Гомін Галичини




«Туберкульоз! Варто знати»

«Туберкульоз! Варто знати»

2018-03-22 22:29:09

«Туберкульоз! Варто знати»

 Варто знати, що туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке виникає в результаті інфікування мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). Зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхами.

Найбільшу загрозу становлять хворі на туберкульоз легень, які виділяють мікобактерії туберкульозу. Один невиявлений хворий може заразити від 10 до 12 людей. Для дітей велику небезпеку становлять хворі родичі. Переважно захворювання виникає у людей зі зниженим імунітетом та людей похилого віку внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, алкоголізму, наркоманії та інших захворювань, недостатнього харчування, виснажливої праці. Проте, на туберкульоз можуть захворіти також особи з повноцінною імунною системою у випадку потрапляння в організм великої кількості повітря, яке заражене мікобактеріями туберкульозу. Інфікуватись можна у громадському транспорті, магазині, кінотеатрі та інших громадських приміщеннях з великою скупченістю людей, серед яких знаходився хворий на туберкульоз.

В містах Дрогобичі, Стебнику епідситуація із захворюванності на туберкульоз щороку ускладнюється. У 2017 році на фоні зниження захворюваності по Львівській області на 12,1%, зростає захворюваність серед населення м.Дрогобича на 47% в порівнянні з 2016 роком, реєструється 2 випадки туберкульозу серед дітей. Показники захворюваності перевищують середньообласті на 50 %.

У 2018р. відсутня тенденція до покращення епідситуації. За  2 міс. 2018 року вже зареєстровано 15 випадків туберкульозу і 2 рецидиви, в т.ч. в 1 випадку захворіла дитина віком 3 роки. На заразні форми туберкульозу припадає 84,3%..

Значно зросла смертність від туберкульозу, зокрема  у 2017р. померло 15 осіб проти 6, в порівнянні  з 2016р, і за 3 місяці 2018р. померло 4 чол., з яких 2 померлих працездатного віку (до 50 років).

 

 Основні симптоми туберкульозу:

- кашель понад 2 тижні;

- зниження або відсутність апетиту;

- втрата ваги;

- підвищена пітливість, особливо вночі;

- загальна слабкість.

 

Як вберегтись від туберкульозу?

Щоб не захворіти на туберкульоз важливо вести здоровий спосіб життя, бути фізично активним, повноцінно і раціонально харчуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, належних умов праці та відпочинку, в робочому колективі своєчасно проходити профілактичні огляди, уникати стресів та ін.

Найдієвішим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація вакциною БЦЖ. Первинна вакцинація здійснюється в пологовому будинку здоровим доношеним новонародженим дітям на 3- 5 день життя. Ревакцинація проводиться дітям віком 7 років, у яких негативна проба Манту.

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Чим раніше виявлено захворювання,тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. В Україні використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу: туберкулінодіагностика (реакція Манту), флюорографічні обстеження, які необхідно проходити щорічно та лабораторні методи.

 

Туберкульоз виліковний - при умові раннього виявлення, ефективного лікування та дотримання рекомендацій лікаря. Отож, піклуйтесь про своє  здоров'я, вчасно звертайтеся до лікаря і ніколи не займайтеся самолікуванням, адже туберкульоз – одна із тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати.

Завідувач відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

 Янківська Л.В.

   статтю розміщено на правах соціальної реклами

джерело: пан Майкут






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар