Ми продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні наша гостя Галина Ляхович - головний спеціаліст відділу «Бориславське бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вона розповість про землі сільськогосподарського призначення.
Пані Галино, розкажіть будь ласка, які землі відносяться до земель сільськогосподарського призначення?
Землями сільськогосподарського призначення визнані такі землі:
надані для виробництва сільськогосподарської продукції;
для здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності;
для розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
До земель сільськогосподарського призначення належать:
- сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);
- несільськогосподарські угіддя: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель інших категорій, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації.
Чи передаються у власність землі сільськогосподарського призначення?
Так, ці землі передаються у власність та надаються у користування.
Кому вони можуть передаватися у власність і надаватися у користування та для якої потреби?
Землі сільськогосподарського призначення можуть передаватися у власність та надаватися у користування:
- громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства;
- сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
- сільськогосподарським науково-дослідним установам та навчальним закладам, сільським професійно-технічним училищам та загальноосвітнім школам - для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства;
- несільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, релігійним організаціям і об'єднанням громадян - для ведення підсобного сільського господарства;
- оптовим ринкам сільськогосподарської продукції - для розміщення власної інфраструктури.
А чи є обмеження, кому ці землі не можуть передаватися у власність?
Так, є обмеження і вони полягають у наступному: іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи та іноземні держави не можуть отримати у власність землі сільськогосподарського призначення. Це передбачено частиною п’ятою статті 22 Земельного кодексу України.
Яким чином визначаються землі, придатні для ведення сільського господарства?
Визначення земель, які придатні для потреб сільського господарства, здійснюється на підставі даних державного земельного кадастру.
Які землі надаються для розміщення об'єктів житлово-комунального господарства?
Для розміщення об'єктів житлово-комунального господарства, будівництва промислових підприємств, залізниць і автомобільних шляхів, ліній електропередачі та зв'язку, магістральних трубопроводів, а також для інших потреб, не пов'язаних з веденням сільськогосподарського виробництва, надаються переважно несільськогосподарські угіддя або сільськогосподарські угіддя гіршої якості. Зауважу, що лінії електропередачі і зв'язку та інші комунікації проводяться головним чином вздовж шляхів, трас.
Ми і надалі продовжимо серію наших консультацій у сфері земельних правовідносин. Консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Наразі нагадуємо, що система безоплатної правової допомоги працює у дистанційному режимі. Разом з тим, інформуємо, що для отримання: безоплатної первинної правової допомоги: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру, а також для отримання безоплатної вторинної правової допомоги: складення документів процесуального характеру, здійснення представництва інтересів у судах та інших установах, звертайтесь у зручний для Вас спосіб:
*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03, 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail: drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)
*skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги
* залишивши своє звернення у скриньці для звернень громадян. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.
Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php
Марічка Бойко