Дрогобицькі медики рекомендують: Грип: штами, профілактика

Дрогобицькі медики рекомендують: Грип: штами, профілактика

2019-11-22 21:19:40

Дрогобицькі медики рекомендують: Грип: штами,  профілактика

 З настанням осінніх холодів почався сезон простудних захворювань. Згідно прогнозу в наступному сезоні 2019-2020 років на грип та ГРВІ захворіють від 4,8 до 6,7 млн. осіб.

Очікується  дві хвилі підйому захворюваності - у грудні та в кінці січня, на початку лютого з можливим максимальним рівнем на 4 тижні року 2020 року.

Симптоми грипу

Захворювання, викликане різними штамами вірусу грипу, в початковий період нічим не відрізняються. По клінічній симптоматиці можна розрізнити тільки середньотяжкі і тяжкі форми грипу, легкі форми можуть не відрізнятися від ГРЗ.

Грип (важкий), на відміну від інших респіраторних захворювань, має такі характерні симптоми: "Температура тіла в перші ж дні підвищується вище 38,5°С.  При цьому виражений так званий інтоксикаційний синдром, тобто людину  просто укладає в ліжко, виражена слабкість.

Крім того, при класичному грипі не виражений так званий катаральний синдром (ураження респіраторного тракту) в перші дні захворювання. Тобто ні кашлю, ні нежиті в перші кілька днів найчастіше немає, на відміну від інших респіраторних вірусів. Приєднується це вже пізніше, на 2-3 день. Ще одна особливість грипу –  біль за грудиною, там знаходиться трахея – це те місце, де вірус грипу максимально реалізовує свою патогенну дію.

 Профілактика

Найбільш дієвим способом профілактики майбутньої епідемії грипу в Україні 2019- 2020рр лікарі називають вакцинацію.

ВООЗ опублікувала 21 березня 2019 року рекомендації стосовно складу вакцини проти грипу для використання в Північній півкулі в сезон 2019-2020 років, до якого увійшли: 

- вірус, подібний до a\brisbane\02\2018 (hini) pdm 09;

       - вірус, подібний до a\kansas\14\2017 (h3n2);

       - вірус, подібний до b\colorado\06\2017 ( лінія b\ victoria\2\87);

       - вірус, подібний до b\phuket\3073\2013 ( лінія b\yamagata\16\88).

 Серед стандартних профілактичних заходів для боротьби з грипом -загартовування, вживання вітамінів С і d, дотримання правил особистої гігієни, регулярне вологе прибирання в квартирі.

Зараз також є засоби для так званого запобігання подальшого поширення захворювання, зниження рівня захворюваності. Це різні роз'єднувальні заходи. Роз'єднувальні  заходи: обмежують відвідування шкіл, дитячих садків. Це дуже добре, тому що відразу захворюваність гальмується або навіть знижується.

Які існують методи, щоб знизити ймовірність інфікування? Насамперед, потрібно обмежувати своє перебування в місцях скупчення людей.

Основний шлях потрапляння вірусу – через повітря. Це – так званий повітряно-крапельний механізм передачі. Але вірус також може знаходитися на предметах побуту, на наших руках  Тому миття рук, протирання поверхонь, провітрювання допоможе знизити концентрацію вірусу в повітрі. Чим менше його концентрація, тим менше шансів захворіти, тому що є в медицині таке поняття: доза інфікування. Вона буває різна  – індивідуально для кожної людини. Знижуючи цю інфікуючу  дозу, можна або запобігти, або, принаймні,  отримати меншу  кількість вірусу, а від цього теж залежить тяжкість лікування захворювання. Але найголовніше, що потрібно знати, особливо якщо людина належить до груп ризику – вчасно звернутися до лікаря!!!

Зав. відділення організації епідеміологічних досліджень

Дрогобицького ММВ ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України»

Янківська Л.В.

(цю статтю розміщено на правах соціальної реклами)

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар