Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівУРЯД КОНТРОЛЮЄ С?ТУАЦІЮ З ПОСТАВКАМ? ГАЗУ - ЯЦЕНЮК

2014-10-09 15:16:26


Ситуація в енергетиці залишається вкрай складною, але уряд її контролює. На сьогодні в українських газових сховищах налічується 16,7 млрд кубометрів природного газу.

 

Про це заявив на засіданні Кабміну Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, інформує Урядовий портал.

 

"Почалося постачання природного газу за контрактом між НАК "Нафтогаз України" та одним із найбільших світових енергетичних операторів, норвезькою компанією statoil", - зазначив він, нагадавши, що реверс запрацював з 1 жовтня.

 

За словами Яценюка, в українських газових сховищах є 16,7 мільярда кубічних метрів газу, але для того, аби пройти зиму, Україні необхідно придбати додатково близько 5 мільярдів кубічних метрів.

 

Прем’єр зауважив, що є два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший варіант - тимчасова угода: "Ми разом із Європейським Союзом проводимо спільну енергетичну політику з тією метою, щоб підписати тимчасову угоду на постачання природного газу, доки Стокгольмський арбітражний суд остаточно не вирішить спір між "Нафтогазом" і "Газпромом".

 

"Другий варіант - якщо така угода не буде досягнута в рамках трьохстороннього формату, де Україна і ЄС мають спільну позицію, і третя сторона - Російська Федерація, Україна звернулася до суду для отримання тимчасового рішення, яке б встановило відповідну ціну і умови постачання такого природного газу до моменту винесення остаточного вердикту Стокгольмським судом", - підкреслив він.

 

Глава уряду додав, що "Нафтогаз" в постійному зв'язку з європейськими партнерами. "Ми чітко висловили свою позицію, як ми бачимо умови підписання тимчасової угоди. І будемо очікувати на подальші перемовини і прийняття рішення в цьому питанні", - сказав Яценюк.

джерело: Укрінформ


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень