Тереса Хрущ: Навіть сумнівів не було: – виникло бажання наблизити Ірландію до Дрогобича»

Тереса Хрущ: Навіть сумнівів не було: – виникло бажання наблизити Ірландію до Дрогобича»

2021-03-05 23:42:31

Тереса Хрущ: Навіть сумнівів не було: – виникло бажання наблизити Ірландію до Дрогобича»

Польська дипломатка Тереса Хрущ: Навіть сумнівів не було: – виникло бажання наблизити Ірландію до Дрогобича»

Може й дивно це пролунає, але й в Європі об’єднаній не бракує таких, хто справді «дружить» з географією. Приміром , коли Восьмий Шульцфест в Дрогобичі відкривався інавґураційною лекцією ісландця Сьйона, то для багатьох, хто завітав тоді до театру імені Юрія Дрогобича, не те що література Ісландії була незнана, але й сама країн гейзерів була чимось на кшталт міту..
Хто зна, чи треба міти долати, адже вони, як і казки, до певної міри нас збагачують і здатні чогось навчити або спонукати до роздумів та аналізу. Та все ж, мабуть, краще, коли можна позбутися певних леґенд і на власні очі побачити те, що до того реальним не вважав.

 

Саме так помислила консул Республіки Польща в Луцьку Тереса Хрущ (Teresa Chruszcz)  й укотре завітала до Дрогобича. Вирішила, що для короткої  відпустки немає ліпшої місцини.

Ось і завітала дипломатка до нашого міста разом з педагогом, викладачем  літератури, якого власне надто цікавить літературно-культурний світ нашого Пограниччя, Вільямом Дойлом (William Doyle)  з Ірландії.

 

Ірландський гість  до того хіба – наприкінці  минулого сторіччя – прочитав англійські переклади Бруно Шульца,й закортіло чоловікові побачити місця, про які читав: і «білу» та «червону»  школу й Велику синагогу, до якої ходили батьки письменника. Та й загалі  зрозуміти весь контекст міста, яке не лише Шульц увічнив у своїй творчости та яке зрештою надто поважно позначене на культурній мапі світу.

 

Візит консула Тереси Хрущ цього разу був надто коротким – три години дуже мало для спілкування з «перехресними стежками» столиці світу,але  дипломатка каже, що вже має наміри промувати місто й заохочувати не лише поляків до відвідин міста цинамонових крамниць та принагідно й сусіднього Трускавця.

По прогулянці старим містом, відвідинах церкви Святого Юра, синагоги, місць Франка та Шульца, Вєжинського та Лятерни, після знайомства з працівниками ТІЦу та Австрійської бібліотеки пані консул сказала, що «уроче місто над Тисменицею» має всі шанси стати одним з вагомих місць для мандрівок тих, кого цікавить феномен культури та історії Пограниччя.

І додала:

– Я тут пред тим була майже чотири роки тому. Тоді Хоральна синагога перебувала в стані відновлення. Нині ж я побачила її у всі повернутій храму величі й була заскочена, тим, як зроблено реконструкцію, красою цієї дивовижної пам’ятки, одного з символів багатонаціонального різнобарвного Дрогобича.

А ще, коли спацеруєш вашим чудовим містом, переконуєшся у справедливості слів Івана Франка про”файну акустику” й Мар’яна Гемара про те, що воно “найдивніше в Галичині. Передовсім тому, що часто тут трапляються надто вже неочікувані знайомства. Приміром під час оглядин церкві святого Юра зустріли групу французьких подорожніх, яких на Дрогобиччину привіз… директор ритейлінгу української мережі супермаркетів Ашан.

 

Світлини автора та Тереси Хрущ

за матеріалами: Леонід Ґольберґ, інтернет газета Майдан

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар