Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівВірус Дзідзя

2014-12-26 17:09:30


Вірус Дзідзя

Хто не знає Дзідзя з його каділаком? Саме тепер він дуже популярний на теренах Західної України своїм співом, а особливо шоу-програмами, що присутні у кожному виступі. Співає про «наболілі» теми для молоді. Проблеми стосунків, сексу, грошей, відносин із батьками, Так би мовити, хоче відкрити рану, а, посміявшись із неї, тим самим «вилікувати». На перший погляд це може нести у собі позитив. Він кидає виклик українській естраді, хоче порвати весь гламур. Одягає бороду, капелюха, взуває валянки… Змушує сміятися над простими речами – прагне показати справжній український гумор. Чи йому це вдається?

Свою кар’єру Дзідзьо починав зі звичайного Михайла Хоми. Ще тоді він співав такі пісні, як: «Наречена», «Мені не спиться», «Я сумую за тобою», «Слов’янка». Ті пісні мали доволі велике змістовне навантаження, але принесли мало слави Михайлові. Вони не проривні, не шокуючі, так собі – «ні риба ні м’ясо». Сам співак у цьому признається: «Справжній Михайло Хома цікавий насправді одиницям. Усі хочуть бачити веселого, без комплексів Дзідзя.,.». У таких випадках чого тільки людина не зробить, аби піднятись на олімпі слави, Колись скромний, милий хлопчак Михайло із голубими очима перетворюється на вульгарного Дзідзя. Можна стверджувати, що він продався, як дорога повія, сучасному шоу-бізнесу і не зберіг своєї ідентичності у пошуках слави. Пророкуємо йому слави максимум на 5 років, трішки грошей, старий каділак і почуття несправжньості. І все… А для сучасної молоді, що його слухає – руйнацію внутрішнього світу.

Офіційний сайт Дзідзя перевіряє «зрілість» відвідувачів на віру. Але усе це ґрунтується на одному кліку: «мені вже є 18 років, чесно», або «нєа, мені ше нема 18, бувай здоров». Попри те, у соціальних мережах у вільному доступі е усі його доробки. Чому категорично не слід переглядати неповнолітнім ці відеороботи? Тому що тут автор широко використовує ненормативну лексику, викривлює поняття справжньої любові, подає моделі спотворених стосунків хлопця і дівчини (до прикладу, співає у одній із пісень, що продавець пива є без бюстгальтера, тому вона кльова і саме за те він любить усіх чувіх). Цікавою є мотивація для створення сім’ї – щоби займатися сексом. Виносить площину статевості на перший рівень. Зустрічаються кадри і порнографією. Пропагує неповагу до батьків, обзиває свою матір, матюкається до неї. Всіма тими факторами розбещує молодь. І що ви думаєте? Публіка його приймає. Слід тут розглянути питання – не який поганий даний виконавець, а що не так із суспільством? Чим ми захоплюємося? Відвертим гріхом, аморальністю?!

Найбільше критики отримує Михайло через широке використання матів та діалектної мови «західняків». Для того, щоби краще усвідомити всю руйнівну дію матюків, розберімо найперше значення слова. Отож, Слово може будувати, руйнувати, розносити, з’єднувати. Словом був створений світ. Слово відкупило світ. Слово може преобразити, словом Ісус воскрешав померлих, словом проклинають цілі роди. Уявіть, яке глибоке змістовне навантаження несе у собі слово. Яка велика інфляція слова сьогодні, воно тратить свою початкову суть. Нехай хтось скаже, що Дзідзьо своїми матюками хоче показати реальність, що тільки висміювання свого недоліку веде до зміни. Проте це не той випадок. Адже знаємо, що у людини на язиці, то і на серці. По-перше, матюк руйнує як духовну сферу людини, так і психічну. Недавні дослідження П. П. Гаряєва встановили, що дія подібних слів на людину рівносильна радіаційному опроміненню в 10-40 тисяч рентгенівських променів; при такому опроміненні рвуться ланцюжки ДНК, розпадаються хромосоми. Отож, це спричиняє такі мутації, як від радіаційного випромінювання. По-друге, з патріотичного погляду, він принижує мову, видаючи винятки за дійсність. Відтак пригнічує населення, яке має такий діалект, пародіює на культурно-духовну та етнічну тематику, що у певній мірі є святотатством проти мови.

Деградувати та котитися в болото легко. Якщо ж це робить публічна особа, то тягне за собою через свою творчість маси. Але все одно доведеться відповісти перед Богом за свої дії чи бездіяльність. Особливу відповідальність у даному випадку повинні відчувати батьки, бо теперішні подібні деструктивні чинники впливають на майбутнє їхніх дітей… Слід не просто заборонити їм слухати такі пісні, а й пояснити чому. Говорять, що заборонений плід є солодким. Тому не забороняємо, а даємо здорову критику. Вибір за Вами.

Галина Василиця, газета «Жива вода»

 

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему

Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Єдиний спосіб зробити ранок приємним – проспати його.

- А давай курити кинем?

- Нашо?

- Ну як, це ж економія яка за місяць!

- Давай тоді і пити кинем...

- От навіщо тобі стільки грошей?
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень