Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівАктори муздрамтеатру у Дрогобичі подарували «Золотий ключик» дітям-інвалідам

2014-12-05 12:40:21


Актори муздрамтеатру у Дрогобичі подарували «Золотий ключик» дітям-інвалідам

Подарувати дітям свято – на таку пропозицію Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» відгукнувся мистецький колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича. Тож з нагоди Міжнародного дня інвалідів 3 грудня актори муздрамтеатру презентували діточкам благодійну виставу «Золотий ключик».

На перегляд феєричної вистави завітали діти- та педколектив Львівського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Сонечко» (м. Трускавець, директор – Микола Гарасим’як), діти КЗ ЛОР «Нагуєвицька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів», ЦКД УТОГ (в.о. директора – Іванна Целень), діти-, що перебувають під опікою Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Оксана Матчишин) і, звичайно, діти- з батьками ДДТЗДІ «Надія».

З вітальними словами до присутніх звернулася керівник ДДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах. Вона вручила Подяку та подарунок від дітей-інвалідів – герб України – представнику творчого колективу театру, заступнику директора з творчих питань, Заслуженому працівнику культури України Олегові Загорулько. Зі словами вітання зі сцени до присутніх звернулися також директор реабілітаційного центру Микола Гарасим’як та від імені міської влади – Оксана Матчишин.

Цього дня у фойє театру розгорнулася фотовиставка «Мами та їх особливі діти», яку відвідувачі театру мають змогу переглянути до 6 грудня (автор – фотограф Марта Присяжнюк). Наразі це – лише маленька частинка всієї галереї світлин про жінок, які, незважаючи ні на що, залишаються справжніми, відданими, терплячими і дбайливими матерями. Мета виставки – висвітлити незвичайність матерів, діти яких є інвалідами. Ці жінки зуміли не зламатись, навчитись самостійно долати труднощі на життєвому шляху, адже багато сімей, в яких одна чи дві дитини – інваліди, є неповними. Чоловіки здебільшого не витримують такого випробування долі і залишають сім’ї, тож на плечі матерів лягає непосильна ноша: самостійно доглядати за дитиною-інвалідом, дбати про матеріальне забезпечення такої сім’ї, вишукувати кошти на лікування дитинки, оплату комунальних послуг та багато іншого. Але такі матері ніколи не втрачають віри і продовжують боротися за майбутнє своєї сім’ї.

Незвично маленький зовнішній світ й дитини-інваліда: вона споглядає його здебільшого через вікно своєї оселі. Які кольори життя їй доступні?.. Тому відвідування справжнього театру, де веселкою грають кольори софітів, на сцені – актори, які талановито грають свої ролі, захоплюють увагу маленького глядача, розважають і спонукають його переживати за героїв вистави – все це разом дарує часточку щастя у дитячій душі, адже театр для такої дитини на коротку мить стає справжнісінькою казкою. І цього дня актори подарували дітям справжню феєрію: їх майстерна гра вражала, викликала в залі сміх і вигуки дітей, дарувала радість всім. Охоче погодились актори зробити ще один подарунок для дітей-інвалідів: сфотографуватися з ними на згадку. Лисичка Аліса і кіт Базиліо, Карло й Буратіно, Карабас і П’єро, Тортила, Мальвіна та інші дійові особи мюзиклу залишились закарбованими на кольорових світлинах разом з дітьми на сцені величного храму культури Дрогобича.

Юрій Федчак (текст та фото)

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Єдиний спосіб зробити ранок приємним – проспати його.
Він хотів налагодити відносини з тещею і вирішив замовити їй по Інтернету красиве модне плаття, але, як на зло, вона прокинулася якраз в той момент, коли він вимірював її рулеткою...JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень