Державна допомога дітям ВПО для здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти

Державна допомога дітям ВПО для здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти

2018-03-27 17:34:03

Державна допомога дітям ВПО для здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти

Ми і надалі у рамках нашої рубрики «Правова допомога» здійснюємо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виходячи з цього, продовжуємо започатковану серію статей у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО». Сьогодні спілкуватимемося про державні гарантії для ВПО із директором цієї установи Марією Николаїшин.  Пані Маріє, розкажіть будь ласка, про що конкретно сьогодні йтиме мова?

Ми поговоримо про те, яка підтримка надається державою для здобуття професійно-технічної та вищої освіти студентам з числа ВПО. Зауважу, що така підтримка їм надається відповідно до Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 23 листопада 2016 року. Цим нормативно правовим актом передбачено надання дітям ВПО:

  • повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому; 
  • надання в установленому законодавством порядку пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти та професійно-технічної освіти - у разі зарахування на навчання згідно з угодами, укладеними між вищим навчальним закладом та фізичною або юридичною особою, відповідно до умов та правил прийому; 
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах; 
  • безоплатного проживання в учнівських гуртожитках - для учнів професійно-технічних навчальних закладів, проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному вищим навчальним закладом в установленому законодавством порядку, - для студентів вищих навчальних закладів, курсантів невійськових вищих навчальних закладів за умови, що зазначені у цьому абзаці особи не отримують допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Які документи необхідно надати студентові для того, аби отримати цю допомогу?

Для того щоб отримати чи оформити відповідну допомогу діти з числа ВПО повинні пред’явити тільки довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
У яких випадках припиняється надання допомоги таким категоріям осіб?
Державна цільова підтримка припиняється: у разі відрахування особи з навчального закладу; надання здобувачу освіти академічної відпустки, у тому числі за медичним показанням, або перерви у навчанні; переведення до іншого навчального закладу. У разі поновлення (переведення) здобувача освіти на навчання  до того ж або до іншого навчального закладу  питання надання йому державної цільової підтримки розглядається відповідним навчальним закладом згідно з цим Порядком.   

У наступних публікаціях продовжимо розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. А наразі нагадуємо нашим читачам, що з 2016 року на Дрогобиччині діють 3 бюро правової допомоги – відділи цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич,  вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Отримати детальну індивідуальну консультацію з цього питання Ви можете звернувшись працівників бюро правової допомоги.

Марічка Бойко

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар