2024-06-17 08:37:40
[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців
14.06.2024
Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців
Рада ЄС привітала пропозицію подовжити тимчасовий захист для понад чотирьох мільйонів українців, які рятуються від загарбницької війни Росії, до 4 березня 2026 року.
Механізм тимчасового захисту запрацював 4 березня 2022 року – буквально за кілька днів після того, як російські збройні сили почали повномасштабне вторгнення в Україну – і повинен діяти до 4 березня 2025 року. Пропозиція щодо подальшого подовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року була висунута в контексті нестабільної ситуації в Україні.
Подовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.
Що таке тимчасовий захист?
Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають змоги повернутися до своєї країни походження.
Структура зменшує навантаження на системи надання притулку країн-членів ЄС, оскільки заяви не потрібно розглядати окремо. Люди, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС. Ці права включають:
• проживання;
• доступ до ринку праці та житла;
• медичну допомогу;
• соціальну допомогу;
• доступ дітей до освіти.
Закон Євросоюзу про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги може варіюватись від однієї країни-члена до іншої.
Наступні кроки
Рада офіційно прийме рішення про подовження тимчасового захисту після того, як буде здійснено «юридичну чистку» та переклад всіма мовами ЄС.
Контекст
Тимчасовий захист є екстреним механізмом ЄС, який активують за виняткових обставин масового напливу біженців. Директива ЄС щодо тимчасового захисту була прийнята в 2001 році після масштабного переселення, яке відбулось в Європі через збройні конфлікти на Західних Балканах, зокрема з Боснії і Герцеговини та Косово. Вона була вперше запущена у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
• Тимчасовий захист ЄС для українських біженців (довідкова інформація)
• Солідарність ЄС з Україною (довідкова інформація)
цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України
джерело: власне