Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрів«Законопроект про скасування недоторканості порушує баланс між гілками влади», - Б.Матківський

2015-01-21 14:54:50


«Законопроект про скасування недоторканості порушує баланс між гілками влади», - Б.Матківський

«Я проголосував за включення до порядку денного законопроекту про зняття депутатської і суддівської недоторканості, але в такій редакції Закон не зовсім підтримую», - каже народний депутат України Богдан Матківський.

 

За його словами, важливо, щоб разом із зняттям з депутатів недоторканості те ж саме відбулося із суддями.

«У проекті пропонується зняти з суддів недоторканість, але разом з тим до частини третьої статті 126 вносяться зміни згідно з якими суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при вчиненні або безпосередньо після вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров`я особи», - зауважив Б.Матківський.

 

У той же час законопроектом передбачається виключити з Конституції України частини першу та третю статті 80. Йдеться про положення, яким визначено, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, а також положення, згідно з яким народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

 

«Якщо Вища рада юстиції у кожному конкретному випадку буде вирішувати чи давати згоду на затримання судді при вчиненні ним того чи іншого кримінального злочину, то тоді подібне має бути і щодо народних депутатів, тобто має бути згода Верховної Ради України, - зазначив нардеп. - В іншому разі створюються умови, щоб депутатами можна було керувати. Можливість впливати на депутатів отримає Президент України, який не позбавляється недоторканості. Цей закон фактично порушить баланс між гілками влади і ми де-факто станемо Президентською республікою».

 

За словами народного депутата, якщо ці моменти не буде врегульовано, він не голосуватиме за цей законопроект.

 

Прес-служба народного депутата України Богдана Матківського.

джерело: Дрогобицьке земляцтво


Що ще читають на цю темуКоментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Судячи з того, хто зараз при владі, скоро в Україні низький інтелект буде вважатись ознакою заможності.
- Наталочко, сонечко, до нас сьогодні гості зайдуть, приготуй щось на вечерю? - Без проблем, а як приготувати - щоб ще прийшли чи щоб більше не приходили?JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень