Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівДВАДЦЯТІ "КОЗАЦЬКІ ЗАБАВ?" ДДПУ

2014-10-19 20:12:07


ДВАДЦЯТІ

З традиційної дегустації козацького кулешу розпочалися "Козацькі забави-2014" студентів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. На спортивному майданчику вузівських гуртожитків зібралося понад сто сорок безпосередніх учасників з усіх факультетів і у декілька разів більше вболівальників (додайте ще й тих, хто спостерігав за змаганням з вікон своїх студентських помешкань). Свято відбувалося у переддень Покрови Пресвятої Богородиці- небесної хранительки українського духу і величі фізичної спромоги наших співвітчизників від покоління до покоління.

У розмові з нашим кореспондентом проректор Ю.Л. Кишакевич відмітив, що "Козацькі забави" проводяться, справді, вже традиційно- у перші осінні місяці навчального року, але цьогоріч вони надзвичайно актуальні: віроломна агресія північного сусіда вимагає від нас якнайвищого рівня готовності до оборони рідної країни. І діти, і жінки повинні мати належну фізичну підготовку, бути здатними до оборони. Через те "Козацькі забави"- перший крок до справжньої підготовки дітей, жінок, дорослого населення до оборони свого рідного краю.

Чимало різноманітних спритностей демонстрували учасники цьогорічного турніру:
починаючи з піднімання понад 30-кілограмової колоди (мабуть, 100-разовий показник не є випадковим рекордом саме історичного факультету), метання довбні на відстань (між іншим, були там й іменні рекорди- присвячені, звичайно, коханим дівчатам- власне, очевидно, на їхню честь гучно бабахнула свіжонапомпована шина автівки у сервісному павільйоні по сусідству зі спормайданчиком), перерізання колоди на швидкість, перетягування линви (доречі, щойно придбаної для таких випадків і саме на цьогорічних забавах випробуваної), вдатність до партнерства з коромислами, по вінця наповненими водою і, звичайно ж, конкурс отаманів команд- справжніх гераклів, для яких такий подвиг, здавалося, є настільки буденним явищем, що вони самі й не особливо напружувалися, аби встановити заново, чи повторити власні рекорди. Тому напутнє, перед стартом, побажання незмінного профкомівського голови Ігоря Гівчака "досягти успіху фізичного у поєднанні зі спортивним інтелектом" збулося.

- Такі заходи є складовою частиною фізичного і патріотичного виховання. Хоча й немає тепер у вузі військової кафедри, та наші юнаки і дівчата можуть, паралельно з цивільною підготовкою, навчатися в Академії сухопутних військ у Львові, вже будучи підготовленими. Щороку з десяток наших випускників стають студентами цього навчального закладу.

Підбиваючи підсумки і веселого й корисного спортивного студентського свята, заступник декана факультету фізичного виховання Наталя Кізло зауважила, що важлива не настільки кількість учасників, а дух змагань- дух козацтва, дух перемоги, дух вільних людей, котрі знають, чого хочуть і вміють боротися за своє майбутнє. У змаганнях брали участь факультети університету- 10 факультетів по 14 учасників. "Козацькі забави"- внутрішньоуніверситетські змагання, вони продовжують традиції спортивної слави нашого міста авторства Ярослава Поповича, Вероніки Сенюх, Дениса Іваницького, Володимира Білеки, Оксани Сотрихіної... "Козаки не переводяться в Україні, дух вільного козацтва досі притаманний нашим людям"- каже пані Наталя. Між іншим, дотримуючись правил спортивної чесності, організатори не виставили для участі в "Козацьких забавах" факультет фізичного виховання. "Ми були б по за конкуренцією, а хотілося дати шанс командам всіх факультетів"- зауважила Наталя Кізло.- Відтак, підсумок цього тригодинного і партнерства і суперництва водночас, наступний:
6 місце зайняла дружна, потужна, весела, життєрадісна команда музпедфакультету. Молодці. Трішки не пофортунило, зате успіх їх таки не оминув в окремих видах змагання.
На 5 місці, попри велику щільність результатів, зайняла команда Інституту іноземних мов.
4 місце- біологічний факультет.

Третіми призерами стали спортовці соціально-гуманітарного факультету.
Другий переможний результат- історичний факультет.

1 місце- Інститут фізики і математики, економіки та інноваційних технологій.
"Козацькі забави-2014" завершилися спільним виконанням Гімну України. Національна пісня в таких випадках звучить особливо велично, і кожна юна чи молода рука, міцно і з любов"ю пригорнута до серця,- наче палкий талісман незламності українського духа!

Руслан Антоник

джерело: Руслан Антоник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Приходить жінка в aптеку:

- У вaс є дешевий і ефективний засіб для схуднення?

- Є.Плaстир.

- Нa яке місце клеїти?

- НА РОТ!

Старлан


Сорочинський ярмарок
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2016

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень