Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівУ Трускавці вже 9 років не можуть затвердити статут громади міста

2014-12-26 20:03:06


У Трускавці вже 9 років не можуть затвердити статут громади міста

Питання про терміни затвердження статуту громади Трускавця було винесено на позачергову сесію Трускавецької міської ради. З таким депутатським запитом звернувся Богдан Процищин. до головуючого на позачерговій сесії секретаря міськради Петра Шумина.

«Чи є в планах міської ради прийняття статуту громади міста до кінця цієї каденції? Такий статут вже три роки тому розглянутий профільним комітетом, а вже дев’ятий рік міська рада працює над статутом та його ніяк не затвердять», – зауважив Богдан Процишин.

Як зазначив Петро Шумин, свого часу була створена робоча група, але вона ніяк не може визначитися з остаточним варіантом статуту громади міста.

У коментарі ІА zik секретар міськради Петро Шумин розповів, що робоча група працює та провела два засідання. На другому засіданні виникла проблема з положенням про порядок проведення громадських слухань. Це положення дуже об’ємне і до нього є багато запитань.

Секретар міськради вважає, що зараз немає доцільності його  приймати, а потрібно почекати поки буде проведена адміністративна реформа. «Статут громади, такий який він є, буде оприлюднений на офіційному сайті після Нового року», – запевнив Петро Шумин.

Нагадаємо, статути громад міст дуже відрізняються між собою – це право дане законом встановити правила співіснування органів влади, громадян, громади для вирішення важливих питань. При прийнятті такого статуту влада отримує певні обмеження у взаємовідносинах громади і влади. Статут серйозно впливає на життєдіяльність міста. Зокрема, там розписано механізми роботи місцевого самоврядування. Приміром,  там прописуються механізми та правила проведення громадських слухань,  хто від імені громади може витупати, передбачено механізми взаємодії громадян та міською владою. Це внутрішня конституція для міста. І Трускавець, як суб’єкт місцевого самоврядування, має це право.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Перед тим, як діагностувати в себе депресію і занижену самооцінку потрібно впевнитись чи ви не оточені ідіотами. Зігмунд Фрейд

- Куме,а від чого у вас так волосся блищить?

- А я їх яйцями натираю.

- Оце ви,куме,акробат!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень