Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівДрогобиччина має шанс на розвиток

2014-10-03 18:44:16


У Дрогобичі в центрі «Овен» пройшов навчальний семінар «Розвиток фірм туристичного та навколотуристичного сектора шляхом формування кластера військово-історичного туризму на базі пам`ятки І світової війни «Фортеці Перемишль». Це черговий крок в реалізації мікропроекту «Розвиток фірм навколотуристичного сектора польсько-українського транскордонного регіону на базі оборонної архітектури Першої світової війни».

У вступному слові організаційний координатор мікропроекту Зоряна Бігуняк наголосила на тому, що для зрушення будь-якої проблеми з місця потрібна співпраця багатьох.

Наскільки можливою і реальною, а також наскільки потрібною є така співпраця при розв’язанні проблеми розвитку туристичного сектора, наскільки реальним є формування кластеру військово-історичного туризму в нашому краї, а також інших кластерів? Які переваги матимуть підприємці і з якими проблемами вони можуть зіткнутися? Чи змінить перехід на кластери обличчя краю? На ці та інші запитання у своїй презентації дуже чітко відповів експерт з питань економічного розвитку Володимир Кондзьолка.

Викладацький досвід дався взнаки – незважаючи на те, що презентація була досить тривалою в часі, вона була цікавою, змістовною, потрібною. Особисто для себе автор цих рядків взяв досить багато, адже довелося почути багато нового, а цікава дискусія проходила за участі представників влади, підприємців, громадських діячів, журналістів, а також фахівців із PR та туризму. Забігаючи наперед, скажемо, що участь в дискусії зокрема взяли перший заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації (т.в.о. голови ДРДА) Степан Рудницький, доктор історії, очільник музею нафтовидобутку та нафтопромислу Бориславського НГДУ Олег Микулич, керівник Агенції розвитку курорту Східниця Олег Дорош, фахівець з паблік рилейшенз, журналіст Ярослав Баран, громадський діяч Хосе Турчик, журналіст Іван Швед (офіційна газета Дрогобицької районної ради «Франковий край»), керівник проекту «Дрогобицьке регіональне Інтернет-телебачення» Сергій Матійко, керівник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Дрогобицької РДА Ярослава Ковтик, головний спеціаліст відділу культури та туризму ДРДА Надія Козар, ряд відомих підприємців Дрогобиччини та інші.

- Як ми можемо покращити життя малого і середнього бізнесу? – з таким запитанням звернувся до учасників семінару експерт Володимир Кондзьолка. – Чи стане туристичний кластер ефективною умовою туристичного і навколотуристичного бізнесу?

На початку доповідач проаналізував стан розвитку нашого регіону та стратегічні цілі, які ставлять перед собою , Борислав, Трускавець, Стебник, Східниця та Дрогобицький район як сукупність ряду сіл та селищ. Цілі Борислава пан Володимир назвав незрозумілими, адже туризмом на серйозному рівні влада фактично не займається, винятком є хіба що промоція Паломницького центру святої Анни. Місто нафтовиків більше турбує питання відновлення Борислава як центру нафтопромислу. Стебник натомість прагне відродити завод, який колись був основним працедавцем.  теж хоче позиціонуватися як промислове місто. Але чи реально це? Як зробити успішним нафтопереробний завод, коли тільки на його відродження та модернізацію потрібно б видати біля мільярда доларів? Ні автокрановий, ні машинобудівний, ні долотний заводи, які колись були промисловою славою Дрогобича, на сьогодні не є настільки ефективно діючими, щоб місцева влада робила ставку саме на них. Гадаємо, в деталі перепродажів цих підприємств та їхнього теперішнього вкладу в наповнення бюджету Дрогобича вдаватися не потрібно.

Натомість Трускавець, Східниця та Дрогобицький район у своїх стратегічних цілях чітко вказують на розвиток туризму як основу, на яку потрібно орієнтуватися. Володимир Кондзьолка вважає, що в такому компактному регіоні як Дрогобиччина, де 85% населення зосереджені в радіусі 15 км від Дрогобича (центр «кола»), треба мати якусь одну стратегічну ціль. І розвиток кластерного туризму може бути такою ціллю.

Втім, на одному туризмі на навчальному семінарі не зациклювалися. Йшла мова і про інші кластери – медичний, пасажирських перевезень, водопостачання та водовідведення, видобутку, споживання та реалізації власної енергії в регіоні тощо. Але сучасна система влади не дозволяє ефективно розвивати регіон, адже зараз Дрогобиччина нагадує конгломерат, де кожен мер сам собі царьок, який не має наміру віддати хоча б якусь частину своїх повноважень. Чи не тому Асоціація «Франковий край» так і не почала функціонувати?

Замість того, щоб розвиват

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Тільки у нас, в Україні, перебігаючи дорогу на червоне світло, тебе може збити пішохід, що біжить на зустріч...
Жінки непереможні. Сьогодні чув, як маленька дівчинка років 6-7 кричить на хлопчика ображеним голосом, майже плачучи: "Віддай, це не твоя цукерка, я твою вже з'їла!"JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень