Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівДрогобиччина крокує у Європу

2014-12-06 13:49:05


грудень , 2014 Петро Магур

Революція гідності показала, що українці прагнуть стати повноправними членами  демократичної європейської спільноти.

Це прагнення більшості населення: досягти тих високих соціальних та економічних критеріїв суспільного розвитку, що давно вкорінилися в країнах Західної Європи. Співпраця України з ЄС набула  великої актуальності саме зараз, коли неприховані дії Москви спрямовані проти суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Підтримка  Європи для України в цей важкий період має дуже велике значення.

 

З метою розширення знань про європейські країни у ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 протягом двох тижнів проводився марафон «Європа поряд». Участь у цьому марафоні взяли учні 5 – 11-х класів. Вони збирали інформацію про Європу в різних напрямках. Так, учні 5-х класів підготували матеріал про національні ігри різних європейських країн. Учні 6-х класів зібрали цікаву інформацію про європейські фестивалі, а саме: Берлінський фестиваль світла,  фестиваль рок-музики rokimpark, зимовий фестиваль танцю, кабаре і цирку tollwood та інші. Учні 7-го класу  висвітлили історичні та сучасні політичні, культурні зв’язки України та Західної Європи. Учні 8-х класів провели заочну мандрівку цікавими місцями  європейських країн. Учні 9-х класів у своєму проекті висвітлили історію та сучасність української діаспори в Італії, Португалії та Іспанії.

Оскільки українська діаспора є п’ятою за чисельністю імміграційною громадою Італії, то і її діяльність є досить широкопланова.  Сьогодні тут діє низка суботніх та недільних шкіл, у яких діти навчаються паралельно з італійськими навчальними закладами. В Італії виходить низка україномовних періодичних видань, а також спостерігається бурхливий розвиток Інтернет-сторінок. Українці в Італії, Іспанії та в інших європейських країнах підтримали акцію «Марш миру», а також надають гуманітарну допомогу українським військовим. Проект учнів 10 класу був присвячений культурі Європи. Учні пояснили поняття «культура», а також розкрили основні напрямки модернізму в архітектурі, живописі, літературі, музиці…

Про систему освіти в країнах Західної Європи розповіли  учні 11 класу. Детальніше зупинилися на освіті  Німеччини та Франції. Оскільки було зібрано дуже багато інформації, то захист проектів проходив у два етапи на виховних годинах. Всі виступи супроводжувалися мультимедійними презентаціями. Учениця 11 класу М. Пайда у своєму виступі про Організацію Об’єднаних Націй, членом якої є Україна, наголосила, що головна мета цієї оргнізації полягає в «підтриманні миру та міжнародної безпеки» шляхом ефективних спільних заходів.

Під час проведення марафону була оформлена тематична книжкова виставка «Україна в Європі».  При підготовці і проведенні марафону «Європа поряд» учні розширили свій світогляд, багато цікавого дізналися про наших західних сусідів. Отримані знання спонукають учнів ЗОШ № 8 бути справжніми європейцями.

К. ЯСЕН?ЦЬКА,

завідувачка бібліотеки.

джерело: Нафтовик Борислава


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дурнів на світі мало, але розставлені вони так грамотно, що зустрічаються на кожному кроці.

Всі думають, що мрія кожної української дівчини - найти ідеального хлопця.. Так, звіснноооо!!! Наша мрія - жерти і не поправлятися!)))
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень