Гомін Галичини

Що таке дискримінація?

Що таке дискримінація?

2018-05-25 14:24:39

Що таке дискримінація?

Нагадуємо  читачам, що у нас із серпня 2015 року започаткована рубрика «Правова допомога». У ній ми спільно із партнером – Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги – даємо відповіді на питання, які турбують наших громадян. Сьогодні говоритимемо про дискримінацію, її прояви та форми із директором цього центру Марією Николаїшин.

Пані Маріє, що є таке дискримінація ?       

Дискримінація -  це менш прихильне поводження з людиною, ніж іншими людьми в аналогічній ситуації. У статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначено, що дискримінація –  ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками, зокрема, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі або за іншими ознаками зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь – якій формі. Дискримінація може бути і результатом забобонів. Дискримінація і нетерпимість тісно пов`язані між собою поняття. Нетерпимість – це відсутність поваги до вчинків чи переконань інших людей, які чимось відрізняються від своїх власних. Дискримінація може проявлятися в різних діапазонах: ігнорування, уникання, цькування, побиття, травмування.

А які є форми дискримінації?

Однією з форм дискримінації є пряма дискримінація- це ситуація, коли з людиною поводяться гірше, ніж з особою, через певні захищені ознаки, які має особа. Непряма дискримінація – ситуація, коли практика, правило чи критерій, які застосовуються однаково до всіх, впливають на певних людей гірше, ніж на інших, через інші захищені ознаки. Утиск – це небажана для особи поведінка, коли хтось стосовно людини поводиться зневажливо, образливо чи змушує її відчувати себе приниженою. Утиск може, зокрема, проявлятися як: словесні образи, принизливі коментарі або натяки;  фізичне насильство; ігнорування, ізоляція або сегрегація.

Де може проявлятися дискримінація?

Дискримінація може відбуватися у будь –якій сфері суспільного життя: у місцевій раді, приватному підприємстві, громадській організації, політичній партії, у магазині, на базарі, у лікарні, у школі, тощо.

Куди можна звернутися особі у разі, якщо вона зазнає дискримінації?

Дискримінацію треба оскаржувати у суді. Зробити це можна в адміністративному процесі у разі, якщо оскаржуватимете дії державного органу чи органу місцевого самоврядування. А якщо ж дії осіб приватного права – то тоді у цивільному процесі. Якщо ж мова йде про завдані Вам побої, травми, тоді це буде кримінальний процес. Окрім того, якщо Ви хочете оскаржити дії працівника відповідного структурного підрозділу органу місцевого самоврядування чи державної виконавчої влади, тоді слід звертатися до вищестоящого органу. Також можете скаржитися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Отож, якщо Ви зазнаєте дискримінації, не мовчіть, захищайте свої права!

У подальших публікаціях ми продовжимо консультації від Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А наразі нагадуємо, що стаття публікується у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». У разі необхідності, Ви можете звернутися за допомогою з цього питання до бюро правової допомоги – відділу цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70,                                м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець,                                     вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий,  вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. 

Марічка Бойко

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар