Україна: 135 мільйонів євро на посилення співпраці з Україною та Молдовою

Україна: 135 мільйонів євро на посилення співпраці з Україною та Молдовою

2023-08-19 08:44:10

Україна: 135 мільйонів євро на посилення співпраці з Україною та Молдовою

17.08.2023

Україна: 135 мільйонів євро, початково виділених на фінансування програм співпраці з осією та Білоруссю, будуть переспрямовані на посилення співпраці з Україною та Молдовою

 Read more  

Європейська Комісія вирішила переспрямувати 135 мільйонів євро, початково передбачених в рамках Інструменту сусідства, розвитку та міжнародної співпраці ЄС для фінансування програм Interreg NEXT з росією та Білоруссю на 2021-2027 роки, на користь програм Interreg з Україною та Молдовою.

Комісарка з питань згуртованості та реформ Еліза Феррейра сказала: «Рішення скасувати попередньо заплановану співпрацю з росією та Білоруссю в рамках програм Interreg є наслідком жорстокої війни Росії проти України. Я рада, що кошти, які ми спочатку планували виділити на цю співпрацю, тепер будуть переспрямовані на користь програм ЄС з Україною та Молдовою. Це допоможе зміцнити співпрацю між регіонами ЄС та зацікавленими сторонами на місцях з українськими та молдовськими партнерами».

Зокрема, це фінансування допоможе підтримати низку заходів, у тому числі Шляхи Солідарності та розвиток транскордонних транспортних сполучень, медичних послуг, освітніх та дослідницьких проєктів, схем соціальної інтеграції, а також зміцнення інституційної спроможності органів державної влади України та Молдови. Участь у програмах Interreg також приносить користь обом країнам у сфері управління та реалізації фондів ЄС в сенсі адміністративних спроможностей та досвіду.

Внаслідок російської військової агресії проти України та відповідно до заходів ЄС, у березні 2022 року Комісія призупинила співпрацю з росією та її союзником Білоруссю в рамках програм Interreg. Це призвело до перерозподілу 26 мільйонів євро на підтримку програм співпраці з Україною та Молдовою. У такий самий спосіб, дане рішення зумовлює перерозподіл залишків фінансування на період 2021-2027 років.

Комісія також вирішила, що регіони Фінляндії, Естонії, Латвії та Польщі, які мали брати участь у програмах співпраці з росією та Білоруссю, можуть брати участь в інших актуальних програмах Interreg.

 оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар