Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівП’ятий кінофестиваль у Трускавці завершився, до зустрічі на шостому

2014-12-04 14:38:13


Це справді щастя, що на світі, в Україні, в Трускавці є фантастичні ентузіасти своєї справи, божевільні у найкращому розумінні цього слова. Саме завдяки таким людям земля рухається вперед, розвивається, а заплановані добрі справи відбуваються за будь-якої погоди та ситуації в країні. Саме такою людиною є генеральний директор Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» Олег Карпин. 28-30 листопада він знову зробив у Трускавці свято кіно – в ці дні в кінозалах міста-курорту пройшов v Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат».

Кінофестиваль відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради, багатьох спонсорів та меценатів, серед яких і готельно-курортний комплекс «Карпати». Але все одно рушієм масштабної кіноподії вже шостий рік поспіль є одна людина – Олег Карпин.

Цьогорічний кінофестиваль за об’єктивних причин був менш масштабним, але доводилося чути думки багатьох учасників, що через це вдалося досягти більшої організованості та лаконічності. Конкурсну програму, в якій взяло участь 12 телевізійних фільмів з різних країн світу, оцінювало професійне журі на чолі з поетом, перекладачем, Героєм України Іваном Драчем. Окрім конкурсної програми було проведено спеціальні покази українського патріотичного кіно, ретроспективу фільмів Юрія Іллєнка, посольство Аргентини представило показ дитячого аргентинського кіно.

В останній день кінофестивалю, в неділю, 30 листопада, на алеї кінослави біля кінотеатру «Злата» було відкрито бронзову табличку на честь переможця минулорічного кінофестивалю – фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма». Сам режисер на скромному та патріотичному відкритті відзначив, що встановлення цієї таблички на Західній Україні, в Трускавці, велика честь для нього та всього кримськотатарського народу. Адже саме з Трускавецького кінофестивалю розпочалася фестивальна історія фільму про трагічні події депортації кримських татар у ХХ столітті. На жаль, фільм «Хайтарма» за рік, що минув, став ще більше актуальним для кримських татар та для України. Але «хайтарма» з кримськотатарської означає «повернення», і повернення обов’язково буде!

А під час всього кінофестивалю тривав збір коштів на АТО.

І ось настав час церемонії урочистого закриття v Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» і кульмінації – оголошення переможців. Голова журі – знакова людина в українській новітній історії поет Іван Драч наголосив, що просто необхідно, щоб фестиваль існував, розвивався, щоб Галичина мала свою кіностудію. В продовження теми заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський зазначив, що досягнуто домовленості з Державним агентством України з питань кіно і буде підписано угоду про зйомки українських фільмів на натурі Трускавця та ландшафтах мальовничих околиць.

Та найочікуваніша мить для всіх учасників кінофестивалю – визначення переможців та вручення статуеток кінофестивалю «Корона Карпат». Отже, приз за кращу операторську роботу отримав український фільм «Брати. Остання сповідь» (режисер Вікторія Трофименко). Кращим режисерським дебютом визнано фільм «Дорогі зраджені друзі» (Угорщина, режисер Шара Черхальмі). Найкраща режисура – фільм «Ніде в Моравії» (Чехія, режисер Мирослав Кробот). Приз за кращу жіночу роль поїде в Фінляндію за фільм «Восьма куля». Статуетка «Корона Карпат» за кращу чоловічу роль буде в Аргентині за фільм «Останній Елвіс» (режисер Армандо Бо). Кращим сценарієм визнано сценарій фільму «Дорогі зраджені друзі» (Угорщина). А кращим фільмом v Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» визнано фільм «Мамо, я тебе люблю» (Латвія, режисер Яніс Модус). Приз переможцю вручав голова Львівської обласної держадміністрації Юрій Турянський.

«Ну що ж, v Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів вважаю закритим, а підготовку до vi кінофестивалю вважаю відкритою!» – не крапку, а план дій окреслив Олег Карпин.

Іра Циган

 
 

Також читайте

tags:

one response to П’ятий кінофестиваль завершився, до зустрічі на шостому

  1. Сергій Розора 03.12.2014 at 00:40

    Не було організовано містом нормальної роботи волонтерів, та й волонтерів було дуже мало.
    Мало того, що ми з моіми працівниками обклеіли тумбочку програмою фестиваля і щодня стояли біля нижнього бювету запрошували відпочивальників на фестиваль, то ще Леся Дідик (за відсутності волонтерів, які все таки потім підійшли) попросила мене постояти з скринькою по збору коштів перед сеансом, коли ми з гостями фестивалю заходили на перегляд фільму “Хайтарма”.
    Про роботу волонтерів ми говорили з Ахтемом Сеітаблаєвим. Він розказав що на кінофестивалі в Одесі було оголошено про набір волонтерів. На оголошення відгукнулися більше 1200 людей. З них вибрали 250 волонтерів. Якщо нема волонтерів, то можуть вийти працівники відділу промоціі курорту.

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Допомагайте тим, хто в біді, і вони будуть пам’ятати про вас, коли знову будуть в біді.

Приходить жінка в aптеку:

- У вaс є дешевий і ефективний засіб для схуднення?

- Є.Плaстир.

- Нa яке місце клеїти?

- НА РОТ!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень