Бути цинічним тепер в моді ...

Бути цинічним тепер в моді ...

2017-12-01 19:32:22

Бути цинічним тепер в моді ...

Найгірша мода нашого часу - мода на розчарування і цинізм. «В цій країні завжди так», «нічого іншого і не очікував», «вони всі одинакові, нічого не змінюється». Бути цинічним і наперед розчарованим у всьому і всіх стало круто.

Молоді циніки з посмішкою та легким презирством дивляться на цей світ: їх нічим не здивуєш, ледь спробувавши життя, вони вже розчаровані і втомилися ним на багато десятків років вперед. Парадоксальним чином цинізм і тотальне розчарування стали синонімами сили, в той час як вони кричущими симптомами слабкості.

Розчарованість це ржа душі, яка розкладає все, до чого торкається. Вона повільно, але вірно підточує сили і здатна знищувати навіть величних людей. Цинізм є лише визнанням своєї слабкості і вразливості. Але популярність цих почуттів зрозуміла. Бути розчарованим у всьому і всіх легко - адже тоді і вам самим можна нічого не робити.
Вважати, що змінить нічого неможна приємно - адже тоді твої невдалі спроби щось змінити у своєму житті і світі були не провалом, а неминучим результатом і вже можна не починати все з початку. Ось тільки наслідки таких настроїв неприємні: розчарування заразне і вже дуже скоро охоплює і розкладає не тільки життя своїх носіїв, але і весь світ навколо. Так впали в пилюці віків безліч достойних людей, видатних компаній і великих держав.

 
Я не зустрічав жодної справді видатної людини, яка була глибоко розчарована життям. Але я знаю безліч видатних людей, за зовнішньою прагматичністю та продуманістю дій яких лежить безумний ідеалізм, вірність своїм дитячим ідеалам і романтичність у високому сенсі цього слова. Щоб бути ідеалістом і змінити світ, вам буде потрібний виключно прагматичний продуманий план. Але я не знаю, що може допомогти перемогти того, хто дозволив розчаруванню перемогти себе.
Іван Примаченко
Перекладала
Анна Баневська

джерело: УС


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар