Сьогодні, десятого листопада, – Всесвітній день молоді

Сьогодні, десятого листопада, – Всесвітній день молоді

2014-11-10 17:29:45

Сьогодні, десятого листопада, – Всесвітній день молоді

Нинішні представники молодої ґенерації мають декілька приводів для відзначення дня молоді. Міжнародний день молоді щорічно припадає на 12 серпня, Всесвітній день же день молоді завше планета святкує десятого листопада.

 

Зазвичай цей день проходить гучно та весело.. Свято було встановлене на честь річниці з дня заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді 1945 року.

Тоді десятого листопада в Лондоні завершилася тижнева Всесвітня конференція молоді. Її проведення ініціювала Всесвітня рада молоді, створена для участі в боротьбі з нацизмом. На конференції 1945-го року були присутні представники 63 країн. Загалом же  рух об’єднав 30 мільйонів людей на всіх континентах.

Сьогодні свято відзначають активісти руху, що  займаються питаннями миру на планеті, захисту прав молоді, незалежності націй, боротьби з расизмом та захистом здоров’я молодого покоління.

Зазвичай саме десятого листопада проходять  фестивалі молоді та студентів. Перший такий фестиваль всесвітнього масштабу відбувся 1947 року в Празі.

Минулого року Всесвітній день молоді приймав у себе бразилійський Ріо-де-Жанейро,  а сьогодні чимало міст заявляють про бажання провести у себе наступний Всесвітній день молоді, який відбудеться 2015 року.

Наприклад, про намір взяти ВДМ заявляє Краків (Польща). Польський Кардинал Станіслав Дівіш, який працював секретарем Папи Івана Павла ii, є відвертим прихильником святкування ВДМ 2015 у рідному місті Івана Павла ii, щоб таким чином відзначити десяту річницю з дня смерті святого Папи.

Латвія також готова прийняти ВДМ-2015. Рада з духовних справ Латвії після тривалої перерви провела перше засідання, на якому підтримала можливість проведення у Латвії Всесвітнього дня молоді. За інформацією представників Римо-католицької церкви Латвії, офіційну пропозицію про проведення цього історичного для країни заходу в серпні 2015 року буде подано на розгляд до Ватикану. Проте  цю заявку має також розглянути уряд країни.

Лондон знаходиться також у списку бажаючих прийняти наступний ВДМ.

Крім того, є й бажаючі провести Всесвітній день молоді в Азії, де зустріч проводилася всього один раз: 1995 року понад чотири мільйони молодих людей зустрілися з Іваном Павлом ii в  філіппінській столиці Манілі. Якщо Ватикан вирішить повернутися до Азії, то є думка, що ВДМ пройде в Сеулі (Південна Корея).У цій країні найбільше людей переходять в католицтво – щорічно 150 тисяч корейців поповнюють ряди католиків.

Як країни, в яких можуть провести наступний ВДМ, також розглядають Індію, Гондурас, Латвію і Перу. Цікаво, що в списку є і африканські держави – Бенін, Камерун і Ангола.

джерело: Майдан газета


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар