2022-07-13 23:22:45
Гострі кишкові інфекції
Гострі кишкові інфекції (ГКІ) - це група інфекцій, які характеризуються фекально-оральним механізмом передачі, локалізацією збудника в кишечнику людини, багаторазовим проносом, нудотою, блювотою, підвищенням температури тіла.
Існують три шляхи передачі гострих кишкових інфекцій: харчовий, водний і контактно-побутовий.
Основний шлях передачі збудників інфекцій - харчовий, коли зараження відбувається через спожиті продукти харчування і приготовлені з них страви, а також овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами і вжиті в їжу без достатньої гігієнічної і термічної обробки.
Водний шлях передачі збудників інфекцій реалізується значно рідше, в основному при забрудненні питної води внаслідок аварій на водопровідних та каналізаційних мережах.
При контактно-побутовому шляху передачі збудник інфекції може передаватися через забруднені руки, предмети домашнього вжитку (білизна, рушники, посуд, іграшки тощо).
Отже, основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.
Характерні ознаки кишкової інфекції: слабкість, головний біль, блювання, болі в животі, підвищення температури, пронос. Серед населення Дрогобицької та Трускавецької ОТГ випадки захворювання на гострі кишкові інфекції виявляються переважно серед дитячого населення. Випадків захворювання на дизентерію протягом останніх трьох років не виявлялося; на сальмонельоз - складала 4-12%. Але переважну більшість випадків Гострих Кишкових Інфекцій складають Ротавірусні Інфекції - (65-98%), переважно серед дитячого населення.
Тож, при появі симптомів захворювання: підвищена температура тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо - своєчасно звертайтесь за медичною допомогою. Самолікування може призвести до значних ускладнень. Особливо це стосується дітей раннього віку.
ТІЛЬК?? ЧІТКЕ ДОТР??МАННЯ ГІГІЄНІЧН??Х ПРАВ??Л ТА В??МОГ ДАЄ МОЖЛ??ВІСТЬ УН??КНУТ?? ХАРЧОВОГО ОТРУЄННЯ ТА ЗАРАЖЕННЯ К??ШКОВ??М?? ІНФЕКЦІЯМ??.
Лікар епідеміолог
Дрогобицького РВ
ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ»
Андрій Блажкевич
ця стаття розміщена на правах соціальної реклами
джерело: власне