Неформальна зустріч Ради ЄС із закордонних справ (з питань оборони):

Неформальна зустріч Ради ЄС із закордонних справ (з питань оборони):

2023-09-03 23:41:01

Неформальна зустріч Ради ЄС із закордонних справ (з питань оборони):

31.08.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Неформальна зустріч Ради ЄС із закордонних справ (з питань оборони): Заява для преси Високого представника Жозепа Борреля в ході пресконференції

 
 
31 серпня, 17:00
Неформальна зустріч Ради ЄС із закордонних справ (з питань оборони): Заява для преси Високого представника Жозепа Борреля в ході пресконференції

 Read more  

Виголошений текст може відрізнятися!

А тепер перейдімо до нашої неформальної зустрічі міністрів оборони, яка пройшла дуже вчасно та сприяла обміну думками щодо двох головних тем.

Ми обговорили багато речей, деякі з яких були більш практичними, деякі - політичними,  але, безумовно, дискусія була зосереджена на двох основних темах: агресія Росії проти України і ситуація в Нігері та в регіоні Сахелю,  а також їхні безпекові наслідки для європейців.

Україна залишається центральною темою наших обговорень. Міністр оборони України, наш друг Олексій Резніков, у своєму відеозверненні до Ради поінформував про ситуацію на полі бою та про український контрнаступ, що триває.

Після розмови з Міністром оборони України ми обговорили європейські коротко- та довгострокові безпекові зобов’язання перед Україною.

По-перше, дозвольте мені наголосити на тому, що попри міжнародний осуд, Путін не демонструє жодних ознак припинення своєї агресії проти українського народу. Він продовжує війну, і саме тому Україні потрібна довгострокова, стійка та прогнозована військова підтримка.

Також хочу підкреслити, що наша постійна підтримка важлива для українського контрнаступу, що є відповіддю на російське вторгнення. Якби не було війни, яку розв'язав Путін проти України, не було би потреби в такій підтримці. Є причини і наслідки. Причиною є агресія Росії проти України, а наслідком – необхідність підтримки України в короткостроковій та довгостроковій перспективах.

Ми обговорили нашу підтримку в трьох сферах.

Передусім, йдеться про військову техніку. Я запропонував створити Фонд підтримки Україні на період 2024-2027 років, аби забезпечити сталість нашої військової допомоги.

Цей Фонд буде інтегровано в Європейський фонд миру, він має стати ключовим елементом нашого довгострокового внеску в безпеку України, відповідно до рішення, ухваленого європейськими лідерами в червні. В межах Фонду я пропоную щороку надавати близько 5 мільярдів євро. Цю суму варто розглядати як максимальну, а не як заплановану. Було б набагато краще, якби ми змогли витрачати менше, але це має бути максимальною сумою, яку ми можемо використати для підтримки України в середньостроковій перспективі.

Цю тему вже обговорили міністри оборони. Міністри закордонних справ обговорять її завтра. Я сподіваюся, що домовленості можна буде досягнути якнайшвидше, дуже сподіваюся, що до кінця цього року.

Другий інструмент, на якому ми зосередили увагу – це Місія ЄС з військової допомоги (EUMAM), наша навчальна місія для Збройних Сил України. Ця місія має реальний вплив і реалізовується з безпрецедентною швидкістю.

В межах Місії уже підготовлено 25 тисяч українських військових – деякі з них пройшли підготовку тут, в Толедо, завдяки іспанській армії. Повне виконання завдань місії  було заплановане до кінця року, але уже наприкінці жовтня ціль місії буде повністю досягнута, коли 30 000 солдатів пройдуть навчання.

Знаєте, я завжди кажу, що «треба робити більше і швидше». «Більше і швидше» стає трендом. Так, більше і швидше. Я все ще вважаю, що ми повинні робити більше і швидше, і я запропонував міністрам збільшити кількість українських солдатів, які пройдуть підготовку у найближчі місяці, до 40 000.

Також важливо враховувати появу нових потреб української армії, тому працювати потрібно не лише над кількістю, а й над якістю.

Українцям потрібна більш спеціалізована підготовка для менших підрозділів та задля підвищення можливостей командирів.

Ми привітали рішення Нідерландів і Данії надати Україні літаки F-16.

Ми також вивчимо можливість інтеграції модулів з підготовки пілотів F-16 до нашої місії. Наша місія також повинна зробити свій внесок у підготовку пілотів для цих літаків.

Третя сфера, яку ми обговорювали - це боєприпаси.

Ви знаєте, що ми працюємо над трикомпонентним планом надання боєприпасів. За час першого етапу, який завершився наприкінці травня, ми скористалися запасами європейських армій. Ми отримали значний обсяг боєприпасів на суму близько 1,1 мільярда євро, до якого входять понад 224 000 боєприпасів і приблизно 2300 ракет. Цей перший компонент вже закрито, оскільки він мав конкретні строки.

Далі щодо другого компоненту. Європейське оборонне агентство (EDA) протягом літа вело переговори з європейською оборонною промисловістю про закупівлю 155-мм боєприпасів.

Вже підписано три рамкові договори. Тепер країни-члени мають розмістити конкретні замовлення  у межах цих рамкових угод з європейською оборонною промисловістю. Ми зробили свою роботу. Угоду з європейською оборонною промисловістю вже підписано і тепер країни-члени можуть використовувати цю можливість для подачі спільних замовлень.

Окрім того, є третій компонент плану, який більшою мірою знаходиться у віданні Європейської Комісії та передбачає нарощення промислових потужностей для забезпечення ще більшої військової потужності в Європі.

Це довгострокова ціль, але європейська оборонна промисловість може здійснювати поставки лише за наявності нових замовлень. Поставок не  буде, поки немає нових замовлень для збільшення потужностей постачання.

Ось чому Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), який був схвалений Європейським Парламентом у липні (до речі, за дуже короткий проміжок часу), стане інструментом для підтримки нашої промисловості з виготовлення боєприпасів. Європейська Комісія продовжить роботу над цим.

Наша дискусія продемонструвала нашу міцну координацію з НАТО. На зустрічі був присутній представник НАТО разом із заступником Генерального секретаря ООН Жан-П'єром Лакруа та представницею Європейського Парламенту Наталі Луазо.

Ми також обговорили негативний вплив на постачання продовольства та ціни на енергоносії в усьому світі, враховуючи те, що Путін не хоче продовжувати Чорноморську зернову ініціативу. Це дуже погані новини, бо це дестабілізуватиме весь світ, і, на жаль, це також вплине на нас.

Ми маємо й надалі забезпечувати засоби та шляхи експорту української продовольчої продукції з країни та її вихід на міжнародні ринки.

Все це підводить мене до теми Сахелю, який сильно залежить від експорту зерна з України. Ми обговорили з міністрами переворот у Нігері та його ширші наслідки.

…..

Гадаю, це все. Міністре оборони Іспанії Маргарито Роблес, дякую вам за ваше терпіння і дуже дякую за цю надзвичайну зустріч, яку ви організували.

Запитання та відповіді

З. Високий представнику, повертаючись до трикомпонентного плану щодо боєприпасів для України, відповідно до цифр, які ви нам надали, ви знаходитесь на півдорозі до реалізації річного плану, але наразі забезпечили лише менше чверті від запланованої кількості снарядів. Чи стурбовані Ви поточним повільним прогресом? Чи розглядаєте Ви інші потенційні ідеї, щоб прискорити виготовлення кількості боєприпасів, які можна передати? Чи є якась конкретна реакція на пропозицію Словаччини відремонтувати старі снаряди, щоб збільшити кількість снарядів, які можна швидко доставити в Україну?

Так, ми розглянемо словацьку пропозицію, про яку ви згадали.

Я вважаю, що ми зробили свою роботу. Ми звернулися до країн-членів із закликом, що ми готові співфінансувати поставку боєприпасів із їхніх запасів для України. І країни-члени відреагували менш, ніж за два місяці, а ми надали цифри, про які я вже сказав.

Якщо країни-члени не мають достатньої кількості боєприпасів в запасі, це лише стимул для них збільшити свою виробничу потужність і зробити це якнайшвидше та якнайкраще. «Все більше та швидше». Я хотів би використати ці два слова. Треба робити більше і швидше. Але не варто недооцінювати те, що ми вже зробили. Ми сказали, що збираємося домовитися з європейською обороною промисловістю, щоб країни-члени разом проявляли ініціативу та подавали свої запити до європейської оборонної промисловості. Це було зроблено.

Тепер країнам-членам потрібно ухвалити рішення.

По-третє, у липні в Європейському Парламенті у дуже короткі терміни ми ухвалили Акт, який дозволить нам надати фінансову підтримку європейській промисловості для нарощування її потужностей. Якщо є інша можливість, я розгляну її. Цю пропозицію, про яку ви згадали, буде розглянуто, але врешті решт, це одне і те ж саме: попросити в армії країн-членів надати те, що вони вже мають, і сприяти зростанню потужності промисловіості, а також закликати країни-члени співпрацювати, щоб зменшити витрати та час постачання.

Посилання на відео: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-245064

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар