ЄС визнав українські ковід-сертифікати. Що це означає і коли почнуть діяти

ЄС визнав українські ковід-сертифікати. Що це означає і коли почнуть діяти

2021-08-20 12:25:43

ЄС визнав українські ковід-сертифікати. Що це означає і коли почнуть діяти

Європейський Союз долучив Україну до системи ковід-сертифікатів ЄС, тож видані нею сертифікати почнуть визнавати в Союзі вже 20 серпня.

 

Про це повідомила пресслужба Європейської комісії. Натомість Україна погодилась визнавати європейські сертифікати.

Раніше міністерство цифрової трансформації повідомило, що ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в застосунку “Дія” відповідають європейським.

“Невдовзі українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія”, – заявили в Мінцифри.

 

Керівник уряду Денис Шмигаль повідомив про взаємне визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, виданих Україною та ЄС.

“Український цифровий ковід-сертифікат дозволяє вільно подорожувати до Європейського Союзу і відтепер визнається для пред’явлення всередині країн ЄС”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Керівник європейського бюро “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк розповів також, що Єврокомісія долучила Україну, Туреччину та Північну Македонію до системи ковід-сертифікатів ЄС.

“Сертифікати, видані цими країнами, почнуть визнавати в ЄС від завтра”, – додав пан Йозвяк.

Пан Йовзяк повідомив ВВС, що, згідно з його даними, ЄС визнаватиме не тільки українські електронні сертифікати, а й паперові.

Але наразі не до кінця зрозуміло, чи стосується це тих паперових сертифікатів, які видають сімейні лікарі після повної вакцинації. Адже вони не містять QR-коду, який необхідний для паперової версії сертифікатів, які визнаватиме ЄС.

Усі деталі того, як це запрацює, вже завтра офіційно оголосять посол ЄС в Україні Матті Маасікас, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та керівник МОЗ Віктор Ляшко.

Тоді ж стане відомі деталі технічної роботи електронних сертифікатів та коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами.

Станом на сьогодні електронні ковід-сертифікати все ще проходять тестування. Для телефонів з iOS це тестування почалося у липні, для Android через низку технічних проблем лише кілька днів тому.

ввс

Ось так виглядає ковід сертифікат у “Дії”

 

Ці електронні ковід-сертифікати наразі завантажили на свої смартфони  лише кілька тисяч українців.

У Мінцифри сподіваються, що до кінця серпня відкриють доступ для всіх українців до внутрішніх і міжнародних сертифікатів.

ввс
 

Зараз після повної вакцинації українці отримують паперові міжнародні сертифікати, проте їх визнання – це справа кожної окремої країни. Більшість країн Європи їх не приймає.

Що таке ковід-сертифікат

Ковід-сертифікат – це цифровий документ, в якому має бути інформація про вакцинацію і з яким стануть можливі подорожі до ЄС.

Для отримання сертифіката потрібно пройти повний курс щеплення від коронавірусу і завантажити застосунок “Дія”.

Для того, щоб з сертифікатами можна було вільно подорожувати по ЄС, вони мають пройти кілька етапів узгодження.

Один з найважливіших кроків — політична частина, а саме погодження від Єврокомісії та підписання угод з окремими країнами членами ЄС.

В Україні очікують, що це не забере багато часу.

джерело:

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар