Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівЖити по-новому чи повірити в себе? /Передноворічні роздуми опонента/

2015-01-02 19:42:15


Жити по-новому чи повірити в себе? /Передноворічні роздуми опонента/

Будь-яка влада не хоче протестних рухів, не сприймає альтернативні напрямки суспільного розвитку. Слово «опонент» для влади найчастіше означає «ворог».

2014 рік змінив повністю відношення людей до обставин. Всі ми повернулися в дійсність, почали по-іншому сприймати цей світ. Майдан, АТО, події на Сході, зміни на карті України змінили уявлення людей про цінності. Основне гасло Майдану – зміна системи. Проте чиновники, тобто люди бюрократичного апарату, не завжди адекватно сприймають зміни. Тому що будь-яка зміна для них – це кінець кар`єри, достатку, затишку. А такі слова як «системні зміни», як «відмова від «договорняків», «відмова від можливості заробити кошти з нічого» для кожного чиновника – смерть.

Трускавець не є винятком. На жаль, після Майдану в Трускавці не відбулося жодних змін – ні соціальних, ні громадських, які б відповідали запитам суспільства і справедливості. Міська влада так і не зрозуміла, що люди змінилися. Коли уважно прослідкувати за діями міських чиновників, то складається враження, що вони далекі від реальності.

Саме цікаве те, що діяльність трускавецької влади веде до колапсу – економічного, соціального і, що найгірше, ні один з чиновників цього не розуміє. Вони залишилися десь в минулому, не розуміючи, що їм просто треба вибачитися перед громадою і сказати: «Наш час закінчився». Але відірвані від реальності, часто переходячи на особисті образи, ніхто з них не може зрозуміти, що навіть в маленькому «селі» Трускавець появилися зовсім інші люди, громадські організації, профспілки, хлопці, які були на Майдані, які захищали Україну в АТО, прості трускавчани, які не хочуть жити по-старому. Для них будь-які обіцянки розпочати нове життя нагадують стару українську приказку: «Ой хвалять нас, мамо, в селі, так нас, мамо, всі хвалять, що ради на то нема. Та хто нас хвалить, доню? Та хто, мамо? Та ми вас, а ви мене».

На превеликий жаль, деякі працівники міської ради чомусь почали асоціювати себе з громадою і виступати від імені громади. Виникає питання – хто дав право п’яти гарним жінкам писати листа до Генерального прокурора від імені громади? Особисто я такого права їм не давав, не давали такого права їм депутати і, напевно, більшість жителів міста Трускавця. Право кожної людини – висловити свою думку і це добре.

Чи зрозуміли вони, що також стають частиною тих громадських рухів? Я б не сказав, що протестних, але все-таки рухів. Та, на жаль, вони представляють адмінресурс і в цьому проблема. Хотілося б почути думку всіх громадських організацій, а їх у Трускавці є більше 115.

Моє особисте бачення теж не є істиною. Але мені здається, що недовіра жителів міста до влади посилюється. Недовіра бізнесу до влади, недовіра самих депутатів, які потрохи починають розуміти, що треба щось міняти, недовіра до місцевих чиновників зі сторони фотографів, таксистів, художників, туроператорів, вчителів, лікарів медсестер, хлопців з АТО і Майдану… Можна продовжити цей перелік, але хотілося би, щоб це зрозумів міський голова. Або хоча б задумався на Новий Рік, що все має свій початок і свій кінець.

Трускавець вимагає не тільки системних змін. Відпочиваючі, які відвідують місто роками і дивляться на стан приміщення бювету, міських вулиць, скверів, на всю цю ветхість, кажуть: «Модернізація Трускавець оминула…».

Певні соціальні групи в місті починають це розуміти. 2015 рік, можливо, принесе зміну облич у структурі виконавчих органів влади. Можливо, настане порозуміння між ПрАТ «Трускавецькурорт» і міською владою, і міські чиновники перестануть сприймати інакодумаючих як ворогів. Місто дуже того хоче і потребує.

Прослухавши звіт міського голови, хтось тішиться, тішиться з розвитку освіти, медицини, ремонтом доріг. Але все це робив не міський голова, все це робили жителі міста. Робили до нього і, я думаю, будуть робити після нього. На жаль, у звіті жителі міста так і не почули, чи будуть проведені системні зміни в органах влади, наскільки скоротиться кількість чиновників, як місто буде жити в умовах кризового воєнного 2015 року, чи будуть проведені експертизи щодо санітарно-епідеміологічного стану на курорті. Це дуже потрібне місту. Чомусь зовсім не згадали про роботу Інституту курортології, не було озвучено про жодну публікацію лікарів міста на тему лікувальних факторів нашого курорту. А в місті є кому дати відповідь на всі ці запитання.

Незрозуміла ситуація в управлінні містобудування та архітектури. Невідомо, хто і за яким рішенням замовляє зміни до Генерального плану, за ті зміни ніхто не відповідає – ні головний архітектор, ні завідуючі відділів. На засіданні містобудівної ради один із заступників міського голови пробує переконати жителів вулиці Шевченка в доцільності перекриття вулиці, не приймає до уваги їхні побажання і стверджує, що роботи будуть продовжені. При тому дає чітко зрозуміти, що він за це теж не відповідає. Як в добрій грі «кручу-верчу». Вовки ситі, але чи будуть цілі вівці?

Складається таке враження, що містом керує не міський голова, а секретар міської ради, заступники і ще якийсь «сірий кардинал». Мера просто підставляють? Він не розуміє, що діється? Чи вдає, що все добре? А відповідати прийдеться йому.

Але є і добрі враження. На порозі 2015 рік. Він принесе зміни. Трускавчани починають бачити і чути тих, хто збирається в мери і в депутати. Вибирати буде з кого, лише б знову не помилитися. На такій добрій ноті хочеться завершити та привітати всіх жителів міста Трускавця з Новим Роком, з Різдвяними святами, побажати здоров`я, миру та злагоди.

Віктор Пиців, голова Незалежної профспілки «Тур-сфера»

 

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень