Гомін Галичини

останні новини


ДЕРЖАВА

Президент
Верховна Рада
Кабінет міністрівВенеціанська комісія відмовилася від критики закону про люстрацію. Експерти приїдуть до Києва

2014-12-14 18:00:48


Венеціанська комісія відмовилася від критики закону про люстрацію. Експерти приїдуть до Києва

У п’ятницю на засіданні Європейської комісії «За демократію через право», більш відомої як Венеціанська комісія, представники української влади змогли переконати експертів ВК відмовитися від безапеляційної критики на адресу закону про люстрацію.

Про це Європейській правді повідомило інформоване джерело в Раді Європи.

«Зрештою було ухвалено проміжне рішення Венеціанської комісії, але саме проміжне, не остаточне», – розповів співрозмовник Європравди.

«Це рішення вітає готовність української влади співпрацювати з Венеційською комісією щодо внесення до закону про люстрацію таких змін, які би привели її у відповідність до української Конституції та до європейських стандартів.

За домовленістю, очікується, що експерти Венеціанської комісії здійснять подорож до України на початку наступного року, щоби продовжити обговорення (даного закону та змін до нього)», – розповіло джерело Європейської правди про домовленість, якої досягнуто за підсумками засідання ВК.

Інформацію про відхилення жорского проекту підтвердив також народний депутат Леонід Ємець, співавтор закону про люстрацію.

Нагадаємо, експерти підготували до нинішнього засідання надзвичайно критичний документ, надіславши його в Київ для ознайомлення.

У підсумковому розділі даного проекту не виявилося жодного пункту про відповідність Закону «Про очищення влади» нормам Ради Європи, а була лише критика та зауваження на адресу люстраційного закону.

У четвер представники Києва направилися до Венеції, щоби переконати експертів не голосувати за наджорсткий висновок. Аргументом української сторони на користь перегляду є той факт, що при підготовці рішення експерти ВК не консультувалися з Києвом.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю тему
Коментарів нема
Додати коментар


Коментар


©
Гомін Галичини 2014-2017

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень