Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівКадирівці, що поблизу Щастя, вже не хочуть воювати, – українські військові

2014-12-04 16:03:33


Вважається, що кордон контрольованої українськими військовими території Луганської області в районі міста Щастя проходить по річці Сіверський Донець, а весь протилежний берег контролюється бойовиками «ЛНР». Це не зовсім вірно. Єдиний уцілілий міст через Донець – на північ від Луганська – і частину правого берега річки контролюють бійці 92-ої механізованої бригади. Хлопцям доводиться облаштовувати побут, знаючи, що за кількасот метрів від них розташувалися терористи.

Про це йдеться у сюжеті програми «На периметрі» (щобудня о 20:30 на телеканалі zik).

Бійці 92-ої бригади дислокуються за Щастям ще з вересня. Раніше хлопцям обіцяли відпустку у жовтні, але довелось залишитись на довше.

«Зараз щодо ротації взагалі нічого невідомо. Ми тут скоро зробимо собі церкву Свідків ротації, спочатку 45-днів, потім 90-днів. А якщо серйозно, то дуже завдячуємо волонтерам. Завдяки їм маємо, що їсти. А ще – повару. Руслан - він у нас і млинці смажить, і вареники ліпить», – сміються військові.

Насправді ж хлопцям не весело. Адже до сепаратистів солдатам – рукою подати.

«Там одна позиція, там інша. В основному, вони за горою ховаються. Там позицій, танків – незліченна кількість. Спочатку стоять «кадирівці». То ми з ними домовились і в нас поки перемир‘я. Вони своє слово тримають, але за ними стоять хлопці з Ростова під керівництвом такого собі «Дона». Так-от, вони миритися не хочуть», – розповідає військовий та додає, що російський «Дон» обстрілює Щастя.

«Вони спеціально стріляють по місту, по мирних жителях, щоб ми стріляли у відповідь. Виходить, що вони ведуть вогонь, ми стріляємо у відповідь і попадаємо по «кадирівціях». А ті воювати не хочуть. Вони вже хочуть додому. Справді, хочуть додому. Але назад у них дороги немає. Їх там завалять», – вважають солдати.

Також військові розповіли про свої перемовини із командувачем «кадирівців» «Орлом».

«Вони самі сказали, що їхали сюди воювати із реальними фашистами, а прийшовши на переговори, побачили, що ми нормальні, адекватні хлопці. Мовляв, для чого із нами воювати», – згадують військові.

І хоча затишшя між українськими військовими і сепаратистами на цьому блокпості триває близько місяця, нацгвардій ці завжди напоготові, адже знають, що бойовики не відступлять, поки не візьмуть під свій контроль ТЕС у Щасті. Це дасть змогу вигаданій «ЛНР» бути енергетично незалежною від України.

«Ми зробимо все, щоб втриматися на позиціях. І мало того, ми хочемо ще відвоювати свої землі», – запевняють бійці.

 

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Тільки у нас, в Україні, перебігаючи дорогу на червоне світло, тебе може збити пішохід, що біжить на зустріч...

- Куме,а від чого у вас так волосся блищить?

- А я їх яйцями натираю.

- Оце ви,куме,акробат!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень