Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівУ м. Судова Вишня відбулась завершальна конференція з розвитку українсько-польського прикордоння

2014-12-09 16:52:04


У м. Судова Вишня відбулась завершальна конференція з розвитку українсько-польського прикордоння

Напередодні Дня місцевого самоврядування 5 грудня у м. Судова Вишня Львівської області відбулась міжнародна завершальна конференція з мікропроекту  «Розробка інструментів транскордонного співробітництва на базі спільної історично-культурної спадщини Мостиського району Львівської області та Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства».

 

«Причиною розробки такого проекту стали спільні проблеми розвитку українсько-польського прикордоння. Нашою головною метою була розробка інструментів промоції та співпраці задля сприяння соціально-економічному розвитку прикордонних територій Перемишльського повіту Польщі та Мостиського району України» - розповідає організатор конференції, виконавчий директор «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин.

Захід зібрав учасників з України та Польщі. Були присутні голови місцевих рад Мостиського району, представники Львівської обласної ради, партнерів проекту  - Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», ЛОГО "Братство магістрів академії державного управління", Асоціація для розвитку та промоції Підкарпаття «ПроКарпатія» та представники Перемишлького повіту, зокрема туристичного сектору.

Конференцію розпочали презентаціями голова Мостиської РДА Михайло Мартин, керуючий справами Мостиської районної ради Василь Саламаха та староста Перемишлянського Повіту Ян Пончек, які розказали про особливості та можливості району та повіту, коротко описали проекти, які уже були реалізовані і які плануються в майбутньому реалізувати. Після презентацій учасники перейшли до обговорень підсумків мікропроекту. Доповідачі визначили  ключові питання та проблеми, що виникали в ході реалізації проекту, а також підвели підсумки та визначили основні стратегічні плани на майбутнє, а саме: передбачити положення розроблених документів у планах розвитку Мостиського району та Перемишльського повіту та на регіональному рівні, а також створити широку мережу/кластер усіх інституцій, зацікавлених розвиток та промоцією фортів.

«Фортифікаційні споруди – основи мілітарного туризму України та Польщі. Такий вид туризму популярний в Європі уже давно. Це не просто пам’ятники чи споруди, це – наша історія, наша пам'ять, тому ми повинні зберегти їх, а також використати цю можливість розвитку туризму на прикордонних територіях, залучення громад та підвищення рівня життя» - наголошували представники Польського туристично-краєзнавчого товариства з Ряшева та Перемишля.

 В ході конференції також були представлені розроблені у ході реалізації проекту документи – Стратегія промоції мікрорегіону «Форти прикордоння» та Програма транскордонного співробітництва Мостиського району України та Перемишльського повіту Польщі на 2015-2020 роки.

Організатори конференції висловили надію на те, що цей проект стане стартом мобілізації громадян. Кожен на своєму місці, на своїй посаді: чи то великій чи малій, робитиме все для освітнього, культурного, економічного розвитку своїх громад та інфраструктури прикордонних регіонів. Документи, напрацьовані в ході роботи проекту, допоможуть у підготовці та написанні нових проектів, які зможуть виграти конкурси і бути зреалізованими.

 Довідка:

Мікропроект  «Розробка інструментів транскордонного співробітництва на базі спільної історично-культурної спадщини Мостиського району Львівської області та Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства» реалізувався з травня по грудень 2014 року в рамках парасолькового проекту «Промоція спільної культурно-історичної спадщини Польщі та України – «Фортеці Перемишль», що співфінансується за рахунок коштів Європейського Союзу в рамках Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Головний партнер парасолькового проекту – Асоціація Єврорегіон Карпатський Польща.

джерело: zahid.net


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар

товари для художників

Було б непогано, якби гроші в гаманці займалися любов'ю і розмножувалися

- Ти так схудла! Це нова дієта?

- Так, морква, буряк і картопля.

- А що робила, варила або смажила?

- Копала!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень