Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівДрогобиччина крокує у Європу

2014-12-06 13:49:05


грудень , 2014 Петро Магур

Революція гідності показала, що українці прагнуть стати повноправними членами  демократичної європейської спільноти.

Це прагнення більшості населення: досягти тих високих соціальних та економічних критеріїв суспільного розвитку, що давно вкорінилися в країнах Західної Європи. Співпраця України з ЄС набула  великої актуальності саме зараз, коли неприховані дії Москви спрямовані проти суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Підтримка  Європи для України в цей важкий період має дуже велике значення.

 

З метою розширення знань про європейські країни у ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 протягом двох тижнів проводився марафон «Європа поряд». Участь у цьому марафоні взяли учні 5 – 11-х класів. Вони збирали інформацію про Європу в різних напрямках. Так, учні 5-х класів підготували матеріал про національні ігри різних європейських країн. Учні 6-х класів зібрали цікаву інформацію про європейські фестивалі, а саме: Берлінський фестиваль світла,  фестиваль рок-музики rokimpark, зимовий фестиваль танцю, кабаре і цирку tollwood та інші. Учні 7-го класу  висвітлили історичні та сучасні політичні, культурні зв’язки України та Західної Європи. Учні 8-х класів провели заочну мандрівку цікавими місцями  європейських країн. Учні 9-х класів у своєму проекті висвітлили історію та сучасність української діаспори в Італії, Португалії та Іспанії.

Оскільки українська діаспора є п’ятою за чисельністю імміграційною громадою Італії, то і її діяльність є досить широкопланова.  Сьогодні тут діє низка суботніх та недільних шкіл, у яких діти навчаються паралельно з італійськими навчальними закладами. В Італії виходить низка україномовних періодичних видань, а також спостерігається бурхливий розвиток Інтернет-сторінок. Українці в Італії, Іспанії та в інших європейських країнах підтримали акцію «Марш миру», а також надають гуманітарну допомогу українським військовим. Проект учнів 10 класу був присвячений культурі Європи. Учні пояснили поняття «культура», а також розкрили основні напрямки модернізму в архітектурі, живописі, літературі, музиці…

Про систему освіти в країнах Західної Європи розповіли  учні 11 класу. Детальніше зупинилися на освіті  Німеччини та Франції. Оскільки було зібрано дуже багато інформації, то захист проектів проходив у два етапи на виховних годинах. Всі виступи супроводжувалися мультимедійними презентаціями. Учениця 11 класу М. Пайда у своєму виступі про Організацію Об’єднаних Націй, членом якої є Україна, наголосила, що головна мета цієї оргнізації полягає в «підтриманні миру та міжнародної безпеки» шляхом ефективних спільних заходів.

Під час проведення марафону була оформлена тематична книжкова виставка «Україна в Європі».  При підготовці і проведенні марафону «Європа поряд» учні розширили свій світогляд, багато цікавого дізналися про наших західних сусідів. Отримані знання спонукають учнів ЗОШ № 8 бути справжніми європейцями.

К. ЯСЕН?ЦЬКА,

завідувачка бібліотеки.

джерело: Нафтовик Борислава


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Допомагайте тим, хто в біді, і вони будуть пам’ятати про вас, коли знову будуть в біді.
Він хотів налагодити відносини з тещею і вирішив замовити їй по Інтернету красиве модне плаття, але, як на зло, вона прокинулася якраз в той момент, коли він вимірював її рулеткою...JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень