерев’яній дошці член Клубу Назар Зрайло. За всім спостерігали глядачі. Цікаво, що партія, яку представили діти на виставі «живих шахів», зіграна у 1857 році американським шахістом, уродженцем Франції Наполеоном Мараше і геніальним американським шахістом Полом Морфі. Пол Морфі, до речі, вважається першим шаховим вундеркіндом після створення сучасних правил шахів. Навколо цього видовища збиралися батьки дітей, вихователі дитсадка та перехожі. Маленькі артисти в образі шахових фігур розіграли блискучу гру, впродовж якої за 20 ходів було поставлено мат королю. Після такої вистави Іван Летнянка розповів захопливу історію про зародження шахів, їх роль у науці та житті тощо. Після цього епіцентр подій перемістився на тимчасовий шаховий майданчик біля стін кав’ярні «Фоксі-Роксі», де розпочався сеанс одночасної гри зі Святославом Поповичем. У цьому турнірі взяли участь як юні шанувальники інтелектуального виду спорту, так і дрогобичани літнього віку.

За підтримку у проведенні цього заходу Дрогобицький ШШК «Софія» висловлює вдячність завідувачу сектору з питань фізичної культури та спорту відділу молодіжної політики виконкому Дрогобицької міської ради Оресту Соломчаку за презентовані ним шахівницю і футболки для проведення «живих шахів», меценату Миколі Косовану, дрогобичанину Василю Багрію, за солодощі дітям – керівництву кав’ярні «Фоксі-Роксі», директору та вихователям дитсадка «Лелеченька» та всім тим, хто взяв активну участь у святкуванні. Цей захід подарував масу приємних і незабутніх вражень всім його учасникам та став яскравим свідченням важливої ролі Клубу «Софія» у спортивному житті міста. Читачам повідомляємо, що діяльність ШШК «Софія» повсякчас висвітлюється у спільнотах Клубу на Фейсбуці та Вк, місцевих ЗМІ.

Шахи – це не просто захоплива гра. Це – азарт і потужний рушій розвитку логічного мислення у гравців. Шахи є своєрідними вчителями, які змалку прищеплюють гравцям ази управління (керівництва), формують задатки військових стратегів, нагадують процеси програмування, що відбуваються у комп’ютері. Досвідчений шахіст може зауважити, що гра певним чином нагадує життя придворних з інтригами, військові баталії між ворогуючими сторонами і, нарешті, жертви, до яких іноді доводиться вдаватися заради поразки протилежної сторони. Шахи, воістину – це гра лицарів та шляхетних воїнів-переможців, яка сприяє формуванню еліти нації.

Юрій Федчак, «Гомін Галичини», автор відео- та фотоматеріалів


джерело: Трускавецький вісник






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар