Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівАктори муздрамтеатру у Дрогобичі подарували «Золотий ключик» дітям-інвалідам

2014-12-05 12:40:21


Актори муздрамтеатру у Дрогобичі подарували «Золотий ключик» дітям-інвалідам

Подарувати дітям свято – на таку пропозицію Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» відгукнувся мистецький колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича. Тож з нагоди Міжнародного дня інвалідів 3 грудня актори муздрамтеатру презентували діточкам благодійну виставу «Золотий ключик».

На перегляд феєричної вистави завітали діти- та педколектив Львівського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Сонечко» (м. Трускавець, директор – Микола Гарасим’як), діти КЗ ЛОР «Нагуєвицька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів», ЦКД УТОГ (в.о. директора – Іванна Целень), діти-, що перебувають під опікою Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Оксана Матчишин) і, звичайно, діти- з батьками ДДТЗДІ «Надія».

З вітальними словами до присутніх звернулася керівник ДДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах. Вона вручила Подяку та подарунок від дітей-інвалідів – герб України – представнику творчого колективу театру, заступнику директора з творчих питань, Заслуженому працівнику культури України Олегові Загорулько. Зі словами вітання зі сцени до присутніх звернулися також директор реабілітаційного центру Микола Гарасим’як та від імені міської влади – Оксана Матчишин.

Цього дня у фойє театру розгорнулася фотовиставка «Мами та їх особливі діти», яку відвідувачі театру мають змогу переглянути до 6 грудня (автор – фотограф Марта Присяжнюк). Наразі це – лише маленька частинка всієї галереї світлин про жінок, які, незважаючи ні на що, залишаються справжніми, відданими, терплячими і дбайливими матерями. Мета виставки – висвітлити незвичайність матерів, діти яких є інвалідами. Ці жінки зуміли не зламатись, навчитись самостійно долати труднощі на життєвому шляху, адже багато сімей, в яких одна чи дві дитини – інваліди, є неповними. Чоловіки здебільшого не витримують такого випробування долі і залишають сім’ї, тож на плечі матерів лягає непосильна ноша: самостійно доглядати за дитиною-інвалідом, дбати про матеріальне забезпечення такої сім’ї, вишукувати кошти на лікування дитинки, оплату комунальних послуг та багато іншого. Але такі матері ніколи не втрачають віри і продовжують боротися за майбутнє своєї сім’ї.

Незвично маленький зовнішній світ й дитини-інваліда: вона споглядає його здебільшого через вікно своєї оселі. Які кольори життя їй доступні?.. Тому відвідування справжнього театру, де веселкою грають кольори софітів, на сцені – актори, які талановито грають свої ролі, захоплюють увагу маленького глядача, розважають і спонукають його переживати за героїв вистави – все це разом дарує часточку щастя у дитячій душі, адже театр для такої дитини на коротку мить стає справжнісінькою казкою. І цього дня актори подарували дітям справжню феєрію: їх майстерна гра вражала, викликала в залі сміх і вигуки дітей, дарувала радість всім. Охоче погодились актори зробити ще один подарунок для дітей-інвалідів: сфотографуватися з ними на згадку. Лисичка Аліса і кіт Базиліо, Карло й Буратіно, Карабас і П’єро, Тортила, Мальвіна та інші дійові особи мюзиклу залишились закарбованими на кольорових світлинах разом з дітьми на сцені величного храму культури Дрогобича.

Юрій Федчак (текст та фото)

джерело: Трускавецький вісник


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Він хотів налагодити відносини з тещею і вирішив замовити їй по Інтернету красиве модне плаття, але, як на зло, вона прокинулася якраз в той момент, коли він вимірював її рулеткою...JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень