2021-08-02 16:31:41
Головним ресурсом майбутнього стане не термоядерна енергія, не графенові нанотрубки, не криптовалюта і навіть не питна вода. Це будуть плоди синтетичної біології – мікроорганізми з модифікованими генами, які будуть здатні розщеплювати молекули будь-яких речовин, включаючи токсини, відходи і різні види забруднень. А далі, за волею їх творців, працьовиті мікроби зроблять будь-які потрібні нам хімічні речовини.
«Мандрівник у часі» з 5000 року розповів про глобальну катастрофу
Це схоже на спроби алхіміків синтезувати золото зі свинцю, тільки у випадку з синтетичної біологією немає ніяких обмежень по використуванню і одержуванню речовин. Так, мікроби не здатні створювати складні хімічні сполуки, але це і не потрібно – хай забезпечать накопичення базової сировини, а з рештою впорається хімічна промисловість. Щоб довести працездатність цієї теорії, біоінженер з Університету Іллінойсу в Урбані-Шампейн Тінг Лу і біолог з Технологічного університету Мічигану Стівен Тектманн запропонували почати виробляти їжу з пластикового сміття.
Технологія ще сира, це демонстраційна версія, однак дует вчених вже отримав за неї нагороду Future Insight Prize 2021. Ідея в тому, щоб навчити мікроорганізми розщеплювати молекули полімерів, з яких складається пластик, щоб витягувати з них вуглець, водень і кисень. Далі, в процесі життєдіяльності мікробів, з цих молекул будуть формуватися амінокислоти, а з них – їстівний білок. З точки зору науки, молекули ключових хімічних елементів просто переставляються місцями і виходить нова структура, інша речовина. Навряд чи апетитна, зате дешева і поживна.
джерело: власне