Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівВажлива не національність міністра, а його професійний рівень, – «Вільний мікрофон»

2014-12-05 18:02:20


Уперше до складу Кабінету Міністрів України увійшли одразу троє іноземців, які до того ж очолили вкрай важливі для країни відомства. І як виявилося, чимало українців позитивно ставляться до появи в уряді представників інших держав. Так, під час знімання народного проекту «Вільний мікрофон» телеканалу zik понад 50% учасників програми зазначали: немає значення, якої національності міністр – головне, щоб він був добрим фахівцем у своїй сфері.

«Вважаю, що боротися із корупцією, упроваджувати реформи повинні порядні і розумні люди: а чи вони іноземці, чи українці, – байдуже, – виголосив чоловік у Чернівцях. – Думаю, що в наших умовах, це не тільки не страшно, а й добре, бо нема у них тут зв’язків, кумів, вони не мають стосунку до діяльності наших олігархічних кланів».

Як зауважив чоловік у Києві, у випадку із новим міністром фінансів Наталією Яресько – йдеться не лише про фахівця з доброю освітою, великим досвідом, а й про людину, яка має українське коріння.

«Ми чомусь справді забули про нашу діаспору, – говорить киянин. – Але в Канаді, в США проживає дуже багато успішних українців, яких можна запрошувати на роботу в Україну. Наприклад, колись у Канаді прем’єр-міністром був саме українець, який провів ряд успішних реформ. Та все ж, головне, щоб нам треба зробити – змінити систему, а не людину. Якщо система не зміниться, то одна людина – навіть найчесніша і найрозумніша – нічого не змінить, не зможе здолати прогнилу закорумпованість нашого життя, а махне на все рукою і поїде, нічого не досягнувши».

Чимало учасників «Вільного мікрофону» вірять, що саме іноземці, своєю роботою покажуть приклад, як треба керувати країною за європейськими правилами. Тим паче, що люди, які потрапили в український Кабмін, мають успішний досвід упровадження реформ у своїх країнах.

«Я сподіваюся, що іноземні експерти допоможуть подолати корупцію, запропонують якісь нові методи в управлінні державою. Усе-таки вони мають чималий досвід», – висловив надію молодий чоловік в Ужгороді.

«Раз мы выбрали европейскую модель развития, то нам нужно перенимать их опыт, – заявила киянка. – Когда то в нашей ситуации была Польша. Я работата в польской компании, и они очень быстро начали экономически развиваться, когда начали наводить порядок с коррупцией. Мы должны брать с них пример».

Водночас такі думки мають і опонентів.

«Да, Украина хочет в Европу, мы должны жить по европейским правилам. Но это не значит, что иностранцы должны прийти и руководить нашей страной», – парирував жінці молодий киянин.

«Якщо ми самі в себе порядок не наведемо, то іноземці нам нічим не допоможуть», «Іноземці можуть допомогти чим, але передусім потрібно українським політикам гуртуватися, а не ділити посади», – саме такі висловлювання часто лунали на трибуні «Вільного мікрофону» в обласних центрах Західної України.

«У нас стільки талановитої молоді, яка здобула хорошу освіту! Саме цих людей треба долучати до проведення реформ у країні», – переконана чернівчанка.

А вже завтра, 6 грудня, триватимуть чергові знімання народного проекту «Вільний мікрофон» zikу. Трибуна справжньої свободи слова працюватиме з 13:00 до 15:00 за адресами: Луцьк – Театральний майдан, Рівне – майдан Незалежності, Київ – Майдан Незалежності, Тернопіль – Театральний майдан, Івано-Франківськ – вул. Незалежності, Ужгород – площа Шандора Петефі, Львів – пр. Свободи біля пам’ятника Т. Шевченкові, Чернівці – Центральна площа.

«Питання тижня» 6 грудня звучатиме так: «Що ви робите, коли вимикають світло?».

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень