Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівПішовши на поступки «кредитному майдану», банки спровокують «депозитний», – експерт

2014-12-13 15:58:47


Пішовши на поступки «кредитному майдану», банки спровокують «депозитний», – експерт

Якщо банки зроблять перерахунок валютних кредитів за меншим курсом, від цього постраждають вкладники.

Про це сьогодні в коментарі ІА zik заявив експерт Університету банківської справи НБУ, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Ростислав Слав’юк.

На його думку, якщо хоч один банк зробить перерахунок валютних кредитів по 8 грн/дол., то це означатиме, що завтра своїх коштів не отримають ті, хто має депозити.

«Тобто банк може це зробити виключно за рахунок коштів вкладників. Це означає, що якщо закінчиться «кредитний майдан», то почнеться «депозитний майдан». У банку немає можливостей перекачувати якісь кошти з інших джерел, а за рахунок власних резервів такого ніхто не робить. Логічно, що банк може це зробити тільки на шкоду вкладникам. Тому я думаю, що якогось економічного сенсу в цьому немає», – зазначив експерт.

«Якщо люди брали кредити у валюті, то вони, напевно, на щось розраховували. То тепер виходить, що треба їхні фінансові зобов’язання перекладати на все суспільство. Але думаю, до цього ніхто не готовий», – додав він.

За словами Ростислава Слав’юка, Національний банк також не в змозі зараз вплинути на проблему валютних кредитів. «Для цього необхідно знайти суми, що мали би бути компенсаторами і перекрити якусь частину боргу, яка є в позичальників, що брали кредит у валюті. А звідки Національний банк візьме кошти – із золотовалютних резервів? Він такого не може зробити», – сказав експерт.

Також він зазначив, що НБУ не може давати якісь кошти цілеспрямовано для банку, що є приватною комерційною структурою.

«Позичальники можуть бойкотувати, стояти перед дверима, але, як на мене, гіршою за цю ситуацію буде те, якщо банк просто закриється», – сказав він.

Стосовно критики, яка лунає зараз на адресу НБУ банку, Слав’юк зазначив: «Не хочу захищати Національний банк, тому що, звичайно, деякі кроки можна було б зробити. Але є два важливих моменти. По-перше, загалом фінансова система України тотально незбалансована. Тобто є великий дефіцит бюджету, мільярдні дефіцити коштів по «Нафтогазу» і по Пенсійному фонду. І в цій ситуації навіть якби Нацбанк мав напряму зв’язок з Богом, він нічого не міг би зробити. Тому що, давайте говорити відверто, фінансова і банківська система зруйнована повністю. А друга сторона цього питання – це війна. І якщо почитати підручники історії, в жодній країні національна валюта не втрималася на тому самому рівні під час війни. На це теж треба зважати. І треба виходити з того, що необхідно спочатку збалансувати фінансову систему і закінчити війну, а тоді можна буде говорити про стабільність гривні і про те, що НБУ веде правильну чи неправильну політику».

А зараз, за словами експерта, НБУ діє як пожежник, вирішуючи якісь проблеми то в одному банку, то в іншому, вводячи тимчасову адміністрацію чи надаючи рефінансування.

«Але є 170 банків, а з них добрих 70 створювалися за заздалегідь продуманими корупційними схемами. І це вже навіть не справа НБУ, а прокуратури, правоохоронних органів, бо Нацбанк не має такої функції – він не може робити якісь кроки стосовно кримінальності тих чи інших дій. А сьогодні це є – окремі банки кинули людей тільки тому, що там просто були певні клани», – додав Ростислав Слав’юк.

Також він підкреслив, що потрібно не вирішувати якусь конкретну ситуацію, а міняти всю систему. «І з 1 січня треба починати економити. Нам потрібно скоротити приблизно 50% всіх витрат, які несе держава. Якщо ми цього не зробимо, то спочатку просто перестане існувати фінансова система, а потім і держава», – попереджає експерт.

Нагадаємо,  12 грудня, громадська організація «Кредитний майдан» анонсувала проведення всеукраїнської акції проти політики Національного банку України. Активісти невдоволені тим, що НБУ «відпустив гривню у вільне плавання», що спричинило її знецінення. «Результати цього ми відчуваємо кожного дня, спустошуючи свої гаманці. Навчання дітей, нове авто, якісні продукти – забудьте про це», – йдеться у заяві «Кредитного майдану»,

Крім того, в організації зазначають, що Громадська рада НБУ ігнорує вимогу вести до її складу представника позичальників для роботи над проблемою валютних кредитів.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів 2
Вам не кажется, что Вы очень много уделяете внимания теме так называемых валютных заемщиков. Скоро так Вас и читать перестанут. Что из

Boris


Заемщики валюты и банда Януковича одна шайка. Ради них сожгли весь золотой запас страны.

Boris


Додати коментар


Коментар

товари для художників

Дівчина навіть уявити собі не може, чого їй бракує, доки подруга не похвалиться.

- В мене колесо спустило. Що робити?

- Що зовсім?

- Ні, не зовсім. Тільки знизу!
JOOBLEСтарлан


Лісапетний батальйон
Дрогобицький театр

©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень