“НАЇЗД” Дрогобицьких “ОЛІГАРХІВ” на Львівське відділення ВГО «ЖУРНАЛІСТ? ПРОТ? КОРУПЦІЇ»

“НАЇЗД” Дрогобицьких “ОЛІГАРХІВ” на Львівське відділення ВГО «ЖУРНАЛІСТ? ПРОТ? КОРУПЦІЇ»

2017-10-09 18:39:26

“НАЇЗД” Дрогобицьких “ОЛІГАРХІВ” на Львівське відділення ВГО «ЖУРНАЛІСТ? ПРОТ? КОРУПЦІЇ»

“НАЇЗД” Дрогобицьких “ОЛІГАРХІВ” на Львівське відділення ВГО «ЖУРНАЛІСТ? ПРОТ? КОРУПЦІЇ» або Ч? ПРОДАЮТЬСЯ ЖУРНАЛІСТ??

23.08.2016 року на своєму сайті Агенція інформації та аналітики galinfo оприлюднила інформацію редактора Львівського інтернет-видання «Правком» Віктора Корнієнка під назвою «У Дрогобичі голова суду незаконно заборонив зйомку журналісту».
В цій публікації згаданий журналіст повідомив, що 22.08.2016 року голова суду Хомик А.П.  під час розгляду судової справи за позовом ТзОВ «Маслоленд» до гр. Поптика І.М. про компенсацію судових витрат відповідача, заборонив проводити відео фіксацію судового засідання.

Справа зацікавила журналіста Корнієнко Віктора тим, «що під час проведення журналістського розслідування встановлено, що в Дрогобичі тривалий час діє група осіб, яка позичає місцевим мешканцям під проценти грошові кошти, а потім привласнює їхні майно. Йдеться про схему, що схожа на продумане шахрайство.

Реалізується вона шляхом отримання від позичальників розписок про одержання грошових сум, які опісля (після того, як борг віддається іншим майном – товарами, заставним майном) позичальникам не повертаються (розписки) та за якими через Дрогобицький міськрайонний суд вирішується питання про стягнення боргу. Таким чином борг стягується у подвійному розмірі».

Враховуючи викладене,  весною цього року Львівське відділення ВГО “Журналісти проти корупції”  розпочало журналістське розслідування за згаданою вказаною Агенцією інформацією, під час якого була отримані додаткові відомості, що згадані порушення вимог ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з боку суддів Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, щодо заборони журналістам і сторонам провадження здійснювати відео фіксацію розгляду справ портативними засобами відео зйомки відбувались неодноразово (див. публікації під назвою «У Дрогобицькому суді група, чи угрупування»?, «Чому суддя Нагірна О.Б. «відхрещується» від заборон на відеозйомку?» та інші).
 

Невдовзі суддя Дрогобицького міськрайонного суду Коваль Р.Г. у судовому засіданні на прохання сторони провадження – представника Поптика І.М. заборонив нашим журналістам проводити відео фіксацію розгляду справи (за нашим повідомленням до відділу поліції у Тернопільській області- Дрогобицький ВП відмовився відкривати кримінальне провадження по цьому факту – на суддю Коваля Р.Г. було відкрито кримінальне провадження).

 

Впродовж досить тривалого часу представник Поптика І.М. – адвокат Колібанич О.Я. кожного разу у судових засіданнях ініціював перед суддями Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області заборону про проведення журналістами нашої організації відео фіксації судових засідань.

Згадані незаконні дії представника Поптика І.М. стали підставою для скерування до КДКА Львівської області скарги на його незаконні дії для притягнення останнього до дисциплінарної відповідальності (див. публікацію під назвою «Чому морозиться КДКА Львівської області?»). Хочемо зауважити, що КДКА відмовила нам у задоволенні скарги (на нашу думку незаконно).

Кажуть в народі – «Чим далі в ліс, тим більше дров!». Так само  відбувається, коли  наші активісти-журналісти стала систематично опрацьовувати  одну тему, а саме- цивільні справи, що слухались і продовжують слухатись у Дрогобицькому міськрайонному суді між сторонами – Карпин Мартою Михайлівною та Поптиком Ігорем Михайловичем. Після кожного судового засідання випливають все нові і нові подробиці порушень вимог Закону то з боку суддів, то прокурорів, то нотаріуса, то слідчих поліції (не реєстрація заяв і повідомлень про злочини, не розслідування відкритих кримінальних проваджень, ненадання відповідей на звернення, внесення до документів завідомо неправдивої інформації,  сприяння злочинним діям, тощо).

Стосунки між сторонами провадження по цих справах настільки є напруженими, що з боку Поптика І.М. на адресу Карпин М.М. почали надходити погрози фізичної розправи, що невдовзі переросли у намагання вчинити розправу з нею та її дітьми шляхом  створення ДТП автомобілем, за кермом якого перебував Поптик І.М. та автомобілем, за кермом якого перебувала Карпин М.М. (у салоні перебували її неповнолітні діти).

Майже одночасно Поптик І.М. незаконно проник на приватне подвір’я за місцем проживання Карпин М. і серед білого дня проводив фотографування території, на якій розташований будинок, а коли мати Карпин М запитала в нього, що він тут робить останній заявив, що прийшов спалити будинок. Про всі ці події ми згадували у наших публікаціях, по яких Дрогобицька поліція відмовила Карпин М.М. у відкритті кримінальних проваджень і тому вона змушена була це зробити через місцевий суд.

Треба зауважити, що до честі судді Нагірної О.Б., Суд постановив судові рішення якими зобов’язав слідчого Дрогобицького ВП (незважаючи на заборону  Дрогобицької місцевої прокуратури) внести відомості, викладені у заявах Карпин М.М. до ЄРДР і розпочати досудове розслідування.

Перебуваючи на судових засіданнях журналісти нашої організації отримали ще одну цікаву інформацію про сім’ю Поптиків – про причетність до загибелі 75-річного місцевого жителя Мудрика Леоніда, який помер 21.12.2016 року на місці скоєння ДТП від наїзду на нього автомобіля «Фольксваген Т4», за кермом якого перебував неповнолітній сип Поптиків – Владислав, 1999 року народження.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку за 19 березня у публікації «Мільонери в Дрогобичі!!!» вказав житель м. Дрогобича viktor osinchuk: «Мабуть такі статки надають їм (сім’ї Поптиків – примітка автора) статус «недоторканності» у м. Дрогобичі, а внаслідок і безкарності (пригадаємо ДТП із загибеллю колишнього завуча 10-ї школи Мудрика Леоніда, який загинув під колесами мікроавтобуса, яким керував у нетверезому стані неповнолітній син, згаданої сім’ї – Поптик Владислав Ігорович)» (нами встановлено, що винуватець трагедії Поптик В.І. навчається у Київському національному університеті на юридичному факультеті).

Хочемо нагадати читачам, що згаданий автор публікації навів конкретні факти незаконних, на нашу думку і автора, дій сім’ї Поптиків, щодо надання у позику мешканцям м. Дрогобича величезних сум коштів у валюті, сумнівного походження (мова ведеться про сотні тисяч доларів США) під іпотеку нерухомості і наступного стягнення боргу через суд (стягненню з різних відповідачів підлягає сума більше ніж 700 000 доларів США по семи судових справах, номера яких вказані у згаданому повідомленні).

Зауважимо, що інформацію про небезпечну подію також оприлюднили інформаційне агентство «ЛАЙФ ІНФО»,  Українське національне агентство( unn) та ТРК «ЛЬВІВ» з посиланням на повідомлення ЛОДА.

Львівська обласна державна адміністрація підтвердила надходження від ГУ НП У Львівській області «Інформації про оперативну обстановку з питань надзвичайних ситуацій та про інші небезпечні події на території області станом на 06-00 год.  22 грудня 2016 року».

У п.4 згаданої ІНФОРМАЦІЇ вказано : « 21 грудня о 17-45 год. у м. Дрогобич, вул. Володимира Великого, водій мікроавтобуса «Фольксваген Т4», 1999 року народження, житель м. Дрогобич скоїв наїзд на місцевого мешканця, 1941 року народження, який від отриманих травм загинув на місці події. Незадовільні дорожні умови, що могли стати безпосередньою або супутньою причиною скоєння дорожньо –транспортної пригоди, не виявлені. Причини з’ясовуються. Проводиться дослідча перевірка».

На фоні викладеної інформації дивно-корупційним виглядає лист Слідчого управління ГУНП у Львівській області за вих.№ Ж-216/зі/16/01-17 від 21.09.2017 року наступного змісту:

«Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області розглянуто Ваш запит, з приводу стану досудового розслідування кримінального провадження № 12016140000001077 від 21 грудня 2016 року, розпочатого за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

21 квітня 2017 року на основі зібраних доказів, показань свідків та висновків відповідних судових експертиз старшим слідчим в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області Слутим Я.А. прийнято рішення про закриття кримінального провадження, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України» (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

Тобто, виглядає так, що загиблий Мудрик Л. сам кинувся під колеса автомобіля? Що за кермом не був нетверезий «менший» Поптик ? Що, за кермом автомобіля був водій, який  мав посвідчення водія?

Для скасування згаданої (незаконної) постанови слідчого Слути Я.А., та проведення службового розслідування, нами скеровані матеріали до Генеральної прокуратури України та плануються інші заходи на випадок корумпованої бездіяльності правоохоронних органів.

Як вбачається з викладеного, активістами Львівського відділення  «Журналісти проти корупції» проведена чимала робота у напрямку журналістського розслідування. Мабуть «комусь» така робота не подобається і «цей хтось» хоче, щоб ми припинили журналістське розслідування, тим більше, що наші публікації мають чималий резонанс у громаді м. Дрогобича та області.

На підтвердження викладеного оприлюднимо Інформаційний запит, що надійшов до мене, як Керівника ВГО «Журналісти проти корупції» від журналіста агенції інформації та аналітики «galіnfo» Ярослава Левківа, у якому він звертається за інформацією, що торкається персональних даних керівника Львівського відділення Жукова О.С.

Додаток: копія інформаційного запиту «galinfo». Запит_ ГалІнфо про Жукова

Мене здивувало, що така поважна на інформаційному просторі України агенція, впродовж року після публікації на своєму сайті повідомлення Віктора Корнієнка різко поміняла ставлення до оприлюдненої проблеми?

Фактично наша організація продовжила започатковане журналістом Віктором Корнієнко, розслідування фактів порушень вимог Законів України посадовими особами поліції, прокуратури та суду саме завдяки оприлюдненню її інформаційною агенцією «galinfo».

Згаданий запит Левківа Я. не витримує жодної критики. Цей журналіст мав би знати, що Інформаційні запити у відповідності до вимог Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію», на які він посилається у запиті, подаються до суб’єктів владних повноважень (наша організація є громадською і тому вимоги вказаних Законів не торкаються нас).

Одночасно, без перевірки, голослівно заявляти про те, що наш журналіст (керівник Львівського відділення) здійснює тиск на Попик Ольгу Романівну – це повна нісенітниця. Особа, на прізвище Попик, що звернулась до Левківа Я. нашій організації взагалі не відома, можливо  він мав на увазі Поптик О.Р.? Але у такому разі в чому полягає тиск з боку керівника обласного відділення, в чому проявляється недостовірність інформації, чим принижує честь і гідність Попика Ольги та Ігора Михайловича Попика?

З огляду на питання, які запитувач Левків Я. хоче незаконно отримати від нашої організації про Жукова О.С. можна дійти висновку, що цей запит є замовним,  як і вже незаконно навішені ярлики згаданим журналістом (здійснює тиск, умисно поширює недостовірну інформацію, що принижує честь і гідність особи Попиків).

Вказані у запиті питання свідчать про незаконний збір персональних даних на Жукова О.С. журналістом Левиком Я., порушення ним вимог Закону України «Про захист персональних даних».

З огляду на викладене ми вважаємо цей інформаційний запит, як ознаку початку переслідування членів нашої громадської організації за встановлену Законом і передбачену Статутом нашої організації діяльність, за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Нас дивує, що до цього переслідування долучилась така відома і поважна інформаційна Агенція та її журналіст? Тому жодної інформації на цей незаконний інформаційний запит ми давати не будемо.

Одночасно звертаємось до всіх чесних і небайдужих журналістів, громадських активістів, простих громадян, в тому числі мешканців Дрогобича, долучитись до обговорення вказаної публікації і висловити свою громадянську позицію з цього приводу.

Намагання з боку т.з. Поптик Ольги Романівни залучити на своїй бік поважну інформаційну агенцію і за її допомогою заставити нас припинити журналістське розслідування протиправних дій корумпованих державних чиновників не дасть бажаних наслідків.  Ми на це не підемо і будемо продовжувати розпочату роботу.

p/s: При написанні цієї статті, зв’язався по вказаному телефону з Ярославом Левків, з проханням підтвердити те що він є журналіст. Попросив назвати номер його журналістського посвідчення та ким видано. На жаль, Ярослав Левків категорично відмовився підтверджувати свій статус журналіста та виконання редакційного завдання від інформагенції “Галінформ”.

В редакції агенції нам також повідомили, що ніякого відношення до “інформаційного запиту” агенція не має, а запит виконаного на незатверженому (читай підробному) фірмовому бланку.  Даний факт буде темою слідуючого журналістського розслідування. Перед агенцією вибачаюсь за сумніви в об’єктивності.

ВГО “Журналісти проти корупції”, дуже “зачепили” героїв цієї статті, і як підказує мій досвід, десь у найближчий час повинно з’явитись, або “інформагенство” чи “газета”, “громадська організація” чи “журналісти”, які почнуть відробляти кошти за замовний матеріал.

По класиці жанру, повинен бути БУДЬ – ЯК?Й “компромат”,”грязь”, “повідомлення про злочин”,”чорний піар” тощо на ВГО “Журналісти проти корупції” чи членів Організації, журналістів чи керівників осередків. Повинні обов’язково згадати про моє кримінальне минуле. Все для того, щоб змусити нас відмовитись виконувати нашу професійну роботу журналістів. Дуже б не хотілось у цьому перешкоджанні  професійній діяльності журналіста побачити колег. Залишилась маленька надія що не всі продаються. Хоча…

Про розвиток подій  у слідуючих публікаціях.

 

Керівник ВГО «Журналісти проти корупції»

Сергій Кот

джерело: Рух"За Справедливість"


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар