2023-08-03 23:26:59
Семен Соха, СЕО компаній Matis&Mary і Clever Study, поділився спостереженнями, висновками та порадами, заснованими на досвіді найму та відгуках кандидатів. Читайте статтю на Work.ua, щоб дізнатися, які запитання поставити собі та майбутньому роботодавцеві у процесі пошуку, вибору роботи, щоб вона ідеально вам підійшла та зробила щасливими.
СЕО компаній Matis&Mary і Clever Study
Працевлаштування — один з ключових моментів визначення діяльність людини: куди вкладати час, як себе забезпечувати, з чого отримувати кар’єрний розвиток. У Clever Study і Matis&Mary я особисто спілкуюсь з кандидатами на співбесіді та бачу вагання в ухваленні фінального рішення. У цій статті сформував поради, що полегшать пошук вакансій і допоможуть вибрати хороше місце роботи.
Я постійно вивчаю відгуки Clever Study від наших кандидатів і працівників. Серед них був Junior-вебдизайнер Микита, який хотів влаштуватися до нас. Пропоную на його прикладі розглянути важливі моменти працевлаштування.
На початку необхідно провести самоаналіз. Працевлаштування — це «продаж» одразу з обох сторін. З боку роботодавця продається вакансія й умови в компанії, а з боку шукача — його праця, набір скілів, час і досвід.
Оскільки наш герой — початківець, йому треба набратися досвіду і напрацювати портфоліо. Він не розраховує на високооплачуване місце роботи, але орієнтується на власні потреби: дистанційний тип зайнятості та вільний графік. А коли наш Микита буде Senior, то матиме більше вимог до працевлаштування: знатиме, які умови та заробіток для нього комфортні; матиме власні принципи в професійній діяльності.
Для самоаналізу дайте відповідь на наступні запитання:
Микита вже визначив скіли, рівень досвіду, виклав усе в резюме і сформував власні запити до пошуку вакансій. Тепер переходимо до наступного етапу — аналіз пропозицій роботи.
Під час пошуку вакансій аналізуйте наступні показники:
Окрему увагу приділіть необхідним якостям кандидата. Якщо для працевлаштування потрібен «відповідальний, зі швидким засвоєнням інформації, пунктуальний спеціаліст», вірогідно, шукають людину, яка готова чітко виконувати обов’язки й на цьому все. А от такі риси, як «амбіційність», «стресостійкість», «вміння досягати результату» мають зацікавити тих, хто прагне побудувати кар’єру.
Перевіряйте умови у вакансії, на сайті або в соцмережах компанії, уточнюйте на співбесіді. Як зазначав наш герой Микита, то він вивчав відгуки Clever Study й сторінку в Instagram для працевлаштування. Це допомогло йому зрозуміти про атмосферу в колективі та принципи компанії.
Пошук вакансій — це процес, від результату якого залежить, куди спеціаліст буде вкладати більшу частину часу і знань. Ви не маєте тільки пропонувати свої ресурси. Враховуйте, що може дати вам роботодавець.
Коли я вивчав відгуки Clever Study від різних спеціалістів, виявив, що для працевлаштування є кілька важливих аспектів:
Щоб ухвалити остаточне рішення про працевлаштування, отримайте всю необхідну інформацію — не соромтеся ставити роботодавцеві запитання. Наприклад, від Микити ми отримали наступні запитання:
📝 Чи буде в мене куратор/менеджер? Як саме я буду з ним співпрацювати?
📝 Як проходить процес адаптації до компанії?
📝 З якими спеціалістами я буду працювати у відділі? Як відбувається комунікація між співробітниками щодо задач/ТЗ/обов’язків?
📝 Які задачі для спеціаліста в моїй сфері є вже зараз? Що планується в майбутньому?
📝 Як побудована система бонусів? Від чого вона залежить?
📝 Чи є можливість розвитку співробітників? Як це відбувається? Як і коли проходить навчання?
📝 Ви маєте програми/пропозиції/«плюшки» для співробітників? Проводите зустрічі, корпоративи?
Адаптуйте цей блок під себе, щоб перевірити наскільки комфортно вам буде в команді. Якщо ваше бачення відрізняється від умов працевлаштування — повідомте, що мусите відмовитись.
Не соромтесь виказувати свою думку. Ви так само вибираєте компанію, як і роботодавець працівників.
Щоб не натрапити на працевлаштування до шахраїв або підозрілих фірм, звертайте увагу на наступні ознаки:
Для формування рекомендацій вище спирався на власний досвід, опитування і реальні відгуки в Clever Study і Matis&Mary, що залишали працівники команд. Деякі спеціалісти саме так обирали місце роботи та усували власні сумніви. Ви можете поділитись думками в коментарях, доповнити або спростувати поради для працевлаштування.
Зображення з коміксу аніматора Джейка Кларка, 2014 р.
оригінал статті натисни тут:
джерело: власне