Гомін Галичини

Правові основи укладення шлюбу

Правові основи укладення шлюбу

2021-02-10 11:39:03

Правові основи укладення шлюбу

Розповідає Марія Николаїшин -  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Маріє, скажіть будь ласка, що таке шлюб?

Частиною першою статті 21 Сімейного Кодексу України визначено, що шлюб – це  сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Звертаю увагу, що не є підставою для виникнення прав та обов'язків подружжя:

  •  у разі проживання жінки та чоловіка однією сім'єю без шлюбу;
  • релігійний обряд шлюбу, крім випадків, якщо релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Коли настає шлюбний вік?

Частиною першою статті 22  Сімейного Кодексу України визначено, що шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.

А якщо особа не досягла шлюбного віку, але бажає одружитися, що тоді робити?

У частині другій стаття 23 Сімейного Кодексу України передбачено, що  за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб. Водночас звертаю увагу – потрібно буде довести, що це відповідає її інтересам.

Назвіть будь ласка ознаки шлюбу.

Основні ознаки шлюбу: добровільність, бо ніхто не може примусити  жінку та чоловіка до шлюбу. Ще одна характерна ознака шлюбу – це одношлюбність: жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі.

Чи є обмеження щодо осіб, які  не можуть перебувати у шлюбі між собою?

Так, є обмеження. Отже у шлюбі між собою не можуть перебувати:

-  особи, які є родичами прямої лінії споріднення;

- рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра;

- двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниц;

- усиновлювач та усиновлена ним дитина. Звертаю увагу, що шлюб між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення.

А чи може бути наданий дозвіл на укладення шлюбу між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною?

 

Таке право може бути надане на укладення шлюбу між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною за рішенням суду, а також  і між дітьми, які були усиновлені ним.

Ми продовжимо співпрацю з фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

  *  Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич,                        вул. Л. Українки, 70.

* Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марічка Бойко

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар